Błękitna godzina

Świat Książki
2016-10-26
2016-10-26
Jan Kraśko

Jak dla mnie bombowa wręcz. Połknęłam ją w ciągu dzisiejszego dnia, ponieważ nie mogłam się od niej oderwać.
Spodobała mi się nienudna księgowa Robin i jej trochę szalony mąż. A kiedy na jaw wychodzą jego sekrety, robi się coraz bardziej ciekawie. Początkowo podzielałam szaleństwo miłosne i rozpacz bohaterki po zaginionym mężu, jednak stopniowo coraz bardziej skłaniałam...

Książka z początku dosyć nudna. Gdy zaczyna się robić ciekawsza to znowu przynudza czytelnika. Ale po daniu jej szansy, gdy tylko rozkręca się akcja, to już wciąga i nie ma odwrotu. Wciska w fotel i wciąga bez reszty.... A więc, dajcie jej szansę :)

dobrze napisana, ale od połowy nudna, wszystko jest jasne i nie ma żadnej tajemnicy, a nawet celu czy punktu zaczepienia. Plus za klimat i zgrabny język.

Bardzo lubię ten gatunek, ale ta pozycja nie przypadła mi do gustu. Muszę przyznać, że początek był obiecujący. Jeśli chodzi o dalszą część, nie mogę powiedzieć, że była nudna tylko zbyt rozwleczona, to zniechęcało mnie do kontynuacji czytania. Sam koniec też mnie rozczarował. Książka może pełnić rolę zapychacza, ale nawet w tej kwestii są zdecydowanie lepsze pozycje.

sensacja

Początkowo denerwowały mnie dwie rzeczy w tej historii - przydługie opisy i główna bohaterka Robin. Ale im dalej szła ta historia, tym robiło się ciekawiej. Były momenty, że udusiłabym Paula gołymi rękami. Po jego zniknięciu akcja toczy się błyskawicznie. Końcówka książki nie wiele wyjaśnia, dużo znaków zapytania na końcu. Ale czyta się dobrze.

Nie spodziewałam się, że książka mi się spodoba, ale zamiast romansu otrzymałam portrety psychologiczne z nutką kryminału.

Czytało się dobrze ale książkę można porównać do telenoweli, w której się ciągną wątki do granic możliwości. Momentami mi przypominała moją przygodę z Dorotką z krainy Oz. W niedzielę na dobranoc oglądałam raz w tygodniu jak Dorotka wędrowała do ziemi obiecanej i czekałam z niecierpliwością na zakończenie. Niestety dla mnie końcówka jako dziecka nie okazała się atrakcyjna....

Po prostu nie wierzę,że napisał to Douglas Kennedy. Szmira okropna 😒

Główni bohaterowie to Robin i Paul - małżeństwo od trzech lat, którzy zamierzają spędzić wakacje w Maroko. Dla Robin jest to wymarzona podróż, bo kobieta ma nadzieję, że w końcu zajdzie w upragnioną ciążę z ukochanym mężczyzną. Zaczynają wspólne wakacje, a kobieta jest szczęśliwa. Do czasu... bo pewnego dnia dowiaduje się intrygujących rzeczy o swoim mężu, a do tego Paul...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2017