Dziewczyna z rewolwerem

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Girl Waits With Gun
historyczna
Batalia

Prawdziwa i fascynująca opowieść o pierwszej kobiecie szeryf! Nowy Jork, lata dwudzieste ubiegłego stulecia. Trzy siostry prowadzą położoną na uboczu farmę i żyją w izolacji od świata. Jednak kiedy pewnego dnia w ich powóz wjedzie samochód prowadzony przez mężczyznę, z którym lepiej nie wchodzić w zwadę, spokojny i poukładany świat sióstr Kopp legnie w gruzach. Jedna z nich – Constance –...

Prawdziwa i fascynująca opowieść o pierwszej kobiecie szeryf!

Jedna z nich – Constance – będzie zmuszona wziąć sprawy we własne ręce. Odważnie stawi czoło niebezpieczeństwom, za wszelką cenę starając się obronić swoją rodzinę. A przy okazji zapisze się na kartach historii jako jedna z pierwszych kobiet piastujących stanowisko zastępczyni szeryfa w Stanach Zjednoczonych.

Amy Stewart wydobyła na światło dzienne zapomnianą postać historyczną Constance Kopp, czyniąc ją bohaterką fantastycznej, porywającej opowieści.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/dziewczyna-z-rewolwerem/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/dziewczyna-z-rewolwerem/

allison | 2016-09-01
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, Rok 2016
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

"Dziewczyna z rewolwerem" wciąga od pierwszych stron. Dzieje się tak za sprawą barwnej narracji oraz interesującej akcji, która wciąż zaskakuje i trzyma w napięciu.

Tytułowa bohaterka to pierwsza w historii kobieta-szeryf. Zanim jednak otrzyma ona symboliczną gwiazdę, musi upłynąć sporo czasu obfitującego w wiele niebezpieczeństw, zagadek i intryg.
Constance, najstarsza z żyjących na uboczu sióstr Kopp, czuje się odpowiedzialna za swoją małą, ale kochającą się rodzinę, więc wypowiada wojnę zastraszającemu dziewczęta właścicielowi fabryki, który wydaje się być nietykalny. Młoda kobieta musi wykazać się wyjątkową pomysłowością, determinacją i odwagą, by walczyć z miejscowym krezusem. Poza tym pomaga ona obcej dziewczynie, której dziecko zaginęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Wspiera ją w tym miejscowy szeryf, który jednak ma związane ręce i też musi lawirować między lukami w niedoskonałym prawie.

Oprócz wątków sensacyjnych mamy tu ciekawie pokazane życie sióstr, które...

Stokrotka | 2016-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Jest rok 1914. W powóz panien Kopp uderza samochód prowadzony przez właściciela farbiarni jedwabiu Henry’ego Kaufmana. Kierowca chce uciec z miejsca zdarzenia, ale świadkowie wypadku mu na to nie pozwalają. Nie ma zamiaru również zapłacić odszkodowania za poczynione szkody, a później zastrasza siostry w każdy możliwy sposób. Najstarsza z panien Kopp - Constance nie ma zamiaru pozwolić, aby takie zachowanie uszło Kaufmanowi na sucho.
„Dziewczyna z rewolwerem” Amy Stewart to powieść historyczna, opisująca losy Constance Kopp i jej drogę do objęcia funkcji zastępcy szeryfa. Książka jest interesująca, dobrze napisana, utrzymana w duchu XIX – wiecznych powieści, a jednocześnie bardzo współczesna, jeśli chodzi o chęć obrony rodziny czy dążenie do ukarania winnego.
„Dziewczyna z rewolwerem” była reklamowana jako „Prawdziwa i niezwykła opowieść o pierwszej kobiecie szeryfie”, co od razu skojarzyło mi się z Dzikim Zachodem. Moje przypuszczenia były błędne, bo akcja rozgrywa się w...

| 2017-01-22

"Siostry idą na wojnę"

