Nie ma jak u mamy. Kuchnia polska

Wydawnictwo: Publicat
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788324519699
LubimyCzytać

Nie ma jak u mamy: rodzinne ciepło, miłość i pyszna kuchnia.Wypróbowane przepisy, przekazywane z pokolenia na pokolenie, zostały wzbogacone wskazówkami dotyczącymi gotowania, anegdotami opowiadanymi przy stole oraz pięknymi fotografiami.Bogactwo kuchni polskiej, mnogość smaków, aromatów i barw. To wszystko znajdziesz w wyjątkowej książce Kuchnia polska. Nie ma jak u mamy. Publikacja stanowi zbiór sprawdzonych tradycyjnych przepisów. Przypomni czasy dzieciństwa i pozwoli stworzyć atmosferę domu, do którego chce się wracać.Kuchnia mamy to kolorowe przystawki, pachnące zupy, wyśmienite dania z mięs, ryb i warzyw, świeże surówki i sałatki, wymarzone desery, napoje oraz potrawy świąteczne.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Anna | 2017-09-27
Przeczytana: 27 września 2017

Książka pt. ''Nie ma jak u mamy. Kuchnia polska'' autorstwa Pani Ewy Aszkiewicz to prawdziwe polskie królestwo odkrywania na nowo smaków.

Książka składa się z 6 rozdziałów:

1. Zupy
2. Przystawki
3. Mięsa i ryby
4. Dania mączne z ziemniaków i kasz
5. Dania z warzyw
6. Słodkości, przetwory, nalewki

Słowo wstępne od autorki powinno zachęcić do przeczytania tej książki, gdyż oparta jest na wspomnieniach, jakie spędzała w magicznym miejscu, w którym spędzała swoje dzieciństwo, a stanowiła dla niej prawdziwy raj kuchenny.

Każdy z Czytelników zapoznając, się z tą kulinarną książką wspomni, z miłą chęcią Nie ma jak u mamy, gdy spróbuje tychże smakołyków.

Zwróciłam szczególną uwagę na następujące przepisy autorstwa Pani Ewy Aszkiewicz, które kuszą estetycznym wyglądem oraz prostym ich przyrządzeniem: jajka faszerowane rzeżuchą, jajka faszerowane pieczarkami, domowy przepis na majonez, borowiki na grzance, sos staropolski ze świeżych grzybów, staropolska zupa '' Nic'', zupa krem...