Pokusa

Tłumaczenie: Joanna Grabarek
Wydawnictwo: Świat Książki
Temptation

Szokująca powieść o drodze do hollywoodzkiego sukcesu i cenie, jaką trzeba za niego zapłacić. Jak wszyscy w Hollywood, David Armitage chce być sławny i bogaty, jadnak ostatnie jedenaście lat jego życia to jedna wielka porażka. Niespodziewanie dopisuje mu szczęście - telewizja kupuje jego scenariusz. W jednej chwili David, teraz już współtwórca popularnego serialu, staje się nowym bożyszczem Hollywood. Jego życie zmienia się w zawrotnym tempie. David porzuca żonę i córkę dla młodej producentki telewizyjnej, której jedyną religią jest ambicja. Wspinaczka po szczeblach kariery przybiera nowy kierunek, kiedy miliarder i zapalony kinoman Philip Fleck proponuje mu przedziwną spółkę. David połyka przynętę i wtedy okazuje się, że nieświadomie podpisał pakt z diabłem...

źródło opisu: Świat Książki, 2008

Kasiag | 2015-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2015

Inteligentna narracja, błyskotliwie poprowadzona akcja, bohater budzący sympatię (mimo kilku nieszczęśliwych wyborów i nieczystych zagrywek), wszystko razem przemyślane, poprowadzone sensownie i logicznie.
Jednym słowem rozrywka na najwyższym poziomie, trudno się oderwać :)

katherine1st | 2013-12-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Książka zdecydowanie na jeden raz. Historia dość spójna, choć zdecydowanie z niższej półki, ale męczyły mnie próby zrobienia z tej książki czegoś więcej niż zwykłe czytadło. Jakieś rozważania filozoficzne... Zupełnie niepotrzebne dorabianie ideologii do prostej w sumie historyjki. Aspirujący scenarzysta po latach posuchy łapie wreszcie szczęście za ogon. A jak nowe życie, to zaraz za tym idzie nowa partnerka i wszystko w ogóle nowe, większe i lepsze. Aż trafia na kogoś, kto jest wyżej od niego w łańcuchu pokarmowym, jest sprytniejszy, a może tylko ma więcej pieniędzy i nagle to piękne, nowe życie rozpada się jak domek z kart, a nasz bohater znów znajduje się na początku drogi na szczyt. Banał.

sylwiak39 | 2014-02-16
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 lutego 2014

Początek taki sobie,środek przeleciany po łebkach,zakończenie może być.Generalnie książka nie powala.Zawiodłam się bardzo na autorze "Grzęzawiska",które dla odmiany gorąco polecam.

Atol | 2015-04-17
Przeczytana: marzec 2015

Straszna szmira. żałuję czasu spędzonego nad nią..

alcia87 | 2015-12-02
Przeczytana: sierpień 2015

lekka, łatwa, z fajną fabułą

Moon | 2016-11-01
Przeczytana: 06 listopada 2016