Nie oddam szczęścia walkowerem

Wydawnictwo: Czarna Owca
literatura polska
Ag2S

Nigdy nie wiadomo, co los przygotował za życiowym zakrętem. Warto się jednak odważyć, by to sprawdzić – zwłaszcza jeśli ma się wsparcie najlepszej przyjaciółki. Zwariowana, słodko-gorzka opowieść o miłości, sile przyjaźni i poszukiwaniu szczęścia. Bohaterki to trzydziestoparolatki, które po latach oddalenia przypadkowo wpadają na siebie w sklepie z odzieżą używaną. Oto Magda – redaktorka w...

Oto Magda – redaktorka w piśmie katolickim, której małżeństwo właśnie się z hukiem i wstydem rozpadło, poznaje Wiktora. Targana dylematami moralnymi, bezradnie się zakochuje i wdaje w romans, który jest rozbujaną huśtawką emocji. Wiktor długo nie potrafi się zdecydować, czy chce stworzyć z Magdą związek, czy wieść życie lekkoducha i bawidamka.
Oto Jagoda – która na łamach prasy kobiecej radzi czytelniczkom w sprawach sercowych. Modelowa matka i żona skrzętnie skrywa przed światem, a także samą sobą, że jej małżeństwo to farsa.
Do czasu. Pewnego dnia niewinny czuły gest dawnego znajomego obudzi w niej pragnienia, o które się nawet nie podejrzewała. Wtedy mąż „postanawia poprawę” i proponuje jej wspólną terapię dla dobra ich związku i rodziny.
Ale jak zapomnieć o Jerzym?
Rusza lawina zdarzeń. Przez niemal rok kobiety przeżywają swe miłości i rozterki, którymi dzielą się w mailowych relacjach.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Wioleta Sadowska | 2016-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

"Życie cię okłada pięściami, ty się bronisz, padasz na deski, a potem odzyskujesz przytomność i mozolnie wracasz do stanu używalności. Niczego się nie da odwrócić ani przyspieszyć".

Szczęście to pojęcie bardzo względne bowiem to, co dla nas może nim być, dla drugiej osoby może stać się powodem wielkiego cierpienia. Każdy z nas musi więc sam stworzyć sobie indywidualną definicję tego stanu i każdy w pewnym momencie swojego życia to właśnie czyni. Jedno jest jednak pewne – nie można zostawić spraw swojemu biegowi, bowiem walka o własne zadowolenie wpisana jest w ludzi instynkt. I właśnie dlatego książka "Nie oddam szczęścia walkowerem", podejmująca ten właśnie temat, stanie się bliska każdemu czytelnikowi.

Dwie przyjaciółki z dzieciństwa - Magda i Jagoda to obecnie trzydziestoparolatki, które pewnego dnia, spotykają się w sklepie z używaną odzieżą. Kobiety postanawiają odświeżyć swoją znajomość i głównie poprzez elektroniczne listy zwierzają się sobie nawzajem. Życie bohaterek to...

korcia | 2016-08-07
Przeczytana: 22 lipca 2016

Książkę czyta się szybko i lekko. Z łatwością można się wciągnąć w te burzliwe losy naszych bohaterek. Muszę przyznać, że sięgając po "Nie oddam szczęścia walkowerem" spodziewałam się raczej niezbyt skomplikowanej książki dla kobiety, takiej idealnej lektury na lato i jestem pozytywnie zaskoczona. Owszem książka nadaje się na wakacyjny wypad nad morze, czyta się ją bardzo przyjemnie, ale nie jest to lektura o niczym. Mamy tu bardzo rozbudowaną warstwę psychologiczną, możemy świetnie się wczuć w problemy obu kobiet i ich rodzin, niemal poczuć się jakbyśmy byli na ich miejscu.

Cała opinia na:

Pokrecona | 2016-09-01
Przeczytana: 01 września 2016

To jest po prostu dobra książka. I nie chodzi mi tu tylko o warsztat literacki. Napisana jest niebanalnym językiem, zabawna i zarazem poruszająca trudne sprawy. Rzadko spotykamy książki napisane przez dwie różne autorki i do tego w formie rozmowy mailowej prowadzonej przez dwie przyjaciółki.
Nietuzinkowa powieść, którą czyta się szybko i z łatwością. Problemy obu kobiet są z życia wzięte i łatwo można się z nimi identyfikować. Opowiada ona o sile przyjaźni, miłości oraz o poszukiwaniu sensu życia.
Miłość, przyjaźń, macierzyństwo, zdrada.... świetne dialogi, a co najważniejsze – klimat, dzięki któremu nie sposób oderwać się od tej historii, to zdecydowanie atuty tej książki.
Każdy ma prawo do szczęścia, tylko niekiedy trzeba mieć odwagę po nie sięgnąć...zawalczyć?
Polecam!

książek: 1947

„[…] w życiu nie ma prostych dróg i prostych wyborów”.

Sięgając po książkę kobiecego duetu Agnieszki Jeż oraz Pauliny Płatkowskiej „Nie oddam szczęście walkowerem” miałam przekonanie, że przede mną lektura łatwa, lekka, przyjemna i zabawna, tymczasem po przeczytaniu pierwszych stu stron książka wywoływała we mnie spore zaskoczenie oraz mnóstwo sprzecznych emocji. Przyczyną tak skrajnych wrażeń było zachowanie dwóch głównych bohaterek, które na przemian doprowadzały mnie do irytacji, złości i sprzeciwu jednocześnie wzbudzając żal, litość i współczucie. Lektura niniejszej publikacji okazała się dla mnie bardziej emocjonująca niż zakładałam — dlaczego? O tym opowiem za chwilę…

Bohaterkami tejże opowieści są dwie kobiety po trzydziestce, obie aktywne zawodowo. Jagoda jest mężatką, szczęśliwą matką dwójki dzieci — chłopca i dziewczynki. Zasadniczo można śmiało powiedzieć, że Jagoda prowadzi spokojne i ustabilizowane życie. Jej mąż jest lekarzem — spokojnym, zrównoważonym i...

Nigdy tak naprawdę nie będziemy wiedzieć co szykuje dla nas los. Jedno jest pewne, w zanadrzu ma wiele niespodzianek. Zarówno tych przykrych, jak i tych pozytywnych. Może warto więc sprawdzić co tym razem otrzymamy w prezencie od życia? Zwłaszcza, gdy można liczyć na wsparcie najlepszej przyjaciółki.

Magda jest redaktorką w piśmie katolickim, a jej małżeństwo właśnie się rozpadło. Pozostawiona sama z córką, nie może wybaczyć swojemu byłemu mężowi zdrady, zwłaszcza, że sama robiła wszystko by jakoś ocalić ich związek. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się nowy mężczyzna, który od razu skrada jej serce. Targana dylematami moralnymi i wewnętrznymi rozterkami, sama nie wie jak powinna postąpić. Zwłaszcza że Wiktor nie potrafi się zdecydować czy chce z być z Magdą, czy nie. Do tego ma żonę i dzieci. Jak zachowa się Magda? Czy Wiktor podejmie w końcu decyzję?
Jagoda pracuje w redakcji pisma kobiecego, gdzie radzi innym czytelniczkom w sprawach sercowych. Sama jednak nie może uporać...

Kasia | 2016-10-06
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 06 października 2016

Dwie kobiety, przyjaciółki przez niespełna rok opisują w mejlach wydarzenia ze swojego życia, nadzieje, pragnienia i wątpliwości. Ciekawa forma komunikacji, chociaż niezwykle trudna do przekazania emocji. Im jednak się udało i czytelnik ma szanse wejść w świat Jagody i Magdy. Wspierają się, upominają, doradzają, cieszą przeżywanym szczęściem, własnie tak jak robią to przyjaciele, bo jednak przyjaźń to najważniejsza więź.
Polecam :)

Magdalena T | 2016-05-16
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

„Nie oddam szczęścia walkowerem” to lekka i przyjemna lektura. Szkoda tylko, że bez oryginalnej fabuły i niestety ze sporą dawką przewidywalności. Jest to opowieść o kobietach i myślę, że dla kobiet. Zaczynając czytać zastanawiałam się, co może wyjść z maili i jak długą historię można z nich upleść. Okazało się jednak, że można stworzyć ponad 460 stron, które zobrazują walkę o szczęście, miłość i samego siebie. Mimo tego, że nie poczułam tąpnięcia, zaskoczenia i gromu z jasnego nieba, to jednak podczas czytania bawiłam się całkiem nieźle. Lekki i barwny ton tej opowieści zachęca do dalszego czytania, a bohaterek nie da się nie lubić.

Podsumowując: Jest to książka, którą można poczytać przy kawie, na łonie natury, czy podczas leniwego popołudnia. Umili czas, doda otuchy i niekiedy rozweseli. Jeśli potrzebujecie takiej właśnie literackiej odskoczni to gorąco polecam. Na pewno zachęci Was do przeżywania życia!

"(...)
Powieść duetu Agnieszki Jeż-Kaflik i Pauliny Płatkowskiej trafi do serc wielu czytelników, zwłaszcza płci żeńskiej, gdyż porusza tematy nam bliskie, znane, takie, z którymi wielu z nas boryka się na co dzień – samotność we dwoje, poszukiwanie akceptacji, trudy macierzyństwa, potrzeba czułości, obawa o własną przyszłość i strach przed samotnością. Dołóżmy do tego lekkie pióra autorek, odpowiednią dozę humoru oraz moc buzujących ze stronic emocji, a otrzymamy książkę, której lektura będzie przyjemnym czytelniczym doznaniem."

Cała recenzja na moim blogu. Zapraszam :)

nieperfekcyjnie | 2016-10-10
Przeczytana: 07 października 2016

Niejedna z nas czuje niezadowolenie z własnego życia, które nie spełnia określonych oczekiwań. Jednak my, kobiety, mamy tendencję do ciągłego zanurzania się w swoim nieszczęściu, wierząc, że już nic dobrego nas nie może spotkać, a tym bardziej nie mamy prawa do poszukiwania owego szczęścia na własną rękę. Staramy się zadowalać wszystkich dookoła, zupełnie zapominając o sobie. Na dłuższą metę nie da się tak żyć, dlatego kiedy nie ma jakichkolwiek szans na polepszenie swojego stanu, nie naruszając jego fasad, nie pozostaje nic innego, jak zburzenie wszystkiego dookoła i budowanie na nowo.

Magda Malinowska i Jagoda Jabłońska to przyjaciółki ze szkolnych lat, których drogi rozeszły się z biegiem czasu. Zupełnie przypadkowe spotkanie w lumpeksie sprawia, iż obie postanawiają odświeżyć znajomość, zatem zaczynają utrzymywać kontakt e-mailowy, niekiedy spotykając się na żywo. Ich losy okazują się bardzo podobne,...

Książkomania | 2016-04-11
Przeczytana: 25 lutego 2016

Na szczęście nigdy nie jest za późno.

Każdy z nas pragnie szczęścia. Dla bliskich, dla dzieci, dla przyjaciół, ale przede wszystkim dla siebie. Szczęście to pojęcie o bardzo wielkim zasięgu – dla każdego znaczy coś innego. Jednak w bardzo wielu przypadkach sprowadza się ono do jednego mianownika. Miłość. Agnieszka Jeż-Kaflik i Paulina Płatkowska pokazują, jak ważne jest szczęście w miłości, miłość szczęśliwa. „Nie oddam szczęścia walkowerem” to fascynująca współczesna opowieść o odnajdywaniu szczęścia, poznawaniu siebie, sile przyjaźni i podejmowaniu często bardzo trudnych decyzji.

„Przyjaźń to relacja najwyższej próby. Nie łączy Cię z drugą osobą kod genetyczny, wspólny kredyt, powołane na świat potomstwo, poczucie obowiązku lub winy. To uczucie i cnoty z nim związane w najczystszej postaci.”

Magda i Jagoda to przyjaciółki ze szkolnej ławy. Po latach dość okrojonego kontaktu znowu się spotykają i nawiązują ponowną relację. Teraz już jako trzydziestoparolatki muszą zmagać się ze...