Błękitna godzina

Tłumaczenie: Jan Kraśko
Wydawnictwo: Świat Książki
The Heat of Betrayal

Poruszająca opowieść o miłości, zdradzie i walce o prawdę i przetrwanie. Robin i Paul, małżonkowie od trzech lat, postanawiają spędzić długie wakacje w Maroku. W przyprawiającej o zawrót głowy egzotyce tego śródziemnomorskiego kraju Paul jest ucieleśnieniem marzeń Robin – człowiekiem pełnym pasji, utalentowanym, mądrym. Jest przekonana, że właśnie tutaj zajdzie w upragnioną ciążę. Życie...

Poruszająca opowieść o miłości, zdradzie i walce o prawdę i przetrwanie.

Życie trzydziestosiedmiolatki wydaje się cudowną idyllą. Ale wszystko zmienia się, gdy jej mąż nagle znika, a ona staje się główną podejrzaną w policyjnym śledztwie. Kiedy prawda stopniowo wychodzi na jaw, w coraz bardziej przerażającej spirali przerażenia, z której nie ma ucieczki, Robin przemierza Maroko od Casablanki po budzącą grozę Saharę.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

zaczytana | 2016-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2016

Nie czytam powieści sensacyjno - kryminalnych, bo nie lubię przemocy i zła.
Po przeczytaniu "Błękitnej godziny" chyba zmienię zdanie i gust czytelniczy, bo czuję również przesyt w osadzaniu fabuły w Warszawie, Londynie, Monachium, Barcelonie, Paryżu...
Tym razem udajemy się w romantyczną podróż z Robin i Paulem do stolicy Maroka - Casablanki. Ma być pięknie, on wielki artysta, szaleńczo zakochany i ona, która kocha go bezgranicznie i wspiera zawodowo. Idylla jednak nie trwa długo. Paul znika po tym, kiedy Robin dowiaduje się, że poddał się zabiegowi wazektomii i nie da jej upragnionego dziecka.
To zajście to dopiero początek kłamstw, którymi będziemy świadkami, to początek oskarżeń rzucanych w stronę Robin - jedynej podejrzanej w sprawie, to początek walki o prawdę, życie i siebie.

Polecam chociaż wielokrotnie poczujecie piasek w ustach i słońce Sahary. Warto.

tajemniczeksiazki | 2017-03-14
Przeczytana: 14 marca 2017

Dzięki jednej ze styczniowych promocji Świata Książki udało mi się zakupić za niecałe 17zł "Błękitną godzinę" autorstwa Douglasa Kennedy'ego, o twórczości którego słyszałam wcześniej same pozytywne opinie. Czy udało mu się skraść również i moje serce?

Życie trzydziestoośmioletniej Robin wygląda tak, jak wyglądać powinno życie każdej kobiety w jej wieku. Dobra, wysoko płatna praca, przystojny i zakochany na zabój mąż u boku, z którym planuje powiększyć rodzinę. Pewnego dnia, małżonek kobiety organizuje im tajemniczy i niespodziewany wyjazd do Maroka, w którym to kobieta widzi wielką nadzieję na odbudowanie pełni szczęścia ich związku i zajścia w upragnioną ciążę. Jak się możecie jednak domyślać, wyjazd ten wcale nie okazuje się takim, jakim być powinien. Tajemnicza przeszłość małżonka daje bowiem o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie...

Douglas Kennedy to amerykański pisarz, na stałe mieszkający w Londynie. Jego debiut literacki to powieść "Fotografik", która z...

| 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Świetna książka, której akcja rozgrywa się w egzotycznym Maroku. Trochę inaczej zakończyłabym całą historię, no ale cóż, prawo autora do takiego zakończenia, jakie jemu odpowiada.
Błękitna godzina to na równi dobry kryminał z odrobiną thrillera, jak i bardzo dobra powieść obyczajowo-społeczno-psychologiczna.
Kennedy snuje bardzo ciekawą choć z pozoru banalną opowieść o porwanym męźczyźnie i jego żonie, której życie wydaje się być idyllą. Zgodnie ze znanym powiedzeniem...nie wszystko złoto..nie wszystko jest taką idyllą, jaką zdaje się być. Urlop, który z początku jest sielanką, spełnieniem marzeń, szybko zamienia się w koszmar i to z wielu powodów. Wspomniane uprowadzenie bohatera to tylko pretekst do ukazania czegoś więcej, czego podsumowaniem jest moim zdaniem pytanie - czy lepszy zdrowy egoizm, czy trwanie pomimo wszystko..
Czym jest to mimo wszystko? Tego nie zdradzę. Gwarantuję jednak, iż to coś zupełnie różnego od tego, o czym myślicie. Inna jest także zdrada, która przewija...

