Pszczoły

Okładka książki Pszczoły Wojciech Grajkowski, Piotr Socha
Okładka książki Pszczoły
Wojciech GrajkowskiPiotr Socha Wydawnictwo: Dwie Siostry popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Dwie Siostry
2015-10-15
2015-10-15

Okładka książki Brud. Cuchnąca historia higieny Piotr Socha, Monika Utnik
Brud. Cuchnąca... Piotr Socha, Monika...
Okładka książki Wszystkie kolory świata Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Przemek Staroń, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek, Daniel de Latour
Wszystkie kolo... Mariusz Andryszczyk...
Okładka książki Drzewa Wojciech Grajkowski, Piotr Socha
Drzewa Wojciech Grajkowski...
Okładka książki Potwór Grzegorz Kasdepke, Piotr Socha
Potwór Grzegorz Kasdepke, ...

Okładka książki Nie trzeba słów Armando Quintero, Marco Somá
Nie trzeba słów Armando Quintero, M...
Okładka książki Animalium. Muzeum Zwierząt Jenny Broom, Katie Scott
Animalium. Muz... Jenny Broom, Katie ...
Okładka książki Drzewa Wojciech Grajkowski, Piotr Socha
Drzewa Wojciech Grajkowski...
Okładka książki Pod ziemią, pod wodą Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Pod ziemią, po... Aleksandra Mizieliń...
Okładka książki Uśmiech dla Żabki Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Uśmiech dla Żabki Emilia Dziubak, Prz...

Fantastyczna książka,jako osoba która od dziecka pomagała dziadkowi i tacie w pasiece mogę to z czystym sumieniem potwierdzić.Wspaniałe ilustracje,bardzo dużo fachowej wiedzy sprawia że moje dzieci uwielbiają tą książkę i często do niej wracamy.Polecam.Bez pszczół nie ma życia.

2041

Książka „Pszczoły” Piotra Sochy zabiera nas w fascynujący świat pszczół oraz ich ważnej roli jaką pełnią od czasów dinozaurów, aż do dziś.
Książka wydana w twardej oprawie w dużym formacie zabiera nas do świata pszczół. Ilustrowana przez Wojciecha Grajkowskiego, który w precyzyjny sposób przekazał najistotniejsze szczegóły związane z życiem małych owadów.
Książka edukacyjna, z najważniejszymi informacjami, przeplatana ich anatomią, zwyczajami, hierarchią w ulu, pracą pszczelarza, różnych rodzajów miodów oraz wiele innych.
Serdecznie polecam.

Książka...

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Podróż przez Królestwo Pszczół

Napisana przez Piotra Sochę książka "Pszczoły" to niezwykły przewodnik po fascynującym świecie tych małych pracowitych owadów. Album w wielkim formacie zachwyca zarówno kolorowymi ilustracjami, jak i bogatym, przystępnym tekstem, który umożliwia czytelnikom zgłębienie wiedzy na temat pszczół w sposób zarówno edukacyjny, jak i wciągający. Autor zachęca nas do odkrycia wszystkich tajemnic i uroków pszczół, prezentując szeroki zakres wiedzy na temat ich życia, zwyczajów i znaczenia dla przyrody i ludzkości.

