Nie oddam szczęścia walkowerem

Okładka książki Nie oddam szczęścia walkowerem Agnieszka Jeż, Paulina Płatkowska
Okładka książki Nie oddam szczęścia walkowerem
Agnieszka JeżPaulina Płatkowska Wydawnictwo: Czarna Owca literatura piękna
Czarna Owca
2016-04-13
2016-04-13
literatura polska

Ale to była śmieszna,rewelacyjna lektura fajnie się czytało,dla odprężenia i miłego relaksu to historia mądra,ciekawa w książce.
To zwariowana słodko-gorzka opowieść o sile przyjaźni,prawdziwej miłości i poszukiwaniu szczęścia.
Bohaterki świetne,barwne były,porwana zostałam przez tą książkę,wciągnęła mnie niesamowicie.
Śmiałam się i niezły ubaw miałam z lektury.
Naprawdę zabawna książka.

Śmiałam się i niezły ubaw miałam z lektury.
Naprawdę...

W audio nie polecam, setki razy powtarzane adresy mailowe, czytając prześlizguje się wzrokiem, lecz, nie sposób, tego cierpliwie wysłuchać, szczególnie gdy panie wymieniają po kilka mailów dziennie, które składają się z jednego, dwu zdań. Zmęczyłam się okrutnie, uch!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Warto zalukać do tej trwającej niemal rok korespondencji pomiędzy dwoma przyjaciółkami. Ta konwersacja między Maliną a Jagodą to lawina emocji i bardzo kontrowersyjnych decyzji.
Powieść czyta się z ogromną przyjemnością , jest lekka , przyjemna a jednocześnie zawiera spory bagaż emocjonalny, życiową mądrość i radość z życia codziennego . Książka zmusza do refleksji nad poszukiwaniem szczęścia i czerpania korzyści z odrobiny egoizmu , jaki każdy w sobie troszkę posiada. Atutem jest opowiedzenie życia i rozterek bohaterek na dwa głosy , przez dwie autorki .

Książka jest lekkim czytadłem, ale spodziewałam się po niej więcej, biorąc pod uwagę dobre recenzje autorek które lubię.
Historia Jagody jest kompatybilna i przyjemna do czytania, ale historia Magdy to w koło Macieju to samo, a na dodatek jej zakończenie ...aż mnie za mdliło od nadmiaru cukru.

Książka napisana w formie maili wysyłanych do siebie przez dwie przyjaciółki. Opowieść o poszukiwaniu szczęścia i miłości, mimo prawie 500 stron bardzo szybko się czyta.

Na początku ciężko sie czytało, została odłożona na półkę na ponad rok, potem do niej wróciłam i udało się dokończyć. Książka opisuje 3 bohaterki, ktore spotykają się po latach i radykalnie zmieniają swoje życie

Współczesna powieść epistolograficzna, mailowa korespondencja dwóch przyjaciółek, Jagody pozornie szczęśliwej mężatki i matki oraz Maliny (Magdy) rozwódki z córeczką, życie codzienne perypetie sercowe, zmiany małe i wielkie; a wszystko lekko i z wdziękiem opisane.

Na półkach: , , , , , ,

Nie dokończyłam.
Forma - zaskakująca, ale nie pasowała mi. Jako przerywnik - owszem, ale nie jako całość książki. Styl autorek nadawałby się do "normalnej" książki, nie do fabuły przekazywanej za pomocą maili. Kto pisze tak wzniośle do przyjaciółki?! Poza tym wyglądało to raczej jak korespondencja nastolatek, a nie kobiet z rodziną. No a te ich perypetie - moralnie wątpliwe (a te wątpliwości i wahania opisane tyle razy i w takich szczegółach, że to po prostu nudziło).
Szkoda czasu na nieciekawe książki, szkoda też pieniędzy (dobrze, że tę kupiłam okazyjnie w namiocie taniej książki)...

Nie dokończyłam.

Trochę męczyłam się z tą książką. Nie mniej książka dla kobiet i o kobietach, konkretnie dwóch. Ich rozterki i perypetie życiowe spisane w formie e-maili. Czy są szczęśliwe? A może natłok codziennych spraw, powoduje smutek w ich życiu? A może ich życie przechodzi jakąś zmianę?

Książka napisana w formie wymiany maili między przyjaciółkami co powoduje, że przyjemnie się ją czyta. Lekka i wciągająca. Czytelnik nie zauważa kiedy przekręca kolejne strony. Bardzo polecam. Historia z życia wzięta.

• Recenzenckie
  • Polscy autorzy