Pszczoły

Wydawnictwo: Dwie Siostry
Róża_Bzowa

Wszystko o pszczołach w wielkoformatowym albumie. Daj się zaprosić do magicznego królestwa pszczół. Przyjrzyj się z bliska, jak są zbudowane, zajrzyj do ich domu, poznaj ich zwyczaje. Zobacz, jak tańczą, i dowiedz się, kiedy i po co to robią. Sprawdź, skąd wiadomo, że pojawiły się na świecie wcześniej niż dinozaury, i dlaczego znalazły się na płaszczu Napoleona. Popracuj z pszczelarzem,...

Wszystko o pszczołach w wielkoformatowym albumie.

Daj się zaprosić do magicznego królestwa pszczół. Przyjrzyj się z bliska, jak są zbudowane, zajrzyj do ich domu, poznaj ich zwyczaje. Zobacz, jak tańczą, i dowiedz się, kiedy i po co to robią. Sprawdź, skąd wiadomo, że pojawiły się na świecie wcześniej niż dinozaury, i dlaczego znalazły się na płaszczu Napoleona. Popracuj z pszczelarzem, przejedź się ciężarówką wiozącą ule do sadu migdałowego, posmakuj różnych rodzajów miodu. Tylko uważaj: nie daj się użądlić!

Na książkę składa się ponad 30 rozkładówek w dużym formacie, z których każda to misternie skomponowana plansza. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji i ciekawostek.

źródło opisu: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-pszczoly.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-pszczoly.html

Marek_B | 2019-09-03
Na półkach: Dzieci, Przeczytane

Kompendium wiedzy o pszczołach, przygotowane w sposób łatwo przyswajany przez dzieci. Ilustracje są super.

Tinkerbelle | 2019-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2019

Rewelacyjna książka. Przepięknie wydana i o wielu walorach edukacyjnych.

książek: 2029
Asia-Polihymnia | 2019-01-04
Przeczytana: 01 stycznia 2019

Wspaniała książka. Piękne ilustracje i mnóstwo fascynujących informacji.

Edyta Zając | 2018-11-18
Przeczytana: maj 2018

Jedna pszczoła bowiem jest niczym, cząstką tak małą, że całkiem pozbawioną znaczenia, natomiast razem z innymi jest wszystkim. Bo razem stanowią pszczelą rodzinę.⠀
Maja Lunde "Historia pszczół" 🐝⠀
____________________________

To jedna z najpiękniej zilustrowanych książek, jakie widziałam w życiu. Cudowne rysunki, przepiękny sposób pokazywania historii, które nie są bajką a opowieścią o małych żyjątkach. Mogę zdecydowanie powiedzieć, że treść książki będzie bardzo interesująca dla nieco starszych dzieci. Opisy pod rysunkami są szczegółowe, dają mnóstwo informacji i też wymagają nieco większej wiedzy niż ta, którą ma 6-latek. Jednak zainteresowany tematem (i książką!) rodzic, może razem z dzieckiem poznawać świat pszczół i cieszyć się urokiem tej książki.⠀

Dla mnie sposobem na włączenie jej w nasze czytanie książek, jest po prostu zapoznawanie się z tekstami i przekładanie ich na język i wiedzę moich dzieci. To, że maluch nie rozumie niektórych rzeczy, nie oznacza, że nie...

Joanna_JK | 2017-10-25
Przeczytana: 18 października 2017

Uwielbiam "Dwie Siostry" - ich książki są pięknie wydane, ciekawe i mądre. Zanim "Pszczoły" trafiły w prezencie do naszej małej bratanicy, przeczytaliśmy ją od deski do deski. Przede wszystkim jest pięknie wydana - na dzieciach robi wrażenie nie tylko rozmiar samej książki, ale i przepiękne ilustracje. Jest na dodatek niezwykle ciekawie napisana, a temat jest wyjątkowo na czasie - sytuacja pszczół jest obecnie tragiczna (giną w wyniku zmian klimatycznych, nadmiernego stosowania pestycydów itd) i dobrze jest, żeby młode pokolenie wiedziało, jak takie małe owady są ważne dla funkcjonowania całego ekosystemu.

asenata | 2017-10-10
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 października 2017

Wszystko o pszczołach, świetna pozycja dla małych i dużych.

agata | 2016-10-28

Oryginalna, ale wydaje mi się, że bardziej dla dorosłych niż dla dzieci

Nieszczególny | 2016-10-07

Wspaniała książka. Piękne ilustracje i bardzo dużo wartościowej treści.

Co prawda dostrzegłem w niej błąd (na którejś z tablic widelec opisany jest numerem, który powinien być przy nożu), ale i tak nie zmienia to mojej oceny tej pozycji.
Mam egzemplarz z początku, ostatnio widziałem nowsze wydanie, już bez błędu.

Księgozbiór_Kasiny | 2016-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2016

Bardzo, bardzo ciekawa książka. Duży format, duże, piękne rysunki, tekst umiarkowanie długi na każdej ze stron. A przede wszystkim wiele, bardzo ciekawych informacji o pszczołach, ale i nie tylko. Są ciekawostki ze świata przyrody, ale także mamy coś z historii, a nawet mitologii. Książka idealna na prezent! Gorąco polecam!

Ze słońcem twarzą w twarz*

Co czytać w pociągu, a co w autokarze? Po jaką lekturę sięgnąć przed wycieczką do lasu, połączoną z podziwianiem motyli, pszczół i drzew? Który autor będzie idealny, gdy w planach mamy wycieczkę do Poznania lub Wrocławia? Dziś w podróż – także literacką – zaprasza Jowita Marzec, czyli Róża Bzowa.

Wielki Dzień Pszczół

Czy wiedzieliście, że pszczoły nie rozpoznają czerwieni? Albo że miód jest jednym z tych produktów, które nigdy się nie psują? Albo że po tym jak pszczoła użądliła Stanisławę Gierek, zdenerwowany sekretarz kazał usunąć wszystkie owady z warszawskich Łazienek? Jeśli ta garść ciekawostek przyciągnęła Waszą uwagę, to zapraszamy na nasze pachnące miodem zestawienie 8 książek o pszczołach na 8 sierpnia – czyli na Wielki Dzień Pszczół.