Ot, i jeszcze jedna się trafiła skonsternowana rozdźwiękiem pomiędzy okładką a treścią. Ta z oryginalnego wydania współgrała idealnie, a tu dodatkowo zamęt wprowadzają kaktusy! na wyklejce.
Liczyłam na powrót na Dziki Zachód w westernie na wesoło. Nastawiłam się na przygody panny z dobrego domu, która niczym Salma Hayek w Sexi Pistols, z pistolecikiem w delikatnej rączce będzie wymierzała sprawiedliwość pośród nieokrzesanych kowbojów. Tymczasem ta historia opowiada o czymś innym. To nie Dziki Zachód tylko bezpieczny i syty Wschód, a zaczyna się od wypadku drogowego sprzed już 100 lat, który wywołał całą lawinę niefortunnych zdarzeń, a w rezultacie dał asumpt do wkroczenia kobiet na dotychczas niedostępne dla nich obszary życia publicznego.

Dziewczyna z rewolwerem - Erin Brockovich starych czasów

Amy Stewart w swoim lekkim kryminale opisała krótki, ale może najważniejszy, epizod z życia Constance Amelie Kopp - pierwszej Amerykanki na stanowisku...

Edyta Zawiła | 2017-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2017

Moje pierwsze spotkanie z pisarką, w oczekiwaniu na tradycyjna książkę skusiłam się na audiobooka:)

Amy Stewart podejmuje się karkołomnego przedsięwzięcia i naprawy błędu historii, zapomnianej pierwszej kobiecie, która została zastępcom szeryfa USA - Constance Kopp.
Autorka przy pracy nad inna książką, odkryła postać Henry'ego Kaufmana w notatce prasowej z 1915 roku z New York Timesie, która to dotyczyła wypadku samochodem i powozem konnym sióstr Kopp...
Postanowiła ten fascynujący wątek i pominiętą kartę historii pierwszej kobiety - szeryf przywrócić potomnym i zrekonstruować, przekopać się przez część archiwalną dokumentów, poznać, zwiedzić miejsca zamieszkania sióstr Kopp, biuro szeryfa Roberta Heatha, cmentarze z pochowanymi czy poznać potomnych głównych bohaterów.

Przenosimy się do roku 1914-15 XX wieku, farma na uboczu i trzy samotne niewiasty , Constance i Norma po trzydziestce i nastoletnia panienka Fleurette. Spokojne, sielankowe życie zakłóca kraksa , która naznaczy los...

Justyna | 2018-10-21
Na półkach: Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 20 października 2018

Wystrzałowa, rewelacyjna, bardzo dobrze napisana historyczna powieść o pierwszej kobiecie, która została zastępcą szeryfa w Stanach Zjednoczonych w 1915 roku. Jak sama autorka wspomina w powieść zostało wplecionych kilka fikcyjnych wątków, jednak całość osnuta jest na prawdziwych wydarzeniach jakie miały miejsce w latach 1914-1915.
Wszystko zaczęło się pewnego dnia w 1914 roku kiedy to samochód pana Kaufmana wjechał w powóz sióstr Kopp. Ponieważ Kaufman nie chciał zapłacić za wyrządzone szkody, Constance Kopp podała go do sądu. Od tego momentu zaczęły się prześladowania sióstr Kopp. Gdyby nie pomoc jednego, dobrego człowieka, szeryfa Heath'a, los sióstr, ich życie byłoby bardzo poważnie zagrożone. Siostry były łatwym kąskiem dla wszelkiej maści przestępców. Samotne, mieszkające na odludziu, wedle opinii publicznej dość zamożne. Dzięki determinacji i odwadze Constance, siostry poradziły sobie z bandytami a sama Constance dostała pracę na stanowisku zastępy szeryfa....

