Rozwiązły książę

Virginia Henley
978-83-7551-172-7
romans
Wanda

Lady Jane ekscentryczna matka pięciu córek, wydaje świetnie za mąż cztery, zaś dla najmłodszej Georginy znajduje najlepszą partię w całym kraju - Francisa, kięcia Bedford. Obdarzonej temperamentem Georginie nie uśmiecha się małżeństwo z wiodącym rozpustne życie księciem, zwraca natomiast uwagę na jego młodszego brata, Johna. Johnowi dziewczyna również nie jest obojętna, wzbrania się jednak przed uczuciem ze względu na niekochaną przez siebie umierającą żonę, miłość do synów i przywiązanie do brata, o którym wie, że chce ożenić się z Georginą...

Karolina | 2013-08-24
Na półkach: Przeczytane, 2013 rok
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

W miarę ciekawa książka opisująca losy Georginy..
Jane Gordon, matka pieciu córek za wszelką cenę chce znaleźć dla każdej stosownie postawionego męża.. Gdy zostaje jej tylko Georgina ją także stara się wydać za mąż.. Czy córce spodoba się wybranek matki?

kagome1990 | 2015-12-01

Bardzo ciekawa lektura. Na początku dość ciężko rozpoznać kto jest kim (zbieżność imion), później nie sprawia to już większego kłopotu. "Rozwiązły książę" poza historią głównych bohaterów pokazuje świat arystokracji w której zdrady, posiadanie kochanek/kochanków i nieślubnych dzieci to coś normalnego i oczywistego.
W książce zauważyłam jedną małą "wpadkę" gdy książę mówiąc o Georginie używa terminu "zderzaki" opisując piersi bohaterki, myślę że takie określenie powstało później niż czasy w których rozgrywa się akcja romansu.

alla29 | 2016-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2016