Za obrazami w muzeum

Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Rebis
Behind the scenes at the museum
obrazy, muzeum, kate atkinson
Olala

Ruby Lennox została poczęta przez Bunty z odrazą, a przyszła na świat, kiedy jej ojciec, George, opowiadał w barze kobiecie obdarzonej nieprzeciętnym biustem, że nie jest żonaty. Bunty marzyła o wspaniałym życiu, a przyszło jej mieszkać na jednej ze starych uliczek. To właśnie ona z humorem opowiada niezwykłą historię swej rodziny.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Aeona | 2015-05-21
Przeczytana: maj 2015

Cudowna książka,bez wahania dałabym jej i sto gwiazdek!
Uwielbiam stare fotografie,mogę je oglądać godzinami,niedawno kupiłam taką ksiązkę ,w tłumaczeniu byłoby "Wczoraj,dawna Anglia,jak zyliśmy ,bawilismy się,lata 1900-1960",ksiązka to składa się w sumie z samych starych fotografii,przedstawiających życie na Wyspie.Zdjęcia,ciekawostki,opisy-były w sam raz tłem dla "Za obrazami muzeum",chociaż nie narzekam na brak wyobraźni.
Ta opowieść jakos we mnie została,poruszyła coś,co dawno chciałam uśpić,zapomnieć,prawie jak główna bohaterka i rewelacyjna narratorka tej książki.
Uwielbiam takie książki dla których warto zarywać noce i które zostają głeboko w duszy na zawsze.
I na pewno wybiorę się do Yorku,może i mnie uda się usłyszeć duchy dawnych mieszkańców?
Mam tylko nadzieję,że Ruby była szczęśliwa,mimo tego wszystkiego,co przeżyła.
Pozdrawiam!

apraw | 2016-06-03
Przeczytana: maj 2016

Kocham twórczość Kate Atkinson. Zakochałam się w powieści "Jej wszystkich życia" nieprzypadkowo. I teraz uwiodła mnie znowu, chociaż to nieodpowiednie słowo. Po prostu opowiada wciąż tę samą historię, rozkłada na czynniki pierwsze indywidualny los i pozostawia z tyłu głowy pytanie: "A jeśli ta historia potoczyłaby się inaczej?"
To literatura bliska mi jak ciału koszula. Kocham, kocham, kocham...

justonka2145 | 2016-11-15
Goplana | 2016-03-31
Przeczytana: 02 sierpnia 2015
nulla | 2016-03-23
Ulubione książki Jojo Moyes

Jeśli należycie do grona fanów Jojo Moyes, to jest bardzo prawdopodobne, że czekacie na kinową premierę ekranizacji powieści „Zanim się pojawiłeś” (już 10 czerwca). Proponujemy, by czas oczekiwania na film wypełnić lekturą ulubionych książek tej brytyjskiej pisarki. Oto pięć rekomendowanych przez nią tytułów.

Costa Book Award 2015 przyznane

Wczoraj wieczorem w Londynie przyznano, po raz 44. nagrody literackie Costa Book. W kategorii powieść wygrała, dobrze znana i doceniania również w Polsce, Kate Atkinson. Autorka zwyciężyła drugi raz w ciągu trzech lat, a w sumie to jej trzecia nagroda! Nagrodzona powieść, „A God in Ruins” ukaże się w Polsce jesienią tego roku!