Książka przenosi czytelników w magiczne królestwo pszczół, oferując im wyjątkową okazję do zrozumienia, jak te istoty są zbudowane, jak funkcjonują w swoim środowisku oraz jakie mają zwyczaje. Autor nie tylko przedstawia anatomiczne i biologiczne aspekty pszczół, ale także sięga do ich historii, ukazując, że były obecne na Ziemi od czasów dinozaurów, a nawet znalazły się na płaszczu Napoleona. Książka składa się z ponad 30 rozkładówek, z których każda to prawdziwe dzieło sztuki. Kolorowe ilustracje są nie tylko piękne, ale także pełne szczegółów, co pozwala czytelnikowi z każdą stroną zagłębić się w świat pszczół. Na każdej planszy znajduje się krótki, przystępny tekst, który dostarcza nie tylko podstawowych informacji na temat tego, co widzimy, ale również wciągających faktów i ciekawostek.
Piotr Socha przekazuje nam szerokie spektrum wiedzy o pszczółkach. Rozpoczyna od ich budowy, ukazując różnice między poszczególnymi częściami ciała i ich funkcjami.
Autor również zaprasza nas do wnętrza ulu, gdzie możemy przyjrzeć się życiu społecznemu pszczół, ich hierarchii, roli królowej i robotnic oraz procesowi tworzenia miodu i wosku. Jednym z atrakcyjnych aspektów książki jest to, że czytelnicy nie tylko zdobywają wiedzę teoretyczną, ale także praktyczną. Autor zaprasza ich do zapoznania się z pracą pszczelarza, z bliska oglądania pszczelich uli oraz doświadczania wrażeń, jakie towarzyszą podróży ciężarówką wiozącą ule do sadu migdałowego. Wspomniane również są różne rodzaje miodu, co ma zachęcać czytelników do odkrywania bogactwa smaków i aromatów. Podczas czytania tej książki czytelnik może również dowiedzieć się o aspekcie, który nie jest zawsze pozytywny - użądleniach. Autor ostrzega przed tą możliwością i podpowiada, jak unikać takich sytuacji. Książka "Pszczoły" nie ogranicza się jedynie do biologii pszczół.
Autor przedstawia historię relacji ludzi z tymi owadami, od starożytności po współczesność. Czytelnik dowie się, że pszczoły były obecne już w czasach dinozaurów i że znalazły swoje miejsce nawet w ważnych wydarzeniach historycznych, takich jak płaszcz Napoleona zdobiony ich motywem. Piotr Socha zabiera nas również w podróż do świata pszczelarstwa, prezentując pracę pszczelarza, troski i wyzwania związane z hodowlą pszczół. Czytelnik może dowiedzieć się, jak powstaje miód i jakie są różnice między poszczególnymi odmianami miodu.

"Pszczoły" autorstwa Piotra Sochy to wyjątkowe dzieło, które pozwala nam zanurzyć się
w świat pszczół w sposób zarówno edukacyjny, jak i artystyczny. Dla osób zainteresowanych przyrodą, biologią i fascynującymi historiami ta książka z pewnością będzie niezwykłym źródłem informacji i inspiracji.

Podróż przez Królestwo Pszczół

I ilustracje, i informacje, i ich opracowanie redakcyjne na najwyższym poziomie.

2081

Wspaniałe ilustracje autora!!!
Fachowa wiedza Wojciecha Grajkowskiego.
Nie tylko dla dzieci.

Wspaniałe ilustracje autora!!!
Fachowa wiedza Wojciecha Grajkowskiego.
Nie tylko dla dzieci.

