Kup teraz - 6 ofert w cenie od 6.99 zł do 29.90 zł

A Talent for Murder
kryminał, sensacja, thriller
Magda Białoń-Chalecka
Agatha Christie zniknięcie

Dobrze się czyta, ale książka jest zbyt przewidywalna. Bardziej podobał mi się "inny rodzaj zła". Mimo wszystko polecam.

Niekwestionowana królowa kryminału Agatha Christie, któż nie czytał chociaż jednej jej książki, lub nie widział filmu, na podstawie jej twórczości?

Zaintrygował mnie pewien fakt z jej życia, mianowicie w grudniu 1926 roku, pisarka niespodziewanie zniknęła na 11 dni. Do dzisiaj nikt nie wie, co tak naprawdę się wtedy wydarzyło.

W książce "Królowa zbrodni" to Agatha...

Ciekawa próba wyjaśnienia największej zagadki w życiu autorki "Dwunastu Murzynków". Największe brawa należą się za język, który sprawia czytelniczą przyjemność.

Czegoś mi tu brakowało, jakby "niedokończona historia". Ale z chęcia przeczytam ksiązki Agathy Christie. Co polecacie na początek?

Któż z nas nie zna twórczości Agathy Christie? Każdy albo prawie każdy z napięciem śledził perypetie Herculesa Poirota albo panny Marple. Mistrzyni kryminału do tej pory fascynuje. Ale w jej biografii jest również kilka czarnych plam. Największą zagadką jest jej zniknięcie na ok. 10 dni.

3 grudnia 1926 roku około godziny 21.45 Christie wyjechała samochodem ze swej...

Pozycja obowiązkowa dla fanów Agathy Christie...intryga w oparciu o fakty z życia pisarki.

Uważam, że to fenomenalna historia, niestety z trochę zmarnowanym potencjałem. Coś mi w niej przeszkadzało- czy to język, czy styl pisania. Nie mogłam się wkręcić z początku, ale końcówka już barz
dziej mnie wciągnęła. Mimo wszystko polecam po nią sięgnąć, bo zaginięcie Agathy Christie to wydarzenie, które do dziś owiane jest tajemnicą.

Przyznam, że nie wierzyłam w tę książkę. Zabrałam się za nią, bo litery, które układają się w napis: "Agatha Christie" działają na mnie hipnotyzująco. Myślałam: mam chwilę wolną, to łyknę szybko kryminalne czytadełko i będę miała czyste sumienie, że nie pominęłam niczego, co się wiąże z Agathą. "A talent to murder" okazała się doskonałą książką, wciągającą, napisaną z...

Agatha Christie - najsłynniejsza na świecie pisarka, niekwestionowana królowa powieści detektywistycznych, autorka największej ilości bestsellerów w historii literatury, wykreowani przez nią bohaterowie znani są na całym świecie. Jednak w bazującej na faktach powieści „Królowa zbrodni” Andrew Wilsona to ona odgrywa główną rolę. Autor postanowił bowiem przedstawić jedną z...

Niestety, muszę zgodzić się z wieloma użytkownikami LC, że "Królowa zbrodni" to niewykorzystany potencjał - świetny pomysł, ale realizacja taka sobie, po prostu dobra i nic więcej.
A szkoda, bo mogłaby to być pasjonująca historia, nie tylko dla fanów twórczości Agathy Christie, którzy na wszelkie książki z nią związane są szczególnie wyczuleni, podświadomie czekając na...

• 2019
  • Storytel
  • Egzemplarz recenzencki
  • 2018
  • 2020
  • 2020
  • 2018

Dodaj cytat z książki Królowa zbrodni