Błękitna godzina

Tłumaczenie: Jan Kraśko
Wydawnictwo: Świat Książki
The Heat of Betrayal
Ag2S

Poruszająca opowieść o miłości, zdradzie i walce o prawdę i przetrwanie. Robin i Paul, małżonkowie od trzech lat, postanawiają spędzić długie wakacje w Maroku. W przyprawiającej o zawrót głowy egzotyce tego śródziemnomorskiego kraju Paul jest ucieleśnieniem marzeń Robin – człowiekiem pełnym pasji, utalentowanym, mądrym. Jest przekonana, że właśnie tutaj zajdzie w upragnioną ciążę. Życie...

Poruszająca opowieść o miłości, zdradzie i walce o prawdę i przetrwanie.

Życie trzydziestosiedmiolatki wydaje się cudowną idyllą. Ale wszystko zmienia się, gdy jej mąż nagle znika, a ona staje się główną podejrzaną w policyjnym śledztwie. Kiedy prawda stopniowo wychodzi na jaw, w coraz bardziej przerażającej spirali przerażenia, z której nie ma ucieczki, Robin przemierza Maroko od Casablanki po budzącą grozę Saharę.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

zaczytana | 2016-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2016

Nie czytam powieści sensacyjno - kryminalnych, bo nie lubię przemocy i zła.
Po przeczytaniu "Błękitnej godziny" chyba zmienię zdanie i gust czytelniczy, bo czuję również przesyt w osadzaniu fabuły w Warszawie, Londynie, Monachium, Barcelonie, Paryżu...
Tym razem udajemy się w romantyczną podróż z Robin i Paulem do stolicy Maroka - Casablanki. Ma być pięknie, on wielki artysta, szaleńczo zakochany i ona, która kocha go bezgranicznie i wspiera zawodowo. Idylla jednak nie trwa długo. Paul znika po tym, kiedy Robin dowiaduje się, że poddał się zabiegowi wazektomii i nie da jej upragnionego dziecka.
To zajście to dopiero początek kłamstw, którymi będziemy świadkami, to początek oskarżeń rzucanych w stronę Robin - jedynej podejrzanej w sprawie, to początek walki o prawdę, życie i siebie.

Polecam chociaż wielokrotnie poczujecie piasek w ustach i słońce Sahary. Warto.

Asia | 2017-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2017

Moje ulubione książki to romanse i obyczajówki. Choć, nie ukrywam, że lubię czasami zmianę, na dobry kryminał bądź sensację. I takiej zmiany ostatnio potrzebowałam, dlatego sięgnęłam po "Błękitna godzinę". Jest to nie tylko dobry kryminał, ale również opowiada o problemach małżeńskich, miłości i zdradzie... Choć nie do końca takiej zdradzie jak każdy podejrzewa.
Książka na początku wcale mnie nie zainteresowała. Ale po przebrnięciu przez kilka pierwszych rozdziałów rozbudziła moją ciekawość i z każdą następną stroną chciałam więcej. Trochę jestem rozczarowana końcem powieści, ale cóż taki autor miał pomysł i tak go zrealizował. Jak dla mnie? Pozycja godna przeczytania.

tajemniczeksiazki | 2017-03-14
Przeczytana: 14 marca 2017

Dzięki jednej ze styczniowych promocji Świata Książki udało mi się zakupić za niecałe 17zł "Błękitną godzinę" autorstwa Douglasa Kennedy'ego, o twórczości którego słyszałam wcześniej same pozytywne opinie. Czy udało mu się skraść również i moje serce?

Życie trzydziestoośmioletniej Robin wygląda tak, jak wyglądać powinno życie każdej kobiety w jej wieku. Dobra, wysoko płatna praca, przystojny i zakochany na zabój mąż u boku, z którym planuje powiększyć rodzinę. Pewnego dnia, małżonek kobiety organizuje im tajemniczy i niespodziewany wyjazd do Maroka, w którym to kobieta widzi wielką nadzieję na odbudowanie pełni szczęścia ich związku i zajścia w upragnioną ciążę. Jak się możecie jednak domyślać, wyjazd ten wcale nie okazuje się takim, jakim być powinien. Tajemnicza przeszłość małżonka daje bowiem o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie...

Douglas Kennedy to amerykański pisarz, na stałe mieszkający w Londynie. Jego debiut literacki to powieść "Fotografik", która z...

gleism | 2018-03-20

Początkowo denerwowały mnie dwie rzeczy w tej historii - przydługie opisy i główna bohaterka Robin. Ale im dalej szła ta historia, tym robiło się ciekawiej. Były momenty, że udusiłabym Paula gołymi rękami. Po jego zniknięciu akcja toczy się błyskawicznie. Końcówka książki nie wiele wyjaśnia, dużo znaków zapytania na końcu. Ale czyta się dobrze.

Ania | 2017-05-11
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Główni bohaterowie to Robin i Paul - małżeństwo od trzech lat, którzy zamierzają spędzić wakacje w Maroko. Dla Robin jest to wymarzona podróż, bo kobieta ma nadzieję, że w końcu zajdzie w upragnioną ciążę z ukochanym mężczyzną. Zaczynają wspólne wakacje, a kobieta jest szczęśliwa. Do czasu... bo pewnego dnia dowiaduje się intrygujących rzeczy o swoim mężu, a do tego Paul znika, a ona jest jedyną podejrzaną w policyjnym śledztwie.

