zawsze wygrywa najlepszy

Wydawnictwo: Telbit

Trzymający w napięciu kryminał w klimacie PRL-u.zawsze wygrywa najlepszy to motto Henryka Winieckiego, który po wieloletnim pobycie za granicą powraca do Polski, by ostatnie lata swojego życia spędzić w rodzinnych Mostach. Opinia światowca oraz fakt, że starszy pan ma w domu zainstalowany supernowoczesny alarm, pobudza nie tylko ciekawość okolicznych mieszkańców, ale też apetyt potencjalnych złodziei i czujność miejscowej milicji. Mało kto wie, że Winiecki sam jest niekwestionowanym królem oszustów i jedyną osobą, która ma szansę go przechytrzyć, jest jego uczeń i dawny przyjaciel, Krzysztof Skotnicki. Tylko on się domyśla, dlaczego jego mistrz zainstalował alarm i krok po kroku układa swój śmiały plan, w którym kluczowa rola przypadnie... brylantom i kobietom.Główny wątek kryminalny powieści wzbogaca subtelnie wpleciony romans oraz duża doza poczucia humoru. Pełna niespodziewanych zwrotów akcji fabuła z pewnością utrzyma Czytelnika w napięciu aż do zaskakującej puenty. Adam Hilkiewicz urodził się w 1952 roku, jest z wykształcenia chemikiem. W latach dziewięćdziesiątych zajmował się publicystyką prasową, pisał także sztuki dla Teatru Polskiego Radia. Dotychczas ukazały się jego dwie powieści kryminalne Człowiek bez skazy (Czytelnik) i Jego prywatne alibi (Iskry). Niniejsza książka, zatrzymana w czasach PRL-u przez cenzurę, dziś po raz pierwszy trafia do rąk Czytelników.

Marta | 2016-06-30
Dyziol | 2015-07-24