Kłamliwy język

The Lying Tongue
Świat Książki
2009-01-01
2009-01-01

Szukam, przekładam i porządkuję swoje zbiory a jest tego trochę i kurzu co nie miara. Kilka dni temu wpadła mi w dłoń, nawet nie wiedziałem że taki tytuł miałem. Po poważnych lekturach otworzyłem i poszło. Trochę obyczaju w cieniu i w zakamarkach Wenecji. Wyspiarski siąpiący deszcz i lekki dreszczyk, wprawdzie trup nie ścieli się gęsto ale autor stara się zaskoczyć czytelnika. Oczywiście nie mogę opowiadać o czym to ale na wakacje być może nadaje się. Książka o książkach i ludziach piszących napisana zgrabnie. Dla chwili relaksu, czemu nie ale w bibliotece nie zachowam.

Dzięki dziwnemu zbiegowi okoliczności mogliśmy poznać życie i prawdziwą naturę Adama Woodsa oraz sytuacje do których może się posunąć człowiek ogarnięty obsesją.

Książka, którą stworzył Andrew Wilson, należy do takich, które wciągają dopiero po połowie. Niemniej jednak ostatnie 100 stron czytałam z takim zaciekawieniem, że nic nie mogło mnie od nich oderwać. Mimo "obiekcji" jakie miałam odnośnie Gordona Crace'a i jego stylu bycia, nie można mu odjąć sprytu i zmysłu obserwatorskiego.

Książka przenosi nas w niezwykły klimat Wenecji, opisy palazzo Gordona sprawiają, że nasza wyobraźnia idealnie pokazuje nam jak to mogło naprawdę wyglądać.

Bardzo ciekawa książka , trzyma w napięciu do samego końca . Zakończenie
zaskakujące . Naprawdę polecam .

Bardzo ciekawa książka , trzyma w napięciu do samego końca . Zakończenie
zaskakujące . Naprawdę polecam .

Bardzo ciekawa zaskakująca fabuła . Przeczytałem w jeden wieczór . Naprawdę warto przeczytać .

Ciekawe zakończenie.

Ciekawe zakończenie.

Lekki kryminał, wciągający i zabawny.

Lekki kryminał, wciągający i zabawny.

Dopiero po czasie stwierdzam, że to bardzo ciekawa książka. Zaraz po przeczytaniu odłożyłam ją i nie byłam pewna czy mi się podoba. Ale teraz łapię się na tym, że co rusz przypominają mi się jakieś fragmenty. A to, chyba dobrze świadczy o książce.

Świetnie napisana i wciągająca do ostatniej litery książka.

Świetnie napisana i wciągająca do ostatniej litery książka.

Powieść nie jest zła, bo ciekawa fabuła, ale rozwija się zbyt wolno. Autor próbował zgłębić problem obsesji (co nią kieruje, dokąd prowadzi). Nie do końca jednak mu się to udało.

Wciągająca intryga, ciekawe studium obsesji w pięknej weneckiej scenerii i nie tylko. Czegoś jednak zabrakło - czytelnik na końcu oczekiwał czegoś więcej.

• Kryminał
  • 2011