"Błęktina godzina" to nie jest taki typowy thriller. Czytając opinie o książce miałam inne oczekiwania co do niej. Czy się zawiodłam? Niekoniecznie. Mimo iż nie jest to taki thriller, jakie lubię, to jednak książka miała w sobie coś. Jednak zanim do tego dojdziemy muszę wspomnieć, że przez pierwszych pięćdziesiąt stron nie było aż tak ciekawie, więc nie mogę powiedzieć, że książka mnie wciągnęła od pierwszej strony. Zanim doszliśmy do głównego punktu, w którym zaginął Paul trochę minęło. W tym czasie autor wspomniał oczywiście o ważnych rzeczach, zanim...

anetapzn | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Świetna książka, której akcja rozgrywa się w egzotycznym Maroku. Trochę inaczej zakończyłabym całą historię, no ale cóż, prawo autora do takiego zakończenia, jakie jemu odpowiada.
Błękitna godzina to na równi dobry kryminał z odrobiną thrillera, jak i bardzo dobra powieść obyczajowo-społeczno-psychologiczna.
Kennedy snuje bardzo ciekawą choć z pozoru banalną opowieść o porwanym męźczyźnie i jego żonie, której życie wydaje się być idyllą. Zgodnie ze znanym powiedzeniem...nie wszystko złoto..nie wszystko jest taką idyllą, jaką zdaje się być. Urlop, który z początku jest sielanką, spełnieniem marzeń, szybko zamienia się w koszmar i to z wielu powodów. Wspomniane uprowadzenie bohatera to tylko pretekst do ukazania czegoś więcej, czego podsumowaniem jest moim zdaniem pytanie - czy lepszy zdrowy egoizm, czy trwanie pomimo wszystko..
Czym jest to mimo wszystko? Tego nie zdradzę. Gwarantuję jednak, iż to coś zupełnie różnego od tego, o czym myślicie. Inna jest także zdrada, która przewija...

Lidka Aribaldi | 2017-07-30

Czytało się dobrze ale książkę można porównać do telenoweli, w której się ciągną wątki do granic możliwości. Momentami mi przypominała moją przygodę z Dorotką z krainy Oz. W niedzielę na dobranoc oglądałam raz w tygodniu jak Dorotka wędrowała do ziemi obiecanej i czekałam z niecierpliwością na zakończenie. Niestety dla mnie końcówka jako dziecka nie okazała się atrakcyjna. Czarnoksiężnik Oz inny niż sobie wyobrażałam i ta bajka, że trzeba uwierzyć w siebie. Dopiero gdy trochę podrosłam zrozumiałam jej sens i przesłanie. Wtedy myślałam o zmarnowanym parotygodniowym czasie i wysiłku Dorotki. Po co ona tyle szła :) Znikający mąż jak fatamorgana.

Paulina | 2018-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2018

Bardzo lubię ten gatunek, ale ta pozycja nie przypadła mi do gustu. Muszę przyznać, że początek był obiecujący. Jeśli chodzi o dalszą część, nie mogę powiedzieć, że była nudna tylko zbyt rozwleczona, to zniechęcało mnie do kontynuacji czytania. Sam koniec też mnie rozczarował. Książka może pełnić rolę zapychacza, ale nawet w tej kwestii są zdecydowanie lepsze pozycje.

lizzy11 | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

Intrygująca od samego początku... wzbudza ciekawość z każdą, kolejną stroną, w dodatku akcja toczy sie w egzotycznej marokańskiej scenerii... zdecydowanie interesująca powieść.

Karminowa | 2016-10-31
Przeczytana: 31 października 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dawno nie czytałam thrillerów psychologicznych. Kiedyś bardzo lubiłam ten gatunek literacki, z czasem jednak stał się bardzo szablonowy i wszystkie książki sprawiały wrażenie podobnych do siebie. Na szczęście nie wszyscy kopiują wątek przewodni, czasem zdarzają się autorzy tacy jak Douglas Kennedy, którzy tworzą ciekawą powieść z dreszczykiem.

Główna bohaterka, Robin, nie ma szczęścia do mężczyzn. Jej ojciec był lekkoduchem, który często wpędzał rodzinę w finansowe tarapaty. Z kolei pierwszy mąż Robin nie lubił uprawiać z nią seksu. Gdy kobieta uporządkowała swoje życie i przerobiła traumę, jaką było nieudane małżeństwo, do jej biura podatkowego przychodzi Paul. Mężczyzna jest artystą, który naraził się fiskusowi nieodprowadzaniem należnego podatku. Robin pomaga mu wyjść z kłopotów i nieoczekiwanie zakochuje się w Paulu. Para pobiera się i wiedzie z pozoru szczęśliwe życie. Niestety, Paul ciągle wpada w tarapaty finansowe, a Robin, pomimo usilnych starań, nie może zajść w...