Nalewki i wina domowe

Wydawnictwo: Publicat
9788324519767
nalewki, wina domowe,
LubimyCzytać

Dzięki tej książce przygotujesz dla rodziny, znajomych i przyjaciół najprzedniejsze nalewki, likiery i wina.Ponad 100 przepisów i porad - doskonała pomoc w kuchni; z łatwością dopasujesz napoje do odpowiedniej potrawy, przyjęcia czy pory roku.Piękne fotografie - każdy przepis przedstawiony na kolorowej ilustracji, zobaczysz jak wyglądają gotowe trunki. Praktyczne wskazówki - terminy zbioru owoców, sposób wykonania opisany krok po kroku - ułatwia planowanie i przygotowanie napojów.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

ryszpak | 2017-10-13
Przeczytana: 13 października 2017

Bardzo ładnie wydana książeczka. Twarda oprawa, dobry papier, śliczne zdjęcia.
Co do przepisów to każdy musi sprawdzić sam. Ja od jakiegoś czasu daję mniej cukru (metodą małych kroków można do tego i Żonę przyzwyczaić ;) ). Nie polecam natomiast zalewania owoców 96% spirytusem, jak w kilku przypadkach podaje to Autorka. Taki spirytus konserwuje, a powinien przecież macerować owoce. W kilku przypadkach brak też w przepisie "mocy" spirytu.
Ale to niewielkie mankamenty. Każdy musi swój smak znaleźć. Jak mawiają w moich rodzinnych stronach "Najprzud upitrasić, zaś spucnąć". Inaczej się nie da :D

Anna | 2017-10-02
Przeczytana: 02 października 2017

Smak polskich trunków można poznać po należycie przygotowanym przepisie opracowanym przez autora, jakim jest Pani Ewa Aszkiewicz, która kolejny raz otwiera swoją domową kulinarną spiżarnię dla Czytelnika lubiącego poznawać kunszt dobrego wina i nalewek.

W zaprezentowanej książce każdy koneser win, nalewek, kremów, likierów znajdzie coś dla siebie, a przy tym sam może wykonać sam swój ulubiony trunek.

Uwagę swoją skupiłam na tym, w jaki sposób przyrządza się wina, nalewki, kremy, likiery, które zostały bardzo precyzyjnie opisane czynności przez autorkę oraz pięknie wykonane zdjęcia tychże nalewek, słoików, karafek.

Pani Ewa Aszkiewicz wspomina o tym, że każdy zamieszonych trunków ma wszechstronne zastosowanie przy ich sporządzaniu i jak wpływa na nasze zdrowie.

Warto wspomnieć, że nalewki staropolskie cieszyły się popularnością w XIX wieku ratafia szlachecka.

Owocówka babci Tosi, Nalewka zdrowia, według przepisu Babci Antoniny to słodkie aromatyczne wódki, ale jednak konsumpcja...