Okładka książki Zbrodnie robali. Wesz, która pokonała armię Napoleona, i inne diaboliczne insekty Amy Stewart
Amy Stewart Wydawnictwo: W.A.B. reportaż
reportaż
Wicked Bugs. The Louse that Conquered Napoleon’s Army & Other Diabolical Insects
W.A.B.
2019-02-27
2012-10-17
Dariusz Wójtowicz
Dariusz Wójtowicz owady insekty owady szkodliwe

Bardzo ciekawa

Bardzo ciekawa

Przesłuchane w formie audiobooka. Ciekawy pomysł na książkę, ciekawa treść. Jednak robale zmieniają bieg historii ;)

Co do generalnej opinii na temat książki. Nie żałuję, że ją przesłuchałam. Wiem jednak, że Autorka napisała książki o podobnej tematyce, ale m.in o roślinach. Czy do niej zajrzę? Wątpię. Jednak na swojej liście "do przeczytania", mam bardziej (dla mnie) interesującą literaturę.

Sporo ciekawych wątków i anegdot związanych z "robalami", choć dość lakonicznie podane. Krótka książka rozwleczona rysunkami, ale i powtórzonymi fragmentami tekstu niczym w artykule w gazecie. O ile to pierwsze idzie zrozumieć - szczególnie, że grafiki są wykonane bardzo atrakcyjnie - o tyle te powtórki wydają się marnym chwytem.

Jednakże dla kogoś, kto lubi obcować z przyrodą, lub chciałby w jakiś sposób zacząć przygodę z poznawaniem natury, pozycja może wydać się sympatyczna i nieprzytłaczająca. Sam też nie czuję, bym zmarnował czas.

Jednakże dla kogoś, kto lubi obcować z...

WSZĘDZIE czają się małe NIEBEZPIECZEŃSTWA! Jeśli łatwo Wam wkręcić się w czyhające za rogiem zagrożenia to odpuśćcie... ale jeśli chcecie wiedzieć więcej i docenić poziom obecnego życia oraz "robale", to czytajcie :)
Czuć, że autorka nie jest profesjonalistą w temacie a po prostu o nim pisze. Dobrze wykonana praca domowa.
Fajny podział na rozdziały, brakuje mi ciut większej liczby zdjęć/rysunków, czuć że autorka jest spoza kontynentu europejskiego - sporo przykładów amerykańskich i punktu widzenia upraw wielkoobszarowych.

Przyjemna lektura do snu - nigdy nie śpicie sami, NIGDY! ;)

+1 gwiazdka do oceny za temat :)

Fajny podział na rozdziały, brakuje mi ciut...

Kurczę naprawdę się wkręciłam w tą książkę. Bardzo interesujące informacje i historie o robalach. Świetne obrazki są w niej. Styl pisania też jest naprawdę w porządku. Na pewno sięgnę po ,,Zbrodnie roślin", bo jestem bardzo zaciekawiona. Dla osób, które interesują się różnymi insektami ta pozycja będzie trafiona!

1975

Sporo ciekawych faktów, choć niektóre informacje nie zagoszczą chyba na długo w mojej pamięci. Bardziej utkwią te dotyczące "rodzimych" insektów: wszy, tasiemców, czy karaczanów.

Interesująca

Interesująca

Respekt do robali pożądany, bo one potrafią zaleźć nam za skórę ;-).
Świetna pozycja choć demonizuje te "wstrętne robale", wystarczy sięgnąć po inne pozycje by dowiedzieć się, że różne pędraki to niekoniecznie samo zło.

Respekt do robali pożądany, bo one potrafią zaleźć nam za skórę ;-).

Bardzo ciekawa książka o "robalach". Zawiera wiele ciekawych informacji na temat chorób, powodowanych przez owady, robaki, płazińce i temu podobne stworzenia.

Pięknie wydana, boskie ilustracje, informacje ciekawe, ale mnie nie wciągnęła

Pięknie wydana, boskie ilustracje, informacje ciekawe, ale mnie nie wciągnęła

• Popularnonaukowe

Amy Stewart Zbrodnie robali. Wesz, która pokonała armię Napoleona, i inne diaboliczne insekty Zobacz więcej