Okładka książki Hotel Babylon Imogen Edwards-Jones
Okładka książki Hotel Babylon
Imogen Edwards-Jones Wydawnictwo: Pascal Cykl: Babylon (tom 1) literatura piękna
Babylon (tom 1)
Pascal
2011-02-23
2011-02-23
2005-01-01
Hotel Babylon

mialo byc zabawnie, wyszlo troche zalosnie. Cudowni i bogaci Angole z Amerykancami w poláczeniu z biednymi i nic nieznaczácymi europejczykami ze wschodu i ludzmi z Ameryki poludniowej. Stereotyp nie nadáza za stereotypem.

Doskonale opowiedziane perypetie hotelowego życia - czyta się jednym tchem, przy okazji otwierając szeroko oczy na to, co potrafią wyprawiać ludzie. Polecam!

Czyta się bardzo, dobrze, kilka raz się pośmiałam dopóki nie zdałam sobie sprawy, że to są autentyczne zdarzenia, opisywane przez prawdziwego managera hoteli, wtedy nie jest już tak zabawnie....To naprawdę żenujące jak ludzie potrafią zachowywać się w hotelu. Po przeczytaniu książki zdałam sobie sprawę jak wyczerpująca bywa praca recepcjonisty i konsjerża i jak absurdalne mogą być zachcianki gości. Jeśli kiedyś chciałam pracować w tej branży, po lekturze na pewno mi przeszło. Natomiast z pewnością sięgnę po inne książki Autorki.

Śmieszne, otwierające oczy...

Śmieszne, otwierające oczy...

Dla Hotelarzy - normalka ;)
Dla gości - zapewne szok, ale w większości to o nich...
Książka świetna, bez wciskania kitów, skupiona całkowicie na życiu hotelu. Jeśli chodzi o serial brytyjski to z małych wątków cały odcinek, doskonała gra aktorska, miło się oglądało. Gorzej poszło w polskiej wersji - "Hotel 52", większe skupienie na życiu prywatnym personelu, zamiast na akcji w hotelu oraz moim zdaniem zero pojęcia o pracy w hotelu.

Polecam pasjonatom hotelarstwa :)

Dla Hotelarzy - normalka ;)
Dla gości - zapewne szok, ale w większości to o nich...

Polecam dla osób, które pracują z klientem! Na pewno będą się utożsamiać z wieloma sytuacjami opisanymi w książce :)

Oglądałam kiedyś serial, który powstał na podstawie tej książki, więc kiedy w trakcie przeglądania działu literatury angielskiej w bibliotece mój wzrok padł na ten tytuł, pomyślałam: "czemu nie?".
Zalety? Książkę czyta się naprawdę szybko, mi wystarczyła jedna sobota i to bez pośpiechu, to zdaje się wpływ podejrzanie dużej czcionki i braku zbędnych opisów. Nie da się ukryć, że cały czas coś się dzieje, wydarzenia niewiarygodne, zabawne i tragiczne przeplatają się wzajemnie od pierwszej do ostatniej strony. I tu niestety dochodzimy do wad, bo mimo iż jestem skłonna uwierzyć w te wszystkie ekscesy jakie mają miejsce w luksusowych hotelach, to na pewno nie w takim natężeniu, jak próbuje nas przekonać autorka i anonimowy współautor. Jeśli szukacie czegoś lekkiego, interesuje Was jak wygląda praca w hotelu "od kuchni" i przy okazji lubicie ploteczki o gwiazdach, to moim zdaniem serial o tym samym tytule jest dużo lepszym wyborem.

Ciekawa książka żywcem wyjęta z najbardziej jaskrawych historii pracy w hotelu. Drażniły mnie tylko ciągłe opisy pijaństwa - aż zaczęło mi się od nich kręcić w głowie. Turystyka od podszewki.

Kilka słów o tym, jak na co dzień ludzie zachowują się w hotelach i ile wydają... Oraz o tym, jak często hotele rolują klientów, w tym tych najbogatszych.

Jest również trochę ciekawostek odnośnie wizyt w drogich hotelach takich gwiazd, jak np. Michael Jackson, Pamela Anderson, Madonna, David Beckham, Margaret Tchatcher, Kathleen Turner, a nawet księżna Diana.

Po mistrzowsku opisana jedynie doba pracy w hotelu. Dodam, że jest to jeden z najdroższych i ekskluzywnych hoteli w Londynie. W książce znajdziemy dosłownie wszystko sex, alkohol, narkotyki, prostytutki, chociaż wszyscy udają, ze w tych najdroższych hotelach ich nie ma.
Jeśli mamy wyobrażenie, że takie rzeczy dzieją się tylko w filmach, to niestety jesteśmy w błędzie.
Jak dla mnie rewelacja, w sumie nie dziwie się, że współautor chciał pozostać anonimowy.

Jak...

• 2011