Asia | 2017-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2017

Moje ulubione książki to romanse i obyczajówki. Choć, nie ukrywam, że lubię czasami zmianę, na dobry kryminał bądź sensację. I takiej zmiany ostatnio potrzebowałam, dlatego sięgnęłam po "Błękitna godzinę". Jest to nie tylko dobry kryminał, ale również opowiada o problemach małżeńskich, miłości i zdradzie... Choć nie do końca takiej zdradzie jak każdy podejrzewa.
Książka na początku wcale mnie nie zainteresowała. Ale po przebrnięciu przez kilka pierwszych rozdziałów rozbudziła moją ciekawość i z każdą następną stroną chciałam więcej. Trochę jestem rozczarowana końcem powieści, ale cóż taki autor miał pomysł i tak go zrealizował. Jak dla mnie? Pozycja godna przeczytania.

Karminowa | 2016-10-31
Przeczytana: 31 października 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dawno nie czytałam thrillerów psychologicznych. Kiedyś bardzo lubiłam ten gatunek literacki, z czasem jednak stał się bardzo szablonowy i wszystkie książki sprawiały wrażenie podobnych do siebie. Na szczęście nie wszyscy kopiują wątek przewodni, czasem zdarzają się autorzy tacy jak Douglas Kennedy, którzy tworzą ciekawą powieść z dreszczykiem.

Główna bohaterka, Robin, nie ma szczęścia do mężczyzn. Jej ojciec był lekkoduchem, który często wpędzał rodzinę w finansowe tarapaty. Z kolei pierwszy mąż Robin nie lubił uprawiać z nią seksu. Gdy kobieta uporządkowała swoje życie i przerobiła traumę, jaką było nieudane małżeństwo, do jej biura podatkowego przychodzi Paul. Mężczyzna jest artystą, który naraził się fiskusowi nieodprowadzaniem należnego podatku. Robin pomaga mu wyjść z kłopotów i nieoczekiwanie zakochuje się w Paulu. Para pobiera się i wiedzie z pozoru szczęśliwe życie. Niestety, Paul ciągle wpada w tarapaty finansowe, a Robin, pomimo usilnych starań, nie może zajść w...

lizzy11 | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

Intrygująca od samego początku... wzbudza ciekawość z każdą, kolejną stroną, w dodatku akcja toczy sie w egzotycznej marokańskiej scenerii... zdecydowanie interesująca powieść.

Magda | 2016-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2016

Biologiczny zegar Robin tyka. Ona wciąż nie traci nadziei i stara się o dziecko wraz z dużo starszym od niej mężem. Któregoś dnia Paul organizuje wyjazd na długie wakacje w Maroku. Robin po cichu liczy że wróci stamtąd już z niespodzianką w brzuszku. Na pewno wróci pełna przeżyć, nowych doświadczeń, wiadomości o swoim mężu. Ale czy wróci z dzieckiem w brzuchu? Czy uda jej się spełnić marzenia? Czy fakty które wypłyną w Maroku okażą się zbyt przytłaczające i złamią Robin? Przekonajcie się. Polecam.

ogarbejbe | 2017-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2017

Początkowo ciekawa, potem akcja spowalnia. Ostatecznie uważam, że niestety, ale powieść jest przegadana.

| 2016-12-16

Wymęczyła mnie ta historia. Daję szansę każdej książce, ale ta powieść to istna droga przez mękę dla czytelnika a nie pełna grozy wędrówka przez Maroko i Saharę. Autor nie potrafi budować napięcia,wszystko było do przewidzenia. Było nudno,bez emocji i jakiegokolwiek momentu zaskoczenia. Spokojnie można by skrócić tą opowieść o połowę, bo zawiera mnóstwo nic nieznaczących wątków i opisów. Nie polecam.

Megee | 2017-02-18

Historia nawet ciekawa. Styl pisania i tworzenie napięcia akcji jak dla mnie średni. Niemiej, plus za pokazanie historii w scenerii orientalnej.

Patronaty tygodnia

Dziesięć kolejnych tytułów, które ukazały się w październiku w tygodni targowym, i jedna powieść listopadowa. Na jakie książki warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy, sugerujemy, informujemy.