Ryby są super

Wydawnictwo: Lidl
roki3225

Na początku książki znajdziemy „rybne ABC” a w nim m.in:
-najbardziej popularne ryby i owoce morza wraz z opisem struktury ich mięsa.
-porady po czym poznać, że ryba jest świeża
-jak zabrać się za rybę
-sposoby przyrządzania ryb

W kolejnej części znajdziemy przepisy na ryby i owoce morza, które zostały podzielone na rozdziały tj.:
-przystawki

źródło opisu: http://www.mgotuje.pl/ryby-sa-super-przepisy-karol...(?)

źródło okładki: http://plateofjoy.blogspot.com/2015/11/ryby-sa-sup...»

denudatio_pulpae | 2015-12-31
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Prezent spod choinki, kolejna książka kucharska jaką spod niej wyciągam. Chyba wszyscy moi bliscy uważają, że jestem totalnym beztalenciem kulinarnym (albo boją się dać mi zwykłą książkę, bo mam ich tyle, że łatwo zdublować - tej wersji się trzymajmy :D).
Tym razem na tapecie są ryby i owoce morza, temat z którego faktycznie nie jestem zbyt mocna, najlepsze co mi z tego działu wychodzi to pasta z makreli na kanapki :D Naprawdę pycha :)

Nie robię zakupów w Lidlu, więc nie miałam wcześniej styczności z książkami kucharskimi z ich wydawnictwa. Ogólne wrażenie jest pozytywne, wielki plus za zamieszczenie "Rybnego ABC", bo dla człowieka zupełnie nieobeznanego z tematem jak ja, to cenne informacje.
Same przepisy przejrzałam, kilka wpadło mi w oko, ale w części z nich są produkty, których na oczy nie widziałam i nawet nie mam pojęcia skąd się je bierze (sum afrykański, czerwona pasta curry, sos piri-piri, ajwar i tym podobne rzeczy :P). Mimo to mam zamiar część z tych przepisów...

eduko7 | 2015-12-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Trochę jestem zawiedziona. Po pierwsze tytuł chyba powinien brzmieć: owoce morza (a nie ryby) są super. Po drugie, czegoś mi zabrakło w proponowanych przepisach. Wartościowe są natomiast informacje ogólne zawarte w tej książce.

zielonooka | 2015-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2015

naprawdę dużo przepisów:) niektóre ryby - jak np. flądra czy ta strasznie brzydka dorada:) miałam ochotę kupić - lecz nie bardzo wiedziałam jak je przyrządzić - zwlaszcza flądrę - a tu mam odpowiedz:) juz parę przepisów mam na oku - do wypróbowania - ja polecam:)

Magdalena | 2015-12-31
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Świetne i ciekawe przepisy :D.

kocham_cie | 2015-12-29

Trzecia z kolei i trzecia w mojej domowej bibliotece książka wydawnictwa Lidla. Niestety chyba najsłabsza. Na plus zapisują się ogólne porady na temat ryb, ciekawe zdjęcia uśmiechniętej Doroty Wellman, niech będzie że i Okrasy :). Na minus raczej to że książka nie jest adekwatna do moich smaków. Ale inspiracje jakąś pewnie z niej zaczerpnę. Jak ktoś miał możliwość pozyskać, jak najbardziej warto wziąć do ręki, ale jakbym miała zakupić raczej bym nie wydała na nią kasy. - O tej i innych książkach na moim blogu http://kochamciemojezycie.blogspot.com/

aleczka | 2015-12-28
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Lubię ryby i dużo gotuję z nich potraw, ale tu nie znalazłam inspiracji pasujących do mojego smaku. Chociaż o gustach podobno się nie dyskutuje:))

Emilia Mówińska | 2017-06-24
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Ewidentnym plusem tej książki nie są moim zdaniem przepisy, ale "rybne ABC", które znajduje się na początku książki. Z ciekawością przeczytałam jak poprawnie filetować, przechowywać, wędzić, czy grillować ryby (znalazłam masę cennych informacji!). Same przepisy są nieco przekombinowane...

Jednak aby nie zniechęcić nikogo do sięgnięcia po nie, podaję kilka "perełek", które serdecznie polecam:
1. Tartinki z pastą rybną, str. 72.
2. Pulpeciki rybne (z przepisu na zupę rybną z pulpecikami - za zupą rybną nie przepadam, za to pulpeciki są pyszne - jako dodatek do obiadu), str. 118.
3. Śledź marynowany (nazywany u nas "zgniłą rybą" ;) ), str. 226 - ten przepis polecam szczególnie, rewelacja!

kaczusia81 | 2015-12-09
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 09 grudnia 2015

Na prawie 300 stron tylko 80 przepisów z czego sporo z rybami, które nie są powszechnie dostępne. Bardziej jest to album ze zdjęciami i poradnik dla kogoś chcącego zacząć przygodę z rybnymi przysmakami. Najgorsza jak dotąd książka wydana przez Lidl.

Oliwia | 2016-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Jak dla mnie przerost formy nad treścią. Książka mogłaby spokojnie mieć około 50 stron mniej.

Z drugiej strony dużym plusem jest rybne ABC wprowadzające laików w temat.

Iza | 2016-01-17

Bardzo dużo ciekawych przepisów. Najlepszy na Halibutowe kąski. http://pozycjeobowiazkowe.blogspot.com/2016/01/ryby-prosza-o-gos.html