Nie wchodź w moją ciszę

Mam mieszane odczucia oo przeczytaniu tej książki. Mimo, że napisana prostym językiem, miała swoje przesłanie...
Praca nie jest najważniejsza, pracoholizm niszczy wiele życiowych wartości, życie osobiste, miłość i rodzinę.
Książka zawiera również trochę erotyzmu i wątek kryminalny.

Książka zawiera również trochę erotyzmu i wątek kryminalny.

Nie spodziewałam się że ta książka tak mnie zaciekawi. Świetne połączenie romansu z kryminałem, to strzał w dziesiątkę. Mają jest pracoholiczka, nie ma życia osobistego, praca ją całkowicie pochłania. W szpitalu w Opolu już spełniła swoją rolę i teraz przeprowadzą się do Wrocławia tam szukać nowych wyzwań. Dostaje prace w Medicalu, firmie produkującej sprzęt medyczny. Jest piękna młoda bardzo ambitna, ale boi się miłości. Całe jej dotychczasowe życie psuje Adam, którego poznaje na parkingu. Jest przystojny, czarujący i pewny siebie. Tak się zaczyna ich wspólną przygoda. Mają nie może przestac o nim myśleć A Adam nie traci czasu i zabiega o jej względy. Długo nie musi czekać. Mają emocjonujący romans co przeradza się w uczucie. Przez Adama Mają nie może dobrze skupić się na pracy, która jest bardzo wymagajaca i czasochłonne. Musi napisać ważny projekt dla szpitala A ma mało czasu, przez co zaniedbuje Adama i samą siebie. Jednak Mają zdążą z czasem i ma wszystko gotowe do wniosków o dofinansowanie sprzętu medycznego. Jednak coś nie daje jej spokoju. Atmosfera w pracy , jej szef, wystraszona sekretarka. Coś jej tu nie gra. Adam też ma dość całej sytuacji z Mają i chce z nią zerwać. Jednak Maja błaga go żeby został, obiecuje mu wziąć się za siebie i przestać tak dużo pracować. Na reszcie układa się między nimi. Za trochę dowiadują się że Maja jest w ciąży. Jednak szczęście się kończy. Maja miała dobre przeczucia. Jej szef jest złodziejem i razem z innymi robi przekręty. Jego sekretarka sama boi się iść z tym na policję bo wie o wszystkim jednak podaje informację do Mai. Ona idzie do kliniki, gdzie mają przyjść sprzęty medyczne. Tam widzi jak jej szef Albert i Kamil, syn byłego prezesa Medical, kradną sprzęt. Albert chce uciec jednak Kamil jest zły i spycha Maję ze schodów. Ona jest nieprzytomna. W szpitalu dowiaduje się że ma połamane żebra i straciła dziecko. Koszmar się zaczyna.

Doskonały debiut psychologiczno-kryminalny. Skłania do refleksji nad tym co jest w życiu człowieka najważniejsze. Ukazuje zdolność człowieka do radzenia sobie z traumą i trudną sztuką wybaczenia. Niewątpliwym atutem książki jest podjęcie również tematu nadmiernego pracoholizmu, perfekcjonizmu, stresu, braku czasu na zwyczajne życie a w nim miłość i idące za tym wszystkim konsekwencje.
Polecam gorąco!

Nie powinno się wydawać wszystkich książek drukiem. "Nie wchodź w moją ciszę" jest tego najlepszym przykładem. Nie polecam!

Jest to pierwsza część trylogii autorstwa Alicji Masłowskiej-Burnos. Dramat psychologiczno-erotyczny z elementami kryminału, to właśnie te elementy nadają powieści grozy, a fragmenty opisujące miłosne doznania dodają smaczku i łagodzą całą historię. "Nie wchodź w moją ciszę" opowiada o Mai Karewicz, której starannie uporządkowane życie, dokładnie zaplanowane dni uniemożliwiają stworzenie "trzech ogrodów życia". Jest kobietą wręcz pedantyczną, rozwinął się u niej skrajny pracoholizm, a to wszystko stara się zmienić mężczyzna pojawiający się w jej życiu w najmniej spodziewanym momencie. Adam stara się przywrócić poprawny styl życia, zmienić jej postępowanie i zwyczaje. Jest to świetna opowieść o ludzkich relacjach, zawiłościach, które mogą tworzyć się, kiedy niedostatecznie skupiamy się na osobach wokół nas. W tej części zapoznajemy się również z rozwijającym się wątkiem kryminalnym, przechodzącym, w dalszych powieściach, w sprawę o niewyobrażalnych rozmiarach i tragicznych skutkach. Naprawdę polecam.

