Co dr House wie o medycynie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Media Pascal". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Media Pascal
The Medical Science of HOUSE, M.D.
978-83-7513-631-9
House, medycyna, serial
zdrowie, medycyna
ravenstag

„Co House wie o medycynie”. Fascynująca książka autorstwa dziennikarza medycznego, Anderw Holtza, próbującego ustalić, co w popularnym serialu jest prawdą, a co fikcją. W nawiązaniu do przypadków przedstawionych w poszczególnych odcinkach, autor, podpierając się autorytetem wybitnych lekarzy i profesorów medycyny, tłumaczy w przystępny sposób mechanizmy wywołujące objawy konkretnych chorób. Podąża krok za doktorem Housem, towarzysząc mu w jego medycznym śledztwie, zmierzającym do ustalenia diagnozy. Zestawia szpitalną rzeczywistość wykreowaną na potrzeby serialu z realiami i standardami w prawdziwej służbie zdrowia. Wyjaśnia, co kryje się za trudnymi terminami medycznymi, omawia interesujące, na ogół rzadkie choroby, pokazuje, jak długim i złożonym procesem jest stawianie diagnozy.

Co House wie o medycynie to świetna lektura dla fanów serialu i nie tylko – z przyjemnością sięgną po nią lekarze, choćby po to, by wraz z autorem obalić pewne mity, studenci medycyny i wszyscy, którzy choć trochę interesują się medycyną. A jak pokazują statystyki w naszym kraju jest ich rekordowo wielu.

Pigmalion | 2011-07-29
Przeczytana: 2010 rok

Książka tylko dla pasjonatów House i medycyny. W większości nie zrozumiała dla laika, a jeśli nawet zrozumiała - to męcząca. Dla nielicznych.

AnnieK | 2011-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2011

Książka ,, Co Dr House wie o medycynie?" była jedną z niewielu książek, którą odłożyłam na jakiś czas i zajęłam się czytaniem innych.

Chociaż paru tygodniowa przerwa nie zrobiła różnicy w czytaniu, dlatego że w niej się nie pogubimy. Książkę można zacząć czytać w dowolnym momencie czy to rozdział czy też podrozdział.

Z książki możemy się dowiedzieć wielu ciekawych informacji o medycynie, więc nie jest to książka jedynie dla fanów Dr Housa. Po książkę na prawdę warto sięgnąć.

Fani serialu mogą się dowiedzieć co tak naprawdę było faktem, a co mitem w leczeniu ludzi. ,,Co Dr House wie o medycynie?" może ich uświadomić by serialu nie mieszali z rzeczywistym leczeniem.

Natomiast jeśli nie jesteś fanem House'a to książka z której możesz się dowiedzieć wielu ciekawostek medycznych, po co się wykonuje niektóre badania i na czym one polegają.

Na rynku istnieje wiele książek o serialu Dr House. Miałam przyjemność przeczytania tylko dwóch, tej oraz ,,Dr House. Całkowicie bez...

tomeczqu | 2011-04-24

Jeśli chce to przeczytać absolutny medyczny laik - miłośnik Housa, w poszukiwaniu kolejnych przygód swojego ulubieńca, czeka go spore rozczarowanie i nuda.
Każdy inny czytelnik będzie bardzo zadowolony z porcji ciekawej medycznej analizy konkretnych "housowych" przypadków medycznych.

książek: 1918
Olga | 2016-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2016

Momentami za mało było House'a w Housie.
Raczej to książka o medycynie w ogóle.
Dla laika może być zbyt specjalistyczna, dla osób związanych z medycyną - chwilami nudnawa.
Myślę, że najlepiej nadawałaby się dla kogoś, kto lubi House'a i wybiera się na medycynę lub dopiero ją zaczyna - taka trochę propedeutyka.
Mimo to, daję ocenę dobrą, bo całkiem szybko się czytało i przypomniałam sobie parę drobiazgów nie tylko z serialu, ale ze studiów. ;)

Jeśli ktoś boi się spoilerów, to wystarczy, że wcześniej obejrzy pierwsze dwa sezony serialu.

Piotrek | 2011-10-22
Przeczytana: 22 października 2011

To chyba jedyna książka o House'ie która wyłamuje się z konwencji "Jaki jest Gregory House". Dlaczego? Andrew Holtz opowiada o zawodzie lekarza od kuchni. Wyjaśnia ulubione czynności House'a - biopsję i rezonans. Ale nie tylko te. Wszystko co jawiło się wam w serialu jako skomplikowane zostało poruszone tej książce. Niektórzy mogą powiedzieć że to nudna książka, tylko dla ludzi związanych lub interesujących się medycyną. I tak i nie, choć przyznam że ziewałem często przerzucając kartki. Można przeczytać, ale niekoniecznie trzeba.

Łukasz Czechowski | 2011-11-07
Przeczytana: 16 stycznia 2011

Raczej mocno się zawiodłem. Oczekiwałem książki, która na przykładzie konkretnych przypadków z konkretnych odcinków zobrazuje, czy serial - jeśli chodzi o medycynę - jest bliższy rzeczywistości czy fikcji. Tymczasem książka przypomina bardziej jakiś podręcznik, coś jak żółta seria "... dla amatorów/laików". Mimo że jestem fanem serialu, książki nie polecam.

vicodinowa | 2012-04-10

Bardzo interesująca książka. Nie opowiada tyle o serialowym doktorku, co też raczej sporo o rzeczach związanych z medycyną. Warta przeczytania, ale dla kogoś kompletnie niezainteresowanego tematem może być męcząca. Tak czy inaczej- polecam.

ANetka | 2011-02-11
Przeczytana: 07 lutego 2011

Bardzo ciekawa książka. I nie jest to typowa książka o serialu, tylko taka bardziej na temat medycyny - w interesujący sposób wyjaśnia wiele wątków medycznych. Warto przeczytać.

melatonina | 2011-04-13
Przeczytana: styczeń 2011

Książka porusza zagadnienia medyczne obecne w serialu.

Dosyć ciekawa, choć momentami nużąca.

MyHades | 2012-01-22
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Fajne dla ludzi chcących wiedzieć coś o chamstwie i medycynie jednocześnie ;P