Zdemaskowana

Wydawnictwo: BIS
Unmasked
978-83-7551-106-2
cesarzowa, romans, Virginia, demaskacja

Rodzice Roberta Greysteela Montgomery i Velvet Cavendish postanowili o zaręczynach swych potomków, uważając to małżeństwo za doskonałą transakcję. Gdy narzeczeni spotykają się po latach jako dorośli ludzie, Velvet jest zdecydowana nie dopuścić do ślubu. Nie tylko nie chce poddać się woli przeznaczonego jej mężczyzny, ale nadal pała uczuciem do króla Karola II, a który mężczyzna mógłby z nim konkurować? Jednak Greysteel jest zdeterminowany, by poślubić tę ognistą piękność i podbić jej serce...

OLA | 2014-06-01
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Zazdrość i miłość to główne motywy tej książki. Velvet i Greysteel kochają się, ale przez chore uprzedzenia nie potrafią sobie zaufać. Tak jak w życiu dopiero podczas choroby odkrywają jak wiele mogli stracić i postanawiają zaufać sobie.Odzwierciedlająca typowy relacje międzyludzkie wspaniała książka.

Zacznę od tego złego:)
Denerwowało mnie to, że Velvet cały czas pomimo późniejszego związku z Robertem, darzyła uczuciem również Karola. Z kolei on traktował ją bardziej jak siostrę lub przyjaciółkę.

Natomiast bardzo spodobało mi się to,że główna bohaterka książki Velvet nie była "drętwa" i brała wszystkie sprawy w swoje ręce.

Virginia Henley jest jedną z moich ulubionych autorek romansów historycznych. Książkę czytało się bardzo ciekawie i z trudem mogłam się od niej oderwać. Wielkim plusem jest to,że ciągle się w niej coś działo. Jednym słowem: świetna.:)

Ewelynn | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

książka mi się podobała jednak za szybko przeskakiwała z jednej sceny w druga.

Przeczytana: 2014 rok

Każdy z nas w dzieciństwie ma jakieś przekonania, swoje spojrzenia na świat i nie tylko...Dorastamy, dowiadujemy się, że jest inaczej, mimo to nie zawsze dopuszczamy do siebie prawdę.Tkwimy w tym, w czym chcemy tkwić.
W ten sposób wiele wspaniałych rzeczy może nas ominąć.Rzeczy i osób, które mimo wszystko są nam pisane.
I właśnie o tym jest ta książka...Dopiero, kiedy tracimy, lub możemy stracić coś lub kogoś,zderzamy się z rzeczywistością.
"Zdemaskowana" jest jedną z tych książek, które mi coś uświadomiło.
Polecam.

Dominika | 2016-08-30