Detektyw Monk i kosmos

Cykl: Detektyw Monk (tom 5)
Wydawnictwo: Rebis

Kolejna odsłona przygód legendarnego detektywa, który tym razem pojawia się na konwencie wielbicieli SF. Tym razem Adrian Monk musi znaleźć zabójcę twórcy kultowego serialu science-fiction Beyond Earth. Monk podejrzewa, że morderca czai się wśród członków konwentu, na który zjechali się tłumnie wielbiciele filmu. Żeby rozwiązać zagadkę, detektyw musi wmieszać się w tłum pozaziemskich istot, za które poprzebierali się uczestnicy konwentu. A to nie jest dla niego łatwe. zanim detektywowi uda się wygrać batalię ze swoimi lękami, tajemniczy zabójca znowu sięgnie po broń...

źródło opisu: Rebis

źródło okładki: Rebis

Gilles | 2016-01-25
Na półkach: Ebook, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Coś za szybko idzie mi to czytanie, ale tak to już jest jak samotnie spędza się dnie i noce... a poza tym zbliża się sesja :D
Coraz trudniej oceniać mi poszczególne części bo zlewają mi się w jedną długą opowieść.
Ta książka poza swoim kryminalno-relaksacyjnym wątkiem ma też coś innego, ważniejszego wg mnie. Pokazuje, ze każdy potrzebuje miłości, przywiązania i bliskości a nie każdy jest wstanie w sposób odpowiedni wyrazić swoje potrzeby jak i okazać drugiemu człowiekowi zainteresowanie mimo najszczerszych chęci.. a to wszystko bierze się chyba z braku rozmów. Ale jak pokazuje przykład braci Monk, takie rzeczy da się naprawić i z tą pozytywną wiadomością zapraszam was do czytania tej serii! :)

wiesia | 2016-07-15
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 14 lipca 2016

Miały być wakacje z Monkiem, ale po trzech książkach mam dość. Może kiedyś, gdy trafię na serial, obejrzę, ale czytać już nie zamierzam.
Pierwsza część przygód genialnego ale i trudnego detektywa rozbudziła moją ciekawość, ale potem było tylko gorzej. Powtarzalność zachowań, irytująca przewidywalność, nuda po prostu, a i literacko to kiepskie.

Maromira | 2014-08-16
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Jedna z bardziej zabawnych części, szczególnie dla mnie z tego względu, że dotyczy bliskiego mi tematu - bycia fanem jakiegoś serialu, co niekoniecznie spotyka się ze zrozumieniem ogółu. Ciekawy jest też wątek Ambrose i Adriana - dwóch braci, którzy zamieszkują pod jednym dachem (wprawdzie jeno na czas wymiany dywanu u Monka z powodu małej, niezauważalnej, lecz wyczuwalnej przez detektywa plamy kawy). No i nasz ukochany detektyw, który uważa brata za nienormalnego, bo ten uwielbia podejrzany serial science-fiction. Jak zawsze śmiesznie, nie zabrakło absurdalnych sytuacji.

chiyome | 2013-12-25
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Tutaj widzimy prawdziwego Monka, który nie tylko boi sie dziwacznych strojów wielbicieli SF, ale uważa, że uczestnicy konwentu sięgają po narkotyki, ponieważ wykazują całkowite zdemoralizowanie. Jeśli tego nie robią, to na pewno zaczną ćpać. Po co czekać. Lepiej od razu ich zamknąć. Monk nie jest zadowolony z przydzielonego zadania.

Sprawy nie ułatwia fakt, że główny podejrzany mówi w jezyku złożonym z prychnięć. W tłumaczeniu może pomóc brat Adriana, ale ten uważa go za niezrównoważonego psychicznie i nie chce żadnej pomocy. Cóż za ironia

książek: 2023
Agata | 2015-01-12

Druga z tej serii, którą przeczytałam i troszkę nudnawa. Mimo że więcej sie dzieje to tematyka s-fi do mnie nie przemawia. Jesnakże nie zniechęcam się i siegnę po kolejne.

Anna | 2010-12-25
Przeczytana: 2009 rok

niezła, ale mogło być lepiej,
ale ja monka zawsze przeczytam

sylwiella | 2011-04-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 22 marca 2011

Moja pierwsza książka o Monku jaka wpadła w moje ręce i chyba jedna z lepszych :)

Katarzyna | 2016-10-19
Przeczytana: 2008 rok