Kim jesteś, przybyszu?

Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Libros
The outsider
Lena

Pojawił się w jej życiu w ostatnich dniach ostrej montańskiej zimy - rewolwerowiec, innowierca, przybysz z obcego, złego świata, może nawet zbrodniarz. Rachel, młoda wdowa, mieszkająca samotnie na farmie, przyjęła go pod swój dach ku oburzeniu wspólnoty, w której żyła. W rezultacie dramatycznych wydarzeń Kain, bo tak się nazywa tajemniczy mężczyzna, staje się obrońcą Rachel i jej małego...

W rezultacie dramatycznych wydarzeń Kain, bo tak się nazywa tajemniczy mężczyzna, staje się obrońcą Rachel i jej małego synka. Uczucie, które rodzi się w sercu kobiety, stawia ją wobec nieuniknionego wyboru: albo poświęcić miłość, by żyć wśród bliskich, albo pójść za głosem serca i porzucić rodziców i braci.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Martoonia | 2015-10-13
Przeczytana: 13 października 2015

Biorąc się za czytanie tej właśnie książki, po samym opisie nie do końca wiedziałam czego się spodziewać. Jednakże od pierwszych stron opowiedziana historia przyciągnęła moją uwagę. Na myśli mam tu dwa słowa – jest inna. Inna dlatego, bo pokazuje odmienną kulturę, odmienne zachowania, obyczaje rządzące światem prostaczków, czasem wręcz takie, z którymi ciężko się pogodzić. Ale to nie wszystko – są też bohaterowie, którzy nadają sens całej książce. Jak dla mnie opowiedziana historia nie kręci się tylko wokół dwójki głównych bohaterów – każdy z bohaterów drugoplanowych ma swoją własną historię, która niezaprzeczalnie przyciąga uwagę czytelnika. Całość układa się w opowieść czasem wywołującą uśmiech, czasem denerwującą, a czasem wywołującą przeogromny smutek. Ogrom emocji, sporo wydarzeń i emocjonujące zakończenie – polecam z całą pewnością

ewa | 2017-03-30

Z tą książka miałam problem od początku.Najpierw ekscytacja,bo trafił mi się romans historyczny,potem zadowolenie,że ciekawa tematyka,a wreszcie zniechęcenie,że mimo poruszanych tematów jest jakoś mdło.Książkę odkładałam kilka razy,czasami nawet na tydzień,a później wracałam,nie tyle z ciekawości ile z obowiązku.Poruszony jest tu problem trudnej miłości,samotności i jeszcze trudniejszych wyborów.Wyborów między tym czym się jest,a tym,czym chce się stać,według słów jednego z bohaterów.
Strach jest tutaj emocja dominującą,strach i rozdarcie.Strach przed obcym,grożącym bronią nieznajomym,strach przed tym co powiedzą inni,strach przed innowiercami(sprawcami śmierci męża Rachel),strach przed takim a nie innym wyborem i jego konsekwencjami.
Samotność to również pełnoprawny bohater tej książki.Samotność wynikająca z wdowieństwa,sieroctwa,wyboru takiej czy innej drogi życia.Samotność osoby żyjącej na uboczu(John,doktor Lucas,prostytutka) ale też samotność osoby żyjącej we wspólnocie...

jolek121 | 2015-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2015

Jedna z lepszych książek tego typu. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to na jej podstawie powstał film.

pennylancaster | 2017-02-11

Dobra,inna,wciągająca,zaskakująca. Szkoda, że nie bylo opowieści z perspektywy Johnnego.

Trucicielka | 2017-08-12
Na półkach: Super, Przeczytane