Nienasycenie

Tłumaczenie: Ewelina Kowalczyk
Wydawnictwo: BIS
Insatiable
miłość, namiętność, uczucia

Anglia, złoty Wiek pod panowaniem królowej Elżbiety I. Młoda, impulsywna dama dworu spotyka przystojnego szkockiego lorda. Choć Catherine uważa go za gbura i brutala, zaś Patrick nazywa ją kotką z piekła rodem, los wplątuje ich w sieć dworskich intryg, nieubłaganie wiąże ze sobą i każe wybierać między rodzącym się pożądaniem a lojalnością. Czy niezwykły dar przewidywania przyszłości pomoże Patrickowi w dokonaniu właściwego wyborua Czy mimo piętrzących się na ich drodze przeszkód bohaterowie poddadzą się miłościa

źródło opisu: Wydawnictwo bis, 2009

źródło okładki: www.wydawnictwobis.com.pl

kaktusowaona71 | 2016-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2016

Znacie to powiedzenie - a właściwie złorzeczenie - „Obyś żył w ciekawych czasach” ?
Cóż...
Virginia Henley wybrała na osadzenie akcji „Nienasycenia”, bardzo ciekawy okres historyczny.
Nie da się tego ukryć.
Wszystko rozgrywa się bowiem w ostatnich miesiącach życia i panowania „Królowej Dziewicy", czyli Elżbiety I Tudor i obejmuje również pierwsze tygodnie sprawowania władzy królewskiej przez Jakuba I Stuarta.

I jeśli chodzi o elementy interesujące, to na tym koniec.
Już gdzieś przy początku książki, wita nas drobiazgowe omówienie koligacji arystokracji Anglii i Szkocji, oraz przedstawienie ich stopnia pokrewieństwa z królową i całym rodem panującym, a także dokładne informacje kto jaką funkcję pełnił w królestwie i jakie posiadał dobra. Czy czytelnik koniecznie musi to wszystko wiedzieć, aby móc przejść przez błahą historię romantyczną ? Owe wycieczki po drzewie genealogicznym miliona rodów, skutecznie zniechęcają i nużą czytelnika już na „dzień dobry”, niczemu specjalnie nie...

emily176 | 2016-01-24
Przeczytana: 20 stycznia 2016

dość dobra książka, choć jak dla mnie zbyt długa. Inna pozycja tej autorki bardziej mi się podobała. Temat przyjęć i strojów dworskich mnie nudził. Jednakże to co działo się w Szkocji było bardzo ciekawe. Mimo wszystko historia lekka i przyjemna, choć drugi raz nie przeczytam.

Myszata81 | 2016-10-19
zanus16 | 2016-09-25