Cykl: Babylon
Wydawnictwo: Pascal
Dorota_1988

Coś dziwnego dzieje się z ludźmi, jak tylko zameldują się w hotelu. Nawet, jeśli są porządni i zrównoważeni, to, po przejściu przez hotelowe drzwi, pozbywają się skrupułów. Są przekonani, że nie obowiązują ich żadne zasady. Wszystko, o czym przeczytasz w Hotelu Babylon to prawda. Tylko imiona zostały zmienione – celowo, żeby ochronić bohaterów opowieści. Wszystkie anegdoty, postaci, wzloty, upadki, narkotyki, oszustwa, rozpusta są dokładnie tym, czego doświadczył Autor Anonimowy, który spędził wiele lat pracując w najbardziej luksusowych londyńskich hotelach. Z przyczyn prawnych akcja rozgrywa się w fikcyjnym Hotelu Babylon. Ponad dziesięć lat doświadczeń przedstawiono w dwudziestu czterech godzinach, czyli dobie hotelowej. Opisano jednak prawdziwe zdarzenia. Bogaci wydają – hotel zarabia pieniądze, a pokojówki nadal walczą z boyami hotelowymi o dwa funty napiwku…
Imogen Edwards-Jones, autorka bestsellerowej serii książek ujawniających kulisy takich branż jak luksusowe hotele, linie lotnicze, branża modowa czy muzyczna. Serię rozpoczął „Hotel Babylon”, przetłumaczony do tej pory na ponad dwadzieścia języków. Na jego podstawie powstał serial BBC pod tym samym tytułem. Kolejne książki Imogen Edwards-Jones to miedzy innymi: „Air Babylon”, „Fashion Babylon”, „Pop Babylon” i inne. Autorka wraz z mężem i córka mieszka w Londynie.
Autor Anonimowy – pracuje jako manager pięciogwiazdkowego hotelu w Londynie. Przez piętnaście lat pracował praktycznie we wszystkich najbardziej luksusowych londyńskich hotelach.

Krystyna | 2014-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Imogen Edwards-Jones wspólnie z ANONIMEM opisała dobę w jednym z najdroższych hoteli w Londynie, z punktu widzenia pracowników tego hotelu. Dlaczego współautor pozostaje anonimowy, staje się oczywiste po lekturze zaledwie kilku stron książki. A relacja, godzina po godzinie, jest wstrząsająca. I niestety, wszystko oparte jest na autentycznych wydarzeniach.
Nie chce się wierzyć, co ludzie mogą w hotelu wyprawiać i w jakim stanie pozostawić pokój. Alkohol i narkotyki to codzienność, sprowadzanie prostytutek na życzenie klienta również, spełnianie najgłupszych żądań, aby tylko zasłużyć na napiwek. Hipokryzja nie mająca sobie równych. Nadskakiwanie klientom "w oczy", by nie zostawić na nich suchej nitki za plecami.
Do tego, możemy się dowiedzieć, ile naprawdę kosztują luksusowe trunki i jedzenie. Co się otrzymuje w cenie butelki alkoholu równej miesięcznej pensji zwykłego śmiertelnika. Jak naprawdę wygląda higiena takich miejsc, co myślą pracownicy hotelu o ludziach rozdających na...

kwiatek29 | 2012-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2012

Książkę bardzo szybko się czyta.Opisane są tu prawdziwe zdarzenia.Zaczęłam czytać i przepadłam.

Luna | 2011-05-17
Przeczytana: 03 maja 2011

Pewnie niektórzy z Was mieli już możliwość nocowania w luksusowych hotelach. Piękne meble, nowoczesne sprzęty, duże okna i obowiązkowo czekoladka na poduszce- w takim apartamencie wygodnie się żyje. Oczywiście jego cena też jest odpowiednia. Ale czy cena naprawdę odpowiada realiom? I czy nasze wyobrażenia o pięciogwiazdkowym hotelu im odpowiadają?

Imogen Edwards- Jones znana jest przede wszystkim ze swojej serii odkrywającej kulisy różnych miejsc i sektorów, takich jak lotniska, świat muzyki i mody. Ale co można powiedzieć o Autorze Anonimowym? Jedynie to, że zna się na większości luksusowych londyńskich hoteli, gdyż kiedyś w nich pracował, a obecnie jest managerem jednego z nich.

