Komputerowy ćpun

poradniki
Muza
2015-11-18
2015-11-18
uzależnienie od grania uzależnienie od komputera uzależnienie nałogi

Poradniki powinny być pisane przez osoby, które znają się na rzeczy. Nie znaczy to jednak, że każda kobieta, która urodziła dziecko jest wybitną znawczynią macierzyństwa, jak czasami wydaje się, zwłaszcza celebrytkom. Nie każdy ma bowiem dar pomagania, radzenia czy nauczania innych na przykładzie własnych błędów i doświadczeń. Krzysztof Piersa tę zdolność posiadł. Napisał świetną książkę - poradnik, ale też coś ku przestrodze. Na własnym przykładzie pokazał, jak wpadł w nałóg grania, jak w nim tkwił i jak z niego wyszedł. Opisuje swoje doświadczenia, ale też przypadki znajomych, którzy nadal tkwią w tym zgubnym, izolującym od rzeczywistości i prowadzącym do niepowodzeń życiowych nałogu. Nie neguje gier komputerowych, ale próbuje wytłumaczyć, jak zachować w tym wszystkim umiar.

Kompletny przewodnik po świecie gier komputerowych przeznaczony zarówno dla samych graczy, którym autor pomoże zrozumieć
ich własne motywy oraz wyjść z uzależnienia od gier lub po prostu ograniczyć czas spędzany przed komputerem, oraz dla bliskich osób z otoczenia pasjonatów gier. Rodzice, przyjaciel czy partnerka gracze mogą poznać perspektywę osoby zanurzonej w świecie gier, zrozumieć tą fascynację oraz sens jaki mają gry dla tej osoby. Książka przybliża rzeczywistość uzależnienia od gier, sposób funkcjonowania w stanie uzależnienia - jak osoba sobie z nim radzi lub nie. Jest tu także instrukcja w postaci kilkunastu kroków w jaki sposób osoba, która samodzielnie zdiagnozowała u siebie takie uzależnienie może sobie z nim poradzić.
Książka warta polecenia wszystkim grającym oraz osobom mającym styczność z graczami lecz nieznającym tematu, czy wręcz przerażonym/wrogo nastawionym komputerowej rozrywce, na pewno pomoże zbudować porozumienie.

Jako rodzic polecam wszystkim rodzicom. Ja się mocno przestraszyłam, ale w miarę jak czytałam, uspokajałam się. Dużo cennych informacji, porad, refleksji. Jeśli dziecko gra, to jako rodzic jesteś odpowiedzialny za to, aby tymi grami się trochę zainteresować. I to jest dobra pozycja, aby zacząć.

Bardzo dobra książka. Autor zwraca uwagę na zagrożenia jakie płyną z gier ale zarazem pokazuje że gry jako medium wnoszą też wiele dobrego do naszego życia. Ważne aby dozować przyjemności. Czy gramy w grę albo czytamy książkę ważne aby zachować umiar i aby nie przesadzać. Polecam każdemu kto nie jest przekonany do gier.

Komputerowy ćpun : We wstępie swojej opinii przypomnę iż uzależnić się możemy od wszystkiego nie widząc umiaru kiedy nie potrafimy sobie powiedzieć dość . Czy tak naprawdę mamy silną wole i znamy ta cienką granicę ? bardzo często się okazuje że nie . alkohol narkotyki to jedne z poważniejszych uzależnień które prowadzą do śmierci w dzisiejszych czasach dzieci młodzież i nie tylko ponieważ dorosłych pochlania komputer ,internet ,gry ,portale społecznościowe to tzw pożeracze czasu .Bohater książki i jednocześnie autor przedstawia problem swój ,opisuje swoje doświadczenia o tym jak zatracił się w grach w wirtualnym świecie gdzie przestało go interesować realne życie i ludzie jak komputer doprowadził go do ruiny finansowej a przy tym zaniedbał swoją higienę osobistą ,relacje z rodziną Polecam bardzo ciekawa lektura pouczająca gdzie mamy obraz tego jak można się stoczyć nie wychodząc z domu .

