Oszuści

Seria: Salsa
Wydawnictwo: Muza
9788373195844

Suárez Salcedo, dziennikarz radiowy i niedoszły pisarz; Gilbert Klauss, filolog zafascynowany językiem i kulturą Chin; Chouchén Otálora, grafoman pragnący dorównać autorom latynoamerykańskiego boomu, przybywają z Paryża, Hamburga i Austin do Pekinu, gdzie ich drogi nieoczekiwanie krzyżują się, gdyż wszyscy trzej są zainteresowani cennym rękopisem w języku chińskim, poszukiwanym przez tajne stowarzyszenie kultywujące tradycje Bokserów z początku XX wieku. Oszuści to powieść o sensacyjnym wątku i sugestywnie nakreślonych portretach psychologicznych, pełna aluzji literackich i erudycyjnych odniesień, przesycona subtelną ironią i humorem.

MariannaJ | 2015-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Bardzo się ubawiłam czytając tę książkę. Trochę powieść sensacyjna, trochę komedia pomyłek, zabawne dialogi i wyraziste, komiczne postaci. Do tego historia Chin w tle i mnóstwo odniesień do literatury, głównie latynoamerykańskiej. Autor jest ewidentnie erudytą, co bardzo zgrabnie pokazał w tej powieści. Inteligentna, wciągająca i ciekawa lektura.

tomek918 | 2010-12-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane