Wyspa niekończących się miłości

Tłumaczenie: Weronika Ignas-Madej
Wydawnictwo: Muza
Isla de los amores infinitos
Daina Chaviano
literatura piękna

Porywająca saga rodzinna, historia ludzi wywodzących się z różnych kontynentów, których losy krzyżują się w magicznej Hawanie - pełna mrocznych tajemnic, zjaw, duchów i bóstw powieść o miłości - jedyna w swoim rodzaju mieszanka mitów, historii, erotyki, parapsychologii, polityki i magii w powieści Kubanki, która po latach życia na wyspie wyemigrowała do USA Mieszkająca w Miami kubańska emigrantka Cecilia poznaje tajemniczą, starszą panią. Kobieta opowiada dziewczynie niezwykłą historię, której początki sięgają połowy XIX wieku, a jej bohaterowie pochodzą z trzech wszystkich odległych miejsc na ziemi: Chin, Hiszpanii i Afryki. Losy splatają się ze sobą na Kubie. Tajemnice z przeszłości odżyją po latach, w Miami pełnym stęsknionych za ukochaną wyspą i niepogodzonych z jej losem uchodźców.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

rarita | 2019-05-01
Przeczytana: 01 maja 2019

Książka może okazać się bardzo interesująca dla tych, którzy interesują się historią Kuby lub spędzili na niej trochę czasu.

ana555 | 2017-07-14

Pomysł na książkę dobry ale wykonanie już niekoniecznie.
Opowieść o miłości pokoleniowej ,którą zachwyca jednak ilość osób, zmiana imion troszkę mnie męczyła i momentami nie wiedziałam o co chodzi i czytanie mnie męczył.

Anepor | 2014-03-20
Na półkach: Przeczytane, Moje ulubione, 2014
Przeczytana: 19 marca 2014

Saga trzech pozornie niepowiązanych ze sobą rodzin, które w końcu łączą się w jeden wątek. Wspaniałe kolory i gorące rytmy Kuby. Mieszanka wielkiej historii, ludzkich losów i opowieść o miłości. Szczypta realizmu magicznego jakby z książek Allende lub Marqueza. Wspaniała lektura...

SilverSwan | 2014-03-14

Cudowna powieść, jedna z najpiękniejszych książek jakie w życiu czytałam.

Justi6 | 2012-01-06
Przeczytana: lipiec 2010

Piękna książka....

Kaa | 2011-11-05

Nudne jakieś

Efka | 2011-09-25
Na półkach: Przeczytane, 2011 Rok
Przeczytana: 2011 rok

Swietna ksiązka, czyta się ją jednym tchem, bardzo gorąco polecam:)

allison | 2011-09-10
Przeczytana: 10 września 2011

Nastrojowa, magiczna powieść, klimatem nieco przypominająca niektóre utwory I. Allende.

W książce w naturalny sposób świat realny przeplata się z ze światem nadprzyrodzonym, żywi współistnieją ze zmarłymi, pojawiają się zjawy, a nawet ...wędrujący dom, który stanowi jedną z największych zagadek.

Bardzo spodobały mi się wątki miłosne - uczucia są nagłe, totalne, nie giną nawet po śmierci bliskich, a bohaterowie nie są przy tym egzaltowani. Ich namiętności kierują życiem i wpływają nawet na losy następnych pokoleń.

Dużym plusem jest także wielowątkowość powieści. Wszystkie - na początku pozornie różne nitki - splatają się w końcu we wspólny kłębek. Dotarcie do jego końca jest naprawdę pasjonujące, zwłaszcza, że zakończenie zaskakuje i to niesamowicie.

Autorka wykazała się nie tylko wielką wrażliwością i wyobraźnią, ale i wiedzą historyczną - książka w przystępny sposób pokazuje historię Kuby jako państwa, które przez wiele lat było miejscem schronienia dla różnych uchodźców i...