Przeczytałem Komputerowy Ćpun 2.0.
Naprawdę polecam wszystkim graczom jak i rodzicom! Otwiera oczy na pewne zagadnienia. Pomimo tego, że interesuje się grami i jestem w miarę na bieżąco w branży, dowiedziałem się naprawdę interesujących rzeczy szczególnie o grach na telefony komórkowe.

Jak masz dzieci lub sam jesteś graczem sięgnij po tą pozycję, a nie pożałujesz.

Przeczytałem Komputerowy Ćpun 2.0.

Jak masz dzieci lub sam jesteś graczem sięgnij po tą pozycję, a nie pożałujesz.

Bardzo dobrze iż książka została napisana przez samego gracza wtedy mamy pełny obraz problemu w jaki się wpędził i jak go pokonał chodź nie było łatwo ponieważ kiedy przyglądamy się temu z boku i jesteśmy biernymi obserwatorami możemy nie zrozumieć uzależnionego dlaczego w taki sposób spędza wolny czas co on w tym widzi i dlaczego stało się to jego codziennością i obowiązkiem reakcja będzie jasna i wiadoma książka jest bardzo pomocna posiada wiele cennych rad i informacji a przede wszystkim uświadomi osobę i rodziców najmłodszych dzieci ze bez komputera da się żyć i można żyć normalnie i nie jest on najważniejszy i kupowanie coraz nowszych gadżetów i sprzętu elektronicznego nie jest zbyt idealnym.rozwiazaniem.i pomysłem.na zabicie czasu a rozwijać wyobraźnię i rozwój intelektualny dzieci można w różny sposób.

W końcu na rynek wydawniczy trafiła książka, która dobrze opisuje zależność między grami, a osobą, która w nie gra. Autor bardzo dobrze punktuje typy zachowań dla osób uzależnionych, ale również uświadamia, że nie każdy gracz jest nałogowcem. Bardzo dobrze również tłumaczy zagadnienia dla osób nie interesujących się tą rozrywką. Myślę, że książka jest warta do przeczytania dla rodziców, graczy oraz osób spoza tego środowiska. Nawet, jeżeli osoba uważa, że nie ma problemu z graniem lub używaniem komputera, powinna przeczytać tą książkę, aby lepiej zrozumieć obecne dzieci lub uświadomić sobie problemy obecnego świata.

Książka świetnie przedstawiona dla gracza, a co najważniejsze dla osoby żyjącej z osobą grającą. Argumenty za i przeciw. Polecam

Książka zapowiadała się całkiem ciekawie, autor opisał swoje przeżycia związane z uzależnieniem od gier i wyjaśnił powód napisania książki i do kogo jest skierowana ale tutaj popełnił błąd. Napisał, że książka jest skierowana głownie do uzależnionych graczy, ale także dla osób, które w otoczeniu mają taką osobę. Problem jest w tym, że druga część książki w znacznej części to wyjaśnienia takich zwrotów jak MMO czy healer, które znane są osobą, które nawet okazyjnie grają w gry przez co książka zaczyna być po prostu nudna i znacznej jej część musiałem pominąć bo nie dowiedziałem się z niej nic nowego i była męcząca. Poza tym autor wielokrotnie powtarza te same rzeczy, tylko inaczej sformułowane, np. o tym jaka jest różnica między graczem a maniakiem komputerowym lub to, że gry stanowią dobre źródło rozrywki pod warunkiem, że znamy umiar. Wyglądało to trochę jak zapełnianie stron na siłę. Jeżeli ktoś wie, że ma problem z nałogowym graniem to od siebie mogę polecić książkę "Ograć nawyki. Jak zastosować mechanizmy gier w procesie zmiany osobistej" Jadwigi Korzeniewskiej. Robienie z własnego życia gry z questami i systemem nagradzania wydaje się dla gracza bardziej atrakcyjna niż prowadzenie dziennika do którego zachęca autor.

• Inne
  • Informatyka