Okładka książki Zbrodnie robali. Wesz, która pokonała armię Napoleona, i inne diaboliczne insekty
Amy Stewart Wydawnictwo: W.A.B. reportaż
reportaż
Wicked Bugs. The Louse that Conquered Napoleon’s Army & Other Diabolical Insects
W.A.B.
2019-02-27
2012-10-17
Dariusz Wójtowicz
Dariusz Wójtowicz owady insekty owady szkodliwe

więcej Więcej

Czuję się dzisiaj nie swojo, mnie chyba dziś pokonało wczesne wstawanie. A właściwie potrzeba pójścia do lekarza 🤷‍♀️

Czytanie zbrodni robali było i trochę zabawne i trochę na poważnie.Ale jednak za mało wesoło. Liczyłam na więcej smaczków historycznych. W opisie książki mamy historię armii Napoleona i trochę zabrakło mi tego typu przykładów.

A mimo lekkiego rozczarowania...

Niezwykle ciekawe przypadki przetykają się tu z "wypełniaczami", które nie są ani trochę ciekawe. W każdym razie polecam.

Bardzo fajna rozrywka na wieczór, góra dwa - rozumiem, że nie wszyscy są w stanie łyknąć 300 stron pająków, karaluchów i mrówek "na raz".
Malutki minus za lekko chaotyczną kompozycję (nie wszystko da się ogarnąć alfabetycznie, uspokój się Oliwka).

Bardzo fajnie się słuchało tego Zbioru "robaczych" ciekawostek.

Mimo upływu czasu, książka jest ciągle na topie. Rozdziały są krótkie, ale treściwe. Po tej lekturze bałbym się teraz wyjechać gdzieś w świat. Tyle niebezpiecznych robali czyha ;)

Zbiór ciekawostek, których nieźle się słucha.

2089

Na półkach: , , , ,

Rok temu czytałam inną książkę tej autorki, mianowicie "Zbrodnie roślin". Po krótce przypomnę, że była to lektura mocno niedopracowana. Nie inaczej jest z robalami. Autorka przestawia nam owady, insekty które w jakiś sposób zagrażają człowiekowi, uprzykrzają życie, wpływają na nasze otoczenie. Niestety podobnie jak w poprzedniej książce tu także ułożenie rozdziałów jest...

1967

Książka jest arcyciekawa. Myślę, że jej niska ocena wynika m. in. z powszechnej parazytofobii, skolesifobii, entomofobii bądź arachnofobii...
Jeśli jesteś ciekaw w/w pojęć oraz wielu innych, tajemniczo brzmiących fobii, robali i chorób, które owe paskudy przenoszą, musisz się zagłębić w lekturze.
Na szczęście nie cierpiałam po przeczytaniu na psychozę, ani na halucynonozę...

Dużo ciekawostek, język przystępny, ale całość czytało się dość topornie.

Boję się ich jeszcze bardziej. Dzięki

• Audiobook
  • 2019
  • 2020
  • 2020
  • 2021
  • Audiobooki

Amy Stewart Zbrodnie robali. Wesz, która pokonała armię Napoleona, i inne diaboliczne insekty Zobacz więcej