Jak wygląda typowa doba w pięciogwiazdkowym hotelu? Na pewno nie tak, jak to sobie wszyscy wyobrażają. Od samego rana hektyka w kuchni- bo trzeba ugotować, przygotować, upiec... Hektyka u pokojówek- bo po pokojach, 123, 345, 567 przeszło tornado, a resztę przecież też trzeba posprzątać. Hektyka w...

Sabcia100 | 2014-09-11
Przeczytana: 11 września 2014

Kilka słów o tym, jak na co dzień ludzie zachowują się w hotelach i ile wydają... Oraz o tym, jak często hotele rolują klientów, w tym tych najbogatszych.

Jest również trochę ciekawostek odnośnie wizyt w drogich hotelach takich gwiazd, jak np. Michael Jackson, Pamela Anderson, Madonna, David Beckham, Margaret Tchatcher, Kathleen Turner, a nawet księżna Diana.

Haneczka | 2015-12-11
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: grudzień 2015

Dla Hotelarzy - normalka ;)
Dla gości - zapewne szok, ale w większości to o nich...
Książka świetna, bez wciskania kitów, skupiona całkowicie na życiu hotelu. Jeśli chodzi o serial brytyjski to z małych wątków cały odcinek, doskonała gra aktorska, miło się oglądało. Gorzej poszło w polskiej wersji - "Hotel 52", większe skupienie na życiu prywatnym personelu, zamiast na akcji w hotelu oraz moim zdaniem zero pojęcia o pracy w hotelu.

Polecam pasjonatom hotelarstwa :)

Natalia Fornalik | 2014-06-19
Przeczytana: 2013 rok

Powiem tak: jestem hotelarą - a przynajmniej na taką się uczę - i rozumiem te sytuacje lepiej niż przeciętny człowiek. Książkę przeczytałam jeszcze przed podjęciem tej szkoły i czasami pozwalałam sobie, ze złośliwym uśmieszkiem orzec "Co oni tu wypisują?" Ale teraz potwierdzam - prawda, nawet gorzej niż prawda.

Chociaż, mówiąc szczerze - słyszałam o wiele gorszych historiach. I chyba każdy kto pracuje w tej branży mógłby napisać książkę o całkiem podobnej treści.

Paula | 2014-08-17

Po mistrzowsku opisana jedynie doba pracy w hotelu. Dodam, że jest to jeden z najdroższych i ekskluzywnych hoteli w Londynie. W książce znajdziemy dosłownie wszystko sex, alkohol, narkotyki, prostytutki, chociaż wszyscy udają, ze w tych najdroższych hotelach ich nie ma.
Jeśli mamy wyobrażenie, że takie rzeczy dzieją się tylko w filmach, to niestety jesteśmy w błędzie.
Jak dla mnie rewelacja, w sumie nie dziwie się, że współautor chciał pozostać anonimowy.

Książka opowiada z perspektywy mężczyzny pracującego w recepcji o dobie z życia hotelu. I być może nie jest to książka jakoś specjalnie porywająca, to na pewno dobrze się ją czyta i momentami na prawdę bardzo zadziwia czytelnika pod kątem uwag jak się w hotelu pracuje, jak się zachowują goście, komu się na co pozwala i dlaczego oraz z czym się trzeba w tej pracy zmagać biorąc pod uwagę, że zawsze należy zachować pełen profesjonalizm. Także w efekcie końcowym mogę szczerze polecić.

Ruda | 2015-11-26

Polecam dla osób, które pracują z klientem! Na pewno będą się utożsamiać z wieloma sytuacjami opisanymi w książce :)

Interesująca seria zaczyna się właśnie od "Hotelu Babylon". Ja zaczęłam jednak czytać od tomu drugiego opowiadającego o załodze "Air Babylon". Czy żałuję? Może trochę, gdyż wówczas hotel wydałby mi się zabawniejszy. Zdecydowanie nie sprawdza się tu zasada, że kolejne części obniżają loty. Autorka pokazała, jak potrafi się rozwinąć. Drugi tom zdecydowanie lepszy. Co do "Hotelu..." - zabawna, intrygująca i z pewnością warta powrotu. Ale nie rewelacyjna. Nie powala na kolana. Może dlatego, że sama pracowałam w tej branży i wiem doskonale, co się dzieje, gdy klienci nie patrzą.