Antynadwaga

Wydawnictwo: Psychoskok
poradniki
Monika

„Antynadwaga” dr med. Andrzeja Kondratyuka jest rozszerzeniem ubiegłorocznej publikacji „20 kroków do zdrowia”. „Antynadwaga” przynosi sporo informacji popartych badaniami naukowymi, w tym antropologicznymi, o funkcjonowaniu organizmu człowieka, jego reakcjach na składniki dawnej i współczesnej diety. Jednocześnie autor promuje dietę wahadłową, jako najbardziej zbliżoną do sposobu odżywiania się człowieka, „wypracowanego” przez ewolucję.

"W odróżnieniu od standardowych diet, program odżywiania wahadłowego łączy w sobie sprawdzone elementy większości diet odchudzających, nie zawiera przepisów, dawek, kalorii. Skuteczność programu została sprawdzona na ok. 2000 pacjentów - dieta jest z powodzeniem wykorzystywana przez wiele lat, menu skonstruowane jest tak, aby nie myśleć o prawidłowości i zasadach odżywiania się, ponieważ z założenia wyklucza możliwość złego połączenia produktów. Szybkość procesów metabolicznych nie ulega zahamowaniu po zakończeniu kuracji".

Monika | 2015-11-10

Żadna kuracja nie będzie skuteczna, jeśli odżywiasz się nieprawidłowo na co dzień, kupujesz toksyczne produkty, źle łączysz pokarmy, niepotrzebnie obciążasz układ pokarmowy. Najgorzej zacząć odchudzać się bez przygotowania, z chwili na chwilę. Jednego dnia mówisz sobie: „Koniec z obżarstwem! Od jutra nic nie jem”. Siadasz za komputer i wpisujesz „Dieta odchudzająca”. Wyskakują dziesiątki diet, z których każda jest najlepsza i najskuteczniejsza. Próbujesz jedną, potem drugą... Waga wraca po paru tygodniach.
Przyczyna w tym, że metabolizm się nie zmienił. Organizm funkcjonuje tak samo, jak zwykle – oszczędza energię i odkłada komórki tłuszczowe.
Dlatego, żeby dostosować Twój jadłospis do reguł diety wahadłowej opracowaliśmy szereg niezbędnych zmian dietetycznych (rozdziały 4-8). Korygując swoją codzienną dietę, przygotujesz organizm do odchudzania, a po kuracji masz gwarancję, że waga nie wróci.
Modyfikacja jadłospisu według książki spowoduje przełom reakcji metabolicznych....