Literacki debiut Alicji Masłowskiej-Burnos oceniam na 7 w 10 stopniowej skali. Jak będziecie mogli zauważyć później, tom pierwszy oceniłam najsłabiej. Wielokrotnie pisałam już na blogu, że uwielbiam debiuty. Po przeczytaniu Nie wchodź w moją ciszę zdania nie zmieniam, jednak sięgając po któryś już z kolei, jestem bardziej wymagająca ☺
W pierwszej części poznajemy typową procoholiczkę Maję, która nie widzi nic poza pracą i karierą. Do dnia, w którym przypadkowo poznaje Adama. Relacja tych dwojga przeradza się w romans. Czy jednak Maja zrozumie, że jej serce też potrzebuje miłości i otworzy się na tę "nowość"?
Moim zdaniem tę właśnie cześć można nazwać typowo kobiecą literaturą, bo mimo wątku kryminalnego, który w tym przypadku tworzy tylko tło powieści, jest to opowieść o przemianie, wartościach i emocjach.
Co do zakończenia : gdybym nie miała pod ręką drugiego tomu pewnie byłabym i zaskoczona i zawiedziona, że historia nie została zamknięta, a tak czym prędzej zabrałam się za czytanie kontynuacji ☺

W pierwszej części poznajemy typową...

Książka ma 234 strony i czytałam w pdf, więc dało się pozmieniać czcionkę. Jest to pierwsza część trylogii ciszy.

Poznajemy Maję jako kobietę pewną siebie, perfekcjonistkę, która lubi się otaczać drogimi rzeczami. Właśnie zmienia pracę i przeprowadza się z Opola do Wrocławia. Na miejscu okazuje się, że zmienił się prezes firmy, w której ma pracować i proponuje jej aneks do umowy na nowych warunkach. Na parkingu przed wyjazdem pierwszego dnia do pracy zarysowuje samochód Adamowi. Iskrzy między nimi od początku. Dla niej początkowo to tylko partner do seksu, on od początku ma poważniejsze plany. Maja podpisuje aneks umowy i rzuca się w wir pracy. Spędza w niej około 15-16 godzin, więc ujawnia się w niej pracoholizm. Związała się z Adamem, tylko czy on to przetrwa? Czy jej organizm wytrzyma tak intensywną pracę? Przeczytajcie.

Bohaterowie są dobrze wykreowani i wyraziści. Nie da się tak łatwo o nich zapomnieć nawet po odłożeniu książki. Spodobało mi się podejście do życia Mai, chociaż wiem, że było ono materialistyczne i egoistyczne. Myślę, że korci mnie takie mocne stąpanie po ziemi kobiet, ponieważ sama jestem przeciwieństwem. Razem z bohaterką przeżywałam jej przygody i szczerze polubiłam. Zafascynował mnie Adam swoją siłą i tym, że potrafił się postawić kobiecie oraz "sprowadzić" ją na ziemię. To jest uświadomić jej nieracjonalne zachowanie. Podobało mi się i z chęcią przeczytam kolejną część.
"Jak nie polubi na brudno, to i na ładno trudno."
Książkę zgłaszam do wyzwania: "Czytam, bo polskie" i "Czytam, ile chcę".

Książka p.Alicji zostala mi polecona przez koleżanke. Tak, jak zapowiedziała, nie mogłam się od niej oderwać przez kilka dni. Historia została opisana w sposób niezwykle wciagający, bez przerysowania. Książka poruszyła mnie. Polecam ją każdej bliskiej osobie. Czekam na kolejne części :)

Książka napisana bardzo prostym językiem. Momentami miałam wrażenie jakbym czytała kropka w kropkę treść powieści Blanki Lipińskiej.

Uświadamia tylko o tym, że nie tylko kariera dla człowieka jest najważniejsza.

Uświadamia tylko o tym, że nie tylko kariera dla człowieka jest najważniejsza.

ksiazka ktora poruszla mnie bardzo mocno , przeczytana dwano temu a ja nadal pamietetam , chce do niej wrocic i doczytac kolejne tomy .mam nadzieje ze tym razem tez mnie poruszy i wzruszy

• Ebooki
  • 2016