Detektyw Monk i kosmos

Okładka książki Detektyw Monk i kosmos Lee Goldberg
Okładka książki Detektyw Monk i kosmos
Lee Goldberg Wydawnictwo: Rebis Cykl: Detektyw Monk (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Detektyw Monk (tom 5)
Rebis
2008-01-01
2008-01-01

Okładka książki The Big Kahuna Janet Evanovich, Lee Goldberg
The Big Kahuna Janet Evanovich, Le...
Okładka książki The Pursuit Janet Evanovich, Lee Goldberg
The Pursuit Janet Evanovich, Le...
Okładka książki Skok Janet Evanovich, Lee Goldberg
Skok Janet Evanovich, Le...
Okładka książki The Job Janet Evanovich, Lee Goldberg
The Job Janet Evanovich, Le...

Daje 7, bo cala historia mnie nie porwala. Elementy świata pozaziemskiego to nie klimat Monka, mój również nie.

Miały być wakacje z Monkiem, ale po trzech książkach mam dość. Może kiedyś, gdy trafię na serial, obejrzę, ale czytać już nie zamierzam.
Pierwsza część przygód genialnego ale i trudnego detektywa rozbudziła moją ciekawość, ale potem było tylko gorzej. Powtarzalność zachowań, irytująca przewidywalność, nuda po prostu, a i literacko to kiepskie.

Coś za szybko idzie mi to czytanie, ale tak to już jest jak samotnie spędza się dnie i noce... a poza tym zbliża się sesja :D
Coraz trudniej oceniać mi poszczególne części bo zlewają mi się w jedną długą opowieść.
Ta książka poza swoim kryminalno-relaksacyjnym wątkiem ma też coś innego, ważniejszego wg mnie. Pokazuje, ze każdy potrzebuje miłości, przywiązania i bliskości a nie każdy jest wstanie w sposób odpowiedni wyrazić swoje potrzeby jak i okazać drugiemu człowiekowi zainteresowanie mimo najszczerszych chęci.. a to wszystko bierze się chyba z braku rozmów. Ale jak pokazuje przykład braci Monk, takie rzeczy da się naprawić i z tą pozytywną wiadomością zapraszam was do czytania tej serii! :)

Równie świetna jak serial!

Równie świetna jak serial!

1970

Jedna z bardziej zabawnych części, szczególnie dla mnie z tego względu, że dotyczy bliskiego mi tematu - bycia fanem jakiegoś serialu, co niekoniecznie spotyka się ze zrozumieniem ogółu. Ciekawy jest też wątek Ambrose i Adriana - dwóch braci, którzy zamieszkują pod jednym dachem (wprawdzie jeno na czas wymiany dywanu u Monka z powodu małej, niezauważalnej, lecz wyczuwalnej przez detektywa plamy kawy). No i nasz ukochany detektyw, który uważa brata za nienormalnego, bo ten uwielbia podejrzany serial science-fiction. Jak zawsze śmiesznie, nie zabrakło absurdalnych sytuacji.

Tutaj widzimy prawdziwego Monka, który nie tylko boi sie dziwacznych strojów wielbicieli SF, ale uważa, że uczestnicy konwentu sięgają po narkotyki, ponieważ wykazują całkowite zdemoralizowanie. Jeśli tego nie robią, to na pewno zaczną ćpać. Po co czekać. Lepiej od razu ich zamknąć. Monk nie jest zadowolony z przydzielonego zadania.

Sprawy nie ułatwia fakt, że główny podejrzany mówi w jezyku złożonym z prychnięć. W tłumaczeniu może pomóc brat Adriana, ale ten uważa go za niezrównoważonego psychicznie i nie chce żadnej pomocy. Cóż za ironia

Sprawy nie ułatwia fakt, że główny...

Moja pierwsza książka o Monku jaka wpadła w moje ręce i chyba jedna z lepszych :)

niezła, ale mogło być lepiej,
ale ja monka zawsze przeczytam