W cieniu nadziei

Wydawnictwo: Świat Książki
978-832470580-1
romans

Wszyscy jesteśmy z tobą, mamo! Kiedy Doris, łagodna pięćdziesięcioparolatka, dokonuje nagle strasznego i niezrozumiałego czynu, poli cja doznaje szoku. Wytłumaczenie, co nią kierowało, znajduje się być może w jednym z dziecięcych opowiadań jej córki Bethany... Dzie więtnaście lat wcześniej obie przeżyły tragedię: z placu zabaw zniknął synek Doris, brat Bethany. Doris nigdy się z tym nie pogodził a, a Bethany dorastała w cieniu i „zamiast” nieobecnego brata. Tylko ona może teraz pomóc matce otrząsnąć się z traumy i uratować ją przed karą w procesie o zabójstwo. Ale czy znajdzie w sobie siłę? Sugestywna opowieść o skomplikowanych relacjach matki i córki, p rzezwyciężaniu smutku i o nadziei, która nigdy nie gaśnie

Natasza | 2013-05-31
Przeczytana: maj 2013

15 października 2002 Thomas Randal Freeman został brutalnie zamordowany w swoim domu. Został śmiertelnie raniony w tył głowy pogrzebaczem a po sekcji zwłok okazuje się, że morderca oddał około pięćdziesięciu ciosów. Mordercą okazuje się pięćdziesięcio pięcio latka, Doris Fisher.
Morderczyni po dokonaniu zbrodni nagle o wszystkim zapomina. W ogóle nie pamięta co zrobiła. Jednak była na tyle świadoma żeby przejść po zalanej krwią podłodze, dotrzeć do telefonu i wezwać policję.
Kiedy radiowóz zabiera Doris Fisher z miejsca zbrodni, policja przeszukuje dom ofiary. W szafie znajdują skrępowanego, zakneblowanego i wygłodzonego czteroletniego chłopca. Chłopiec żyje.
Doris Fisher nie zdołała jednak uratować siedmiorga dzieci, które zniknęły w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Ich kości i czaszki wydobyto z ziemi pod piwnicą ofiary....

wiejskifilozof | 2013-01-19

Najpierw , jak ci mogę .Nawet mnie wciągnęła ,ta historia .Ale potem, już mi było obojętne , co się dalej stanie .Ot nic szczególnego .

caroline96 | 2015-07-21

Nie spodziewałam się niczego nadzwyczajnego po tej książce, jednak miło się zaskoczyłam. Wciągająca fabuła, język też niczego sobie, całość na mocne 6. :)

Kapustka99 | 2011-04-13

Rozczarowujące zakończenie.
Całość ciekawa i zastanawiająca.

Natalia | 2010-10-08
Przeczytana: 29 września 2010

Zakończenie książki mnie zawiodło.

aannaa | 2013-11-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 19 listopada 2013

Bardzo fajna książka. Myślałam, że trochę inaczej się skończy.

Agnieszka | 2011-10-01
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: październik 2011

Dziwna. Niby mnie wciągnęła, bo ciekawa byłam co dalej, ale zakończenie rozczarowujące. Mam wrażenie, że książka nie została skończona. Czuję niedosyt.

| 2011-10-27
Przeczytana: 25 października 2011

Zaciekawiła mnie, ale zakończenie rozczarowało - takie stwierdzenie pojawiło się w innych recenzjach, a ja muszę potwierdzić.

| 2012-03-16
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo ładna, czasami wzruszająca. Polecam.!