Detektyw Monk i strajk policji

Cykl: Detektyw Monk (tom 3)
Wydawnictwo: Rebis
9788373019683

Monk właśnie usłyszał, że San Francisco grozi grypa i jest przerażony. Kapitan Stottlemeyer uspokaja go: to nie choroba, lecz strajk policjantów. Dla detektywa oznacza on szansę powrotu do służby, choć ceną jest opinia parszywego łamistrajka. A tego by już Monk nie zniósł to znaczy jakichkolwiek wzmianek o parchu. Na szczęście, nim zdąży się rozmyślić, dostaje odznakę i... cały zespół. Policjant

źródło opisu: Rebis

źródło okładki: Rebis

Gilles | 2016-01-24
Na półkach: Ebook, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Bardzo ciekawe połączenie "typowego monka" z machinacjami politycznymi. Choć jak zwykle widziałem trochę niedociągnięć a też główna sprawczyni też taka troszkę naciągana. Nie mniej ksiażka warta przeczytania, zwłaszcza dla fana detektywa Monka!

wiesia | 2016-07-06
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 06 lipca 2016

Po przygodach Monka na Hawajach byłam pełna zapału, by poznawać inne historie kryminalne z jego udziałem.

Tymczasem kolejna część bardzo mnie rozczarowała. Dość nieprawdopodobne przywrócenie do pracy byłych detektywów z zaburzeniami psychicznymi, którymi ma dowodzić sam Monk. Dziwaczne i nudne wywody Cynthii Chow na temat kosmitów i podsłuchiwania jej myśli przez rząd - ktoś taki znów na służbie, bo jest strajk policji!!! Raczej niedorzeczne i denerwujące dla mnie.

Z trudem dobrnęłam do końca. Hm... może jednak spróbuję jeszcze dać szansę Monkowi. Czytam w opiniach, że to najsłabsza część, zatem sięgam po kolejną, a nuż będzie ciekawie.

Karaś | 2013-11-03
Na półkach: Monk, 2013, Przeczytane
Przeczytana: 03 listopada 2013

Na razie najsłabsza część przygód Detektywa Monka. Czytając o jego podróżach na Hawaje oraz do Niemiec uśmiałem się do łez - tutaj ledwo uśmiechnąłem, a to i tak na początku, w dodatku nie z Monka. Najciekawszą i najzabawniejszą postacią jest tutaj Wyatt - były policjant z problemami, które rozwiązuje w najprostszy możliwy sposób. Strzelając do nich. Śmiechu dodaje nazwa jego terapeuty - Arnie. Uśmiechnąć się można przy pierwszym spotkaniu z inną członkinią zespołu Monka, wierzącą we wszechobecny spisek kosmitów czy z demencji Portera.

I na tym się śmichy-chichy kończą.

Po raz kolejny mam wrażenie, że powieści Monka to ochłapy z serialowych produkcji, niewykorzystane pomysły, które potem stały się odcinkami, czy też to co wymyślono podczas pisania scenariuszy a ostatecznie w nich nie umieszczono. Chew jest paranoidalna na miarę kosmitofilów z odcinka Pan Monk widzi Ufo, w zasadzie jej teorie równie dobrze mogłyby się w nim znaleźć i stawiam kosmyk swoich łysych włosów, że tak...

patti99933 | 2013-08-28
Przeczytana: sierpień 2013

W Sam Francisco dochodzi do seryjnych morderstw kobiet biegających w Parku McKinley. Sprawca każdej kobiecie zabiera lewy but. Ale to nie jedyny problem mistrza dedukcji detektywa Adriana Monka. Większość policjantów chcąc zaprotestowąć przeciwko obniżeniu płac postanawia wziąć ,,chorobowe''. Burmistrz mianuje Monka szefem Wydziału Zabójstw. Detektyw znowu ma odznakę, o której marzył. Razem z Monkiem pracuje nowa ekipa- nadużywający siły i pistoletu Jack Wyatt, widząca wszędzie spiski i działania kosmitów Cindy Chow i mający ,,oczywiste przypadłości podeszłego wieku''Frank Porter. Czy Monk rozwiąże zagadki śmierci biegaczek, astrolożki, architekta, kelnerki i innych? Czy dzięki odznace będzie wreszcie szczęśliwy?

chiyome | 2013-12-08
Przeczytana: 04 grudnia 2013

W San Francisco panuje "niebieska grypa" - policjanci w ramach strajku idą na chorobowe (policjant nie może strajkować otwarcie). Jest to szansa dla Monka oraz paru innych byłych policjantów powrotu do służby. Monk jako komendant policji rozwiązuje parę spraw w tym seryjnego mordercy biegaczek i złodzieja butów.

Jest to moim zdaniem najsłabsza dotychczas książka o Monku. Jest tak niesamowicie nieprawdopodobna, mało zabawna. Musiałam się zmusić aby dokończyć tą książkę.

Mniej wiarygodne niż fakt przywrócenia do służby osób z zaburzeniami psychicznymi jest sprawowanie przez Adriana funkcji kierowniczej. Monk w serialu nie umie podejmować decyzji!

Maromira | 2014-05-14
Przeczytana: 14 maja 2014

Tym razem Monk wraca do służby policyjnej. Zdesperowany burmistrz przywraca jego i troje innych policjantów, którzy tak jak Monk mają problemy psychiczne i potrzebują asystentów. Mamy więc policjanta, który próbuje sobie radzić z agresją - ciekawy duet z jego asystentem, psychiatrą, który za każdym razem powtarza "Dawny Wyatt strzeliłby do" - i tu pada nazwa przedmiotu bądź człowieka. Jest kobieta zaabsorbowana teoriami spiskowymi. Na koniec pojawia się policjant na emeryturze cierpiący na zaniki pamięci. Z tą ekipą Monk ma rozwiązać sprawę "Dusiciela z Golden Gate" oraz czterech zabójstw.
Dużo humoru - jak zawsze, ciekawe sprawy, ale nie rzuca na kolana. Zdecydowanie lepszy był "Detektyw Monk na Hawajach".

Klaudia | 2013-12-14
Przeczytana: 01 listopada 2013

Monka znałam tylko i wyłącznie z serialu telewizyjnego oglądanego sporadycznie. Nie wiedziałam nawet, że istnieje książka o tym jakże specyficznym detektywie. Przypadkiem natknęłam się właśnie na tą w bibliotece, wypożyczyłam i... całkowicie mnie pochłonęła! Czyta się strasznie szybko, Monk bywa czasem mocno denerwujący, ale w ogólnym rozrachunku jest całkiem ko(s)miczny. Polecam.

książek: 2023
Agata | 2015-02-19

Część przygód Monka najbardziej poważna, którą do tej pory przeczytałam. Oczywiście - obsesje detektywa śmieszą, a postaci mają ciekawe, złożone oblicza, lecz w tej części można zauważyć więcej emocji i zasady relacji między bohaterami.

Meteorytka | 2011-05-28
Przeczytana: 28 maja 2011

Świetna książka. Są w niej powiązania z serialem np. z odcinkiem "Pan Monk i odznaka", ale jest też sporo nowych wątków. Dobre uzupełnienie dla każdego kto lubi Monka. :]

Eljot | 2012-01-04

niezwykle śmieszna ksiązka opowiadającaca, tak samo jak film, o detektywie posiadającym fobię...Książka idealna na smutne dni. Wybitne teksty...Ciekawa fabuła. Wprost chce się czytać!