To zdecydowanie najlepsze kompendium wiedzy na temat pszczół, zapylania roślin oraz całego procesu wytwarzania i zbierania miodu. Z tej książki dowiemy się jak wygląda życie w ulu. Poznamy całą pszczelą rodzinę - matkę, potrafiącą w ciągu swojego kilkuletniego życia złożyć około miliona jajeczek, robotnice - odpowiedzialne za czyszczenie komórek plastra, odbieranie nektaru, produkcję wosku, budowanie nowych plastrów i pilnowanie wejścia do ula. Dopiero potem mogą awansować na tak zwane zbieraczki, a wszystko to trwa jedynie 5 tygodni. Zrozumiemy też dlaczego trutnie to leniuchy;). Dowiemy się jak dokładnie wygląda proces zapylania i dlaczego to właśnie pszczoły są najskuteczniejszymi owadami. Niezwykłą ciekawostką jest to w jaki sposób pszczoły komunikują się ze sobą, żeby ustalić gdzie znajdują się rośliny do zapylenia oraz jak wygląda hierarchia ważności w ulu. Około 70% roślin jadalnych na świecie zapylanych jest przez pszczoły, a żeby wytworzyć kilogram miodu pszczoły muszą przelecieć łącznie około 150 000 km czyli cztery razy okrążyć ziemię. Poznamy miododajne rośliny i rodzaje miodów. Po tej książce nie każdy będzie chciał zjeść miód spadziowy ;). Oprócz miodu pszczoły wytwarzają również wosk, kit pszczeli - propolis, mleczko pszczele oraz piegrzę, czyli zakiszony pyłek, którym karmione są czerwie i matka. Poznamy wędrowne pasieki. Dowiemy się ile kosztuje wypożyczenie przez rolnika ula do zapylenia swojego pola oraz ile kosztuje najdroższy miód na świecie wytwarzany z kwiatów krzewu manuka rosnącego w Nowej Zelandii. Książka opowiada również o tym jak miód wykorzystywany był od czasów starożytności. Kolejne strony poświęcone są budowie ula oraz temu jak pszczelarze,(a dawniej bartnicy) dbają o pszczoły i w jaki sposób wydobywa miód. Podane są zarówno przykłady z Polski, jak i Etiopii, Kamerunu czy Azji. Książka uświadamia również, że zmniejszająca się liczba pszczół na świecie staje się coraz większym problemem oraz pokazuje przykłady tworzenia nowych miejsc do życia w parkach i na dachach budynków, a nawet specjalnych hoteli dla owadów zapylających rośliny. Z kolei chińska prowincja Syczuan jest przykładem miejsca, gdzie owady zapylające już wyginęły, a ludzie muszą samodzielnie przy użyciu specjalnych pędzelków zapylać po kolei każdy kwiat. Naukowcy na całym świecie pracują obecnie nad stworzeniem sztucznej pszczoły, która mogłaby wspomóc proces zapylania roślin. To mądra i edukacyjna książka, nie tylko dla fanów pszczół, ale dla każdej osoby, która chce żyć bliżej przyrody. Pod względem wizualnym przyciągają piękne duże rysunki oraz format A3. Kibicuję wydaniu tej książki w formie twardych stron oraz nieco większego druku.

Całość i zdjęcia https://czytamdlaprzyjemnosci.pl/2022/07/87-22-pszczoly-wojciech-grajkowski/

Duży format.

Nieprzeciętny format tej bajki robi wrażenie. Może nie jest to poręczne ale dzięki temu zmieści się wiele rysunków, które zostały opisane drobnym drukiem poniżej każdej ze stron. Dzięki ukazaniu wszystkiego na dużym formacie mamy dokładny obraz z wieloma szczegółami, przyjemna grafika robi efekt! Jesteśmy tymi pszczołami oczarowani! Pozwolę sobie przytoczyć kawałek opisu od wydawcy:

Na książkę składa się ponad 30 rozkładówek w dużym formacie, z których każda to misternie skomponowana plansza. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji i ciekawostek.

Drobny druk wielu informacji.

Jest to pozycja dla dzieci starszych, chociaż dla tych młodszych można podczas czytania omijać pewne nawet drastyczne czy trudne do przyswojenia informacje. Bo cykl życia pszczoły, budowa i rodzaje ula, strój pszczelarza czy wiedza na temat różnych zapylaczy kwiatów oraz rodzaje miodów to podstawowe pojęcia. Jednak ta książka posiada wiele ciekawostek. Od dawnych zwyczajów zbierania miodu, historii o Bartnikach oraz pszczół i ich znaczeniu ( o znaczeniu miodu również) na przestrzeni wieków. Pszczoły ujęte z każdej perspektywy.

Duży format.

Wspaniałe ilustracje i dużo fachowej wiedzy. Ogromny format książki trochę utrudnia czytanie, ale jest to do przeżycia ;)

Dużo wspaniale wyjaśnionej wiedzy o pszczołach i wszystkim co z nimi związane! Dla miodożerców zainteresowanych tym co ich otacza - lektura obowiązkowa! ;)

• Dla dzieci
  • Dzieci