Błękitna godzina

Tłumaczenie: Jan Kraśko
Wydawnictwo: Świat Książki
The Heat of Betrayal
Ag2S

Poruszająca opowieść o miłości, zdradzie i walce o prawdę i przetrwanie. Robin i Paul, małżonkowie od trzech lat, postanawiają spędzić długie wakacje w Maroku. W przyprawiającej o zawrót głowy egzotyce tego śródziemnomorskiego kraju Paul jest ucieleśnieniem marzeń Robin – człowiekiem pełnym pasji, utalentowanym, mądrym. Jest przekonana, że właśnie tutaj zajdzie w upragnioną ciążę. Życie...

Poruszająca opowieść o miłości, zdradzie i walce o prawdę i przetrwanie.

Życie trzydziestosiedmiolatki wydaje się cudowną idyllą. Ale wszystko zmienia się, gdy jej mąż nagle znika, a ona staje się główną podejrzaną w policyjnym śledztwie. Kiedy prawda stopniowo wychodzi na jaw, w coraz bardziej przerażającej spirali przerażenia, z której nie ma ucieczki, Robin przemierza Maroko od Casablanki po budzącą grozę Saharę.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

zaczytana | 2016-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2016

Nie czytam powieści sensacyjno - kryminalnych, bo nie lubię przemocy i zła.
Po przeczytaniu "Błękitnej godziny" chyba zmienię zdanie i gust czytelniczy, bo czuję również przesyt w osadzaniu fabuły w Warszawie, Londynie, Monachium, Barcelonie, Paryżu...
Tym razem udajemy się w romantyczną podróż z Robin i Paulem do stolicy Maroka - Casablanki. Ma być pięknie, on wielki artysta, szaleńczo zakochany i ona, która kocha go bezgranicznie i wspiera zawodowo. Idylla jednak nie trwa długo. Paul znika po tym, kiedy Robin dowiaduje się, że poddał się zabiegowi wazektomii i nie da jej upragnionego dziecka.
To zajście to dopiero początek kłamstw, którymi będziemy świadkami, to początek oskarżeń rzucanych w stronę Robin - jedynej podejrzanej w sprawie, to początek walki o prawdę, życie i siebie.

Polecam chociaż wielokrotnie poczujecie piasek w ustach i słońce Sahary. Warto.

Asia | 2017-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2017

Moje ulubione książki to romanse i obyczajówki. Choć, nie ukrywam, że lubię czasami zmianę, na dobry kryminał bądź sensację. I takiej zmiany ostatnio potrzebowałam, dlatego sięgnęłam po "Błękitna godzinę". Jest to nie tylko dobry kryminał, ale również opowiada o problemach małżeńskich, miłości i zdradzie... Choć nie do końca takiej zdradzie jak każdy podejrzewa.
Książka na początku wcale mnie nie zainteresowała. Ale po przebrnięciu przez kilka pierwszych rozdziałów rozbudziła moją ciekawość i z każdą następną stroną chciałam więcej. Trochę jestem rozczarowana końcem powieści, ale cóż taki autor miał pomysł i tak go zrealizował. Jak dla mnie? Pozycja godna przeczytania.

Karminowa | 2016-10-31
Przeczytana: 31 października 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dawno nie czytałam thrillerów psychologicznych. Kiedyś bardzo lubiłam ten gatunek literacki, z czasem jednak stał się bardzo szablonowy i wszystkie książki sprawiały wrażenie podobnych do siebie. Na szczęście nie wszyscy kopiują wątek przewodni, czasem zdarzają się autorzy tacy jak Douglas Kennedy, którzy tworzą ciekawą powieść z dreszczykiem.

Główna bohaterka, Robin, nie ma szczęścia do mężczyzn. Jej ojciec był lekkoduchem, który często wpędzał rodzinę w finansowe tarapaty. Z kolei pierwszy mąż Robin nie lubił uprawiać z nią seksu. Gdy kobieta uporządkowała swoje życie i przerobiła traumę, jaką było nieudane małżeństwo, do jej biura podatkowego przychodzi Paul. Mężczyzna jest artystą, który naraził się fiskusowi nieodprowadzaniem należnego podatku. Robin pomaga mu wyjść z kłopotów i nieoczekiwanie zakochuje się w Paulu. Para pobiera się i wiedzie z pozoru szczęśliwe życie. Niestety, Paul ciągle wpada w tarapaty finansowe, a Robin, pomimo usilnych starań, nie może zajść w...

lizzy11 | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

Intrygująca od samego początku... wzbudza ciekawość z każdą, kolejną stroną, w dodatku akcja toczy sie w egzotycznej marokańskiej scenerii... zdecydowanie interesująca powieść.

Magda | 2016-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2016

Biologiczny zegar Robin tyka. Ona wciąż nie traci nadziei i stara się o dziecko wraz z dużo starszym od niej mężem. Któregoś dnia Paul organizuje wyjazd na długie wakacje w Maroku. Robin po cichu liczy że wróci stamtąd już z niespodzianką w brzuszku. Na pewno wróci pełna przeżyć, nowych doświadczeń, wiadomości o swoim mężu. Ale czy wróci z dzieckiem w brzuchu? Czy uda jej się spełnić marzenia? Czy fakty które wypłyną w Maroku okażą się zbyt przytłaczające i złamią Robin? Przekonajcie się. Polecam.

Ania_ | 2016-12-16

Wymęczyła mnie ta historia. Daję szansę każdej książce, ale ta powieść to istna droga przez mękę dla czytelnika a nie pełna grozy wędrówka przez Maroko i Saharę. Autor nie potrafi budować napięcia,wszystko było do przewidzenia. Było nudno,bez emocji i jakiegokolwiek momentu zaskoczenia. Spokojnie można by skrócić tą opowieść o połowę, bo zawiera mnóstwo nic nieznaczących wątków i opisów. Nie polecam.

hadzia | 2016-12-25

Przeczytana: 10 grudnia 2016
JoMees | 2016-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2016
Patronaty tygodnia

Dziesięć kolejnych tytułów, które ukazały się w październiku w tygodni targowym, i jedna powieść listopadowa. Na jakie książki warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy, sugerujemy, informujemy.