Anna | 2018-03-25
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 24 marca 2018

Nie wiem czy można powiedzieć, że to książka o pierwszej kobiecie szeryf, bowiem szeryfem zostaje ona w ostatnim albo przedostatnim zadaniu powieści, ale na pewno można uznać, że traktuje ona o kobiecej odwadze. Trzy siostry, dwie starsze, stare panny, niezwykle wyraziste charaktery, jedna nastolatka, niezwykle irytująca, walczące najpierw o odszkodowanie za wypadek, a następnie już o swoje bezpieczeństwo i życie.
W książkach to jest fajne, że ostatecznie dobro i prawda wygrywają. I tutaj to mamy. W życiu niestety, przeciętny obywatel nie ma szans wygrać np. z politykiem czy jakimś bogatym biznesmenem. Prawo jest najczęściej po stronie silniejszego, a nie po stronie prawdy.

zaczytana | 2016-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2016

Wszyscy piszą o tym, że powieść dotyczy niezwykłej kobiety - pierwszej szeryf. Ale niewielu wspomina o tym, że tytułowa bohaterka całe życie zmaga się konsekwencjami decyzji podjętej w przeszłości.
I to że jej działania, dążenie do rozwiązania wielu zawiłych spraw, są próbą rozliczenia się właśnie z przeszłością.
Na szczęście czasy Constance dawno za nami i dziś jej problem zostałby na pewno inaczej rozwiązany.

Polecam, bo książka napisana pięknie, niespiesznie.

Chyba się spodziewałam po tej książce czegoś innego. Myślałam, że będzie to portret Contance Kopp jako pierwszej kobiety szeryf na Dzikim Zachodzie, tymczasem był to raczej zapis drogi, która Constance musiała przejśc, żeby dostać gwiazdkę szeryfa, a o żadnym Dzikim Zachodzie nie było oczywiście mowy, bo akcja działa się w stanie Nowy Jork.
Pomijająć jednak pierwsze rozczarowania co do treści (moze mogłam sie bardziej wczytać w opis książki) to książka miała ciekawą fabułę i interesujące postaci. Przeniosła nas do początku XX wieku językiem zabawnym, noweczesnym, z nutką retro. Akcja toczy się raczej powoli, niespiesznie ale z drugiej strony na tyle intrygująco, by czytelnik nie mógl się doczekac kolejnej strony. Miłym zabiegiem było odkrywanie rodzinnej tajemnicy państwa Kopp, dziejącej się jakby na drugim planie.
Podsumowując przygody Constance i jej sióstr oceniam pozytywnie, miło było poznać trochę historii i zwyczajów z lat XXtych. Książkę czyta się szybko, przy czym nie...

DomowaKsięgarnia | 2016-02-25

Dziewczyna z rewolwerem Amy Stewart to powieść historyczna oparta na faktach. Autorka wydobyła z otchłani zapomnienia postać Constance Kopp. Jednej z pierwszych kobiet piastujących stanowisko zastępcy szeryfa w Stanach Zjednoczonych.

więcej na: http:domowaksiegarnia.blogspot.com

Nowalijki | 2016-02-13
Przeczytana: luty 2016

Amy Stewart, amerykańska dziennikarka i pisarka, znana jest w Polsce z trzech powieści: Pijany botanik, Zbrodnie robali i Zbrodnie roślin. Dziewczyna z rewolwerem to czwarta po polsku, a siódma w dorobku literackim powieść autorki. Tym razem książka przedstawia dzieje Constance Kopp, która jest postacią historyczną, a fabuła przenosi czytelnika do Nowego Jorku lat 20 - tych XX wieku.

Niedaleko Nowego Jorku, na oddalonej od innych domostw farmie, mieszkają trzy siostry Kopp: Constance, Norma i najmłodsza - Fleurette. Wiodą nudne i przewidywalne życie, wypełnione codzienną krzątaniną. Od śmierci matki wciąż trzymają się razem, doglądane od czasu do czasu przez zatroskanego starszego brata. I pewnie ich życie nadal wyglądałoby tak samo, gdyby nie pewien incydent. W czasie wizyty w pobliskim Paterson w ich powóz wjechał samochód, którym kierował Henry Kaufman, właściciel fabryk tkanin i farbiarz. Pewny swego mężczyzna nie tylko odmawia zapłaty za zniszczony wóz, ale zaczyna grozić...