Róża_Bzowa

Wszystko o pszczołach w wielkoformatowym albumie. Daj się zaprosić do magicznego królestwa pszczół. Przyjrzyj się z bliska, jak są zbudowane, zajrzyj do ich domu, poznaj ich zwyczaje. Zobacz, jak tańczą, i dowiedz się, kiedy i po co to robią. Sprawdź, skąd wiadomo, że pojawiły się na świecie wcześniej niż dinozaury, i dlaczego znalazły się na płaszczu Napoleona. Popracuj z pszczelarzem,...

Wszystko o pszczołach w wielkoformatowym albumie.

Daj się zaprosić do magicznego królestwa pszczół. Przyjrzyj się z bliska, jak są zbudowane, zajrzyj do ich domu, poznaj ich zwyczaje. Zobacz, jak tańczą, i dowiedz się, kiedy i po co to robią. Sprawdź, skąd wiadomo, że pojawiły się na świecie wcześniej niż dinozaury, i dlaczego znalazły się na płaszczu Napoleona. Popracuj z pszczelarzem, przejedź się ciężarówką wiozącą ule do sadu migdałowego, posmakuj różnych rodzajów miodu. Tylko uważaj: nie daj się użądlić!

Na książkę składa się ponad 30 rozkładówek w dużym formacie, z których każda to misternie skomponowana plansza. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji i ciekawostek.

źródło opisu: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-pszczoly.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-pszczoly.html

adam | 2016-01-03
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Ta książka jest bardzo ładna. Opowiada o pszczołach. Poznajemy życie, zwyczaje pszczół. Dowiedziałem się jak jest zbudowany ul i jakie są rodzaje uli. Bardzo mi się podobały ilustracje.
Ciekawa lekcja przyrody.
Adam
Hajduga
kl. 1
6 lat

książek: 1922
Kasia | 2016-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2016

Bardzo, bardzo ciekawa książka. Duży format, duże, piękne rysunki, tekst umiarkowanie długi na każdej ze stron. A przede wszystkim wiele, bardzo ciekawych informacji o pszczołach, ale i nie tylko. Są ciekawostki ze świata przyrody, ale także mamy coś z historii, a nawet mitologii. Książka idealna na prezent! Gorąco polecam!

Anna | 2016-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Książka należy właściwie do mojego syna. Adaś otrzymał ją w prezencie imieninowym ode mnie. Razem ją czytaliśmy. Fascynujący świat pszczół, organizacja pszczelej rodziny, podział obowiązków. Opisy pracy barnika i współczesnego pszczelarza. Budowa ula, ich rodzaje i wędrowna pasieka - o tym też dowiecie się z tej książki. Niesamowite ilustracje! Książka dla czytelnika w każdym wieku.
Polecam, a my z Adasiem zaglądać będziemy do niej na pewno.
Pozdrawiam w Nowym Roku 2016;
Anna

jjakubow | 2017-10-25
Przeczytana: 18 października 2017

Uwielbiam "Dwie Siostry" - ich książki są pięknie wydane, ciekawe i mądre. Zanim "Pszczoły" trafiły w prezencie do naszej małej bratanicy, przeczytaliśmy ją od deski do deski. Przede wszystkim jest pięknie wydana - na dzieciach robi wrażenie nie tylko rozmiar samej książki, ale i przepiękne ilustracje. Jest na dodatek niezwykle ciekawie napisana, a temat jest wyjątkowo na czasie - sytuacja pszczół jest obecnie tragiczna (giną w wyniku zmian klimatycznych, nadmiernego stosowania pestycydów itd) i dobrze jest, żeby młode pokolenie wiedziało, jak takie małe owady są ważne dla funkcjonowania całego ekosystemu.

OkiemKuby | 2016-02-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Nie wiem jak "Dwie siostry" to robią, że ich książki tak dobrze trafiają zarówno do młodego, jak i