Sztuka rysowania

Okładka książki Sztuka rysowania praca zbiorowa
Okładka książki Sztuka rysowania
praca zbiorowa Wydawnictwo: Papilon Seria: Sztuka rysowania hobby
hobby
Sztuka rysowania
Papilon
2018-01-01
2018-01-01
kurs rysowania rysunek

Idealna książka do nauki rysowania. Można się z niej wiele nauczyć. Polecam!

Idealna książka do nauki rysowania. Można się z niej wiele nauczyć. Polecam!

Książka jest bardzo dobra, przykłady są ładne. Informacje zawarte w niej są bardziej ogólne, ale wystarczą do nauczenia się podstaw rysunku, rysowania z natury :)

Dzięki tej książce nauczyłam się wreszcie : rysowania podstawowych rzeczy, rysowania portretu człowieka i konia, rysowania pejzaży i rysowania ludzi w ruchu :) Oprócz tego dzięki niej zdobyłam kilka szóstek z plastyki ;). Polecam wszystkim początkującym i nie tylko!

Dobra książka dla osoób takich jak ja-które chcą nauczyć się rysować ale,wszystkie książki o rysowaniu są jakieś nudne i trudne.

Książka okazała się bardzo interesująca, pomocna i wciągająca. Znajduje się w niej mnóstwo praktycznych porad dla osób, które dopiero uczą się profesjonalnego rysunku lub zwyczajnie pragną dalej szlifować swój warsztat. Na początku autor instruuje jak przygotować odpowiednio miejsce naszej pracy i w jakie zaopatrzyć się przybory. Podpowiada jak uprościć sobie pracę i jak właściwie uchwycić proporcje rysunku, jak zaczynając od delikatnego szkicu stworzyć prawdziwe arcydzieło.

Po takim właśnie wstępie przechodzimy do sedna lektury czyli do samego rysunku. Tematyka zaproponowanych prac jest bardzo różnorodna: Kwiaty; Pejzaże; Zwierzęta, w tym koty, psy, konie; Ludzie, w tym postacie, dzieci, akt; Martwa natura. Propozycji jest więc sporo i są bardzo ciekawe. Przy każdej z nich znajduje się szereg cennych informacji pomagających nam krok po kroku w ich narysowaniu. Autor podpowiada np. jak określić podstawowe kształty rysunku, czym jest kreskowanie, jak naszkicować, dopracować linie, modelować, cieniować, rozjaśniać, jak tworzyć nieregularne linie, jak linie kontrastowe ... wszystko w zależności od rysunku i zastosowanej techniki. Dowiemy się też jak chociażby ułatwić sobie pracę stosując kilka ciekawych chwytów.

Lektura w dość interesujący sposób wprowadza czytelnika w świat rysunku. Adresowana jest jednak do osób dorosłych/młodzieży i naprawdę fachowo nakreśla temat. Etapy tworzenia rysunku wydają mi się być jasne i zrozumiałe choć same techniki mimo iż na pierwszy rzut oka łatwe w praktyce już tak prosta nie są. Niewątpliwie autor zachęca do ćwiczeń pokazując, że praca przynosić może niesamowite efekty w postaci prawdziwych arcydzieł. Praca i regularne ćwiczenia są jednak niezbędne by opanować technikę i osiągnąć zadowalające nas rezultaty.

Książka zawiera wiele bo około 1000 ilustracji. Całość bazuje na publikacji popularnego artysty, rysownika, instruktora sztuki, Waltera Fostera. Na świecie sprzedano już ponad milion egzemplarzy jego książek. Jest to jedna z tych lektur, po którą wraz z córką na pewno sięgniemy jeszcze wiele razy. Myślę, że rysować może nauczyć się każdy z nas ale potrzebna jest do tego odrobina silnej woli, cierpliwości i systematyczności. Polecam i życzę owocnej lektury ;)

Rewelacyjna książka dla osób, które chcą poznać tajniki rysunku. Polecam ☺

Rewelacyjna książka dla osób, które chcą poznać tajniki rysunku. Polecam ☺

• Poradniki
  • Sztuka
  • Chcę kupić
  • 2 - Posiadam

Dodaj cytat z książki Sztuka rysowania