Tomiś 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 5 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-03 12:52:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Jest i o Ptaszynie Wróblewskim, Komedzie, Polańskim, Tyrmandzie. O filmie, muzyce, sztuce. Poznaniu, Warszawie, Krakowie. Piwnicy pod Baranami, festiwalu w Sopocie i Jazz Jamboree. Relacjach międzyludzkich. Miłości, zawiści, zazdrości. Marzeniach, pasji. Jest to książka nie tyle o Wojciechu Trzcińskim, a bardziej o historii polskiego Jazzu. Stanowiąca dla mnie, zresztą jak wszystkie książki... Jest i o Ptaszynie Wróblewskim, Komedzie, Polańskim, Tyrmandzie. O filmie, muzyce, sztuce. Poznaniu, Warszawie, Krakowie. Piwnicy pod Baranami, festiwalu w Sopocie i Jazz Jamboree. Relacjach międzyludzkich. Miłości, zawiści, zazdrości. Marzeniach, pasji. Jest to książka nie tyle o Wojciechu Trzcińskim, a bardziej o historii polskiego Jazzu. Stanowiąca dla mnie, zresztą jak wszystkie książki Magdaleny Grzebałkowskiej kwintesencje reportażu. Rzetelna, schludna, wypruta z wszelkich ozdobników i literackich kwiatków. Polecam nie tylko fanom muzyki, także tym którzy wielbią poznawać świat przez pryzmat jednostki.

pokaż więcej

 
2018-07-25 09:18:43
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Stulecie detektywów (tom 2)

Z całą pewnością książka dla tych, którym podobała się część pierwsza. Bliźniacza, równie dobra jak "Stulecie detektywów". Również i tutaj znajdziemy ciekawe sprawy kryminalne. Rozwiązania podszyte badaniami. Książkę polecam nie tylko fanom literatury popularno-naukowej ale także wszystkim tym kochającym kryminały, historię, a przede wszystkim wiedzę.

 
2018-07-06 12:15:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Stulecie detektywów (tom 1)

Bardzo dobrze się to czyta. nic dodać nic ująć. Książka pełna anegdot, historii, opowiastek, życiorysów. Wszystko to podane przystępnie, z żartem, humorem. Książka godna polecenia. I to w 100 proc.

 
2018-06-12 14:28:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Reportaż

Książka dobra. Zaledwie. Była by bardzo dobra gdyby nie nazbyt feministyczne podejście autorki, które z czasem przeszkadza. To nie książka o kobietach w Japonii, to książka o problemach kobiet we współczesnym świecie. Równie dobrze mogła by opowiadać o problemie molestowania w Polsce, wykorzystywaniu seksualnym kobiet we Włoszech, mobbingu w Hiszpanii. Uwarunkowaniach kulturowych w Estonii czy... Książka dobra. Zaledwie. Była by bardzo dobra gdyby nie nazbyt feministyczne podejście autorki, które z czasem przeszkadza. To nie książka o kobietach w Japonii, to książka o problemach kobiet we współczesnym świecie. Równie dobrze mogła by opowiadać o problemie molestowania w Polsce, wykorzystywaniu seksualnym kobiet we Włoszech, mobbingu w Hiszpanii. Uwarunkowaniach kulturowych w Estonii czy nic nie robieniu mężów na Litwie. Szkoda, ponieważ temat zacny i w mojej opinii nie w pełni wykorzystany potencjał.

pokaż więcej

 
2018-05-30 12:57:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Przeraża ogrom tej książki. Nie tylko ilość stron, także format. Osobiście wolę krótsze formy. Trzeba przyznać, że dobrze się to czyta, może pewne opisy ciągną się zbyt długo. Przeczytałem, czy jestem zachwycony ? Nie. Czy podobało się ? Tak. No ale ja też nie jestem punktem odniesienia. Dlatego, że nie jestem fanem powieści. Uwielbiam literaturę faktu, biografię. Coś co się zadziało, co... Przeraża ogrom tej książki. Nie tylko ilość stron, także format. Osobiście wolę krótsze formy. Trzeba przyznać, że dobrze się to czyta, może pewne opisy ciągną się zbyt długo. Przeczytałem, czy jestem zachwycony ? Nie. Czy podobało się ? Tak. No ale ja też nie jestem punktem odniesienia. Dlatego, że nie jestem fanem powieści. Uwielbiam literaturę faktu, biografię. Coś co się zadziało, co istniało lub istnieje. No i może ciut już wyrosłem z krótkich spodenek. Dlatego też kowboje i Indianie nie podniecają jak kiedyś. Na plus zdecydowanie to, że plastyczny opis bohaterów sprawia, że czytając stają przed oczami żywe postacie. Polecam ale osobiście nie wrócę nigdy. Dlatego tylko siedem gwiazdek.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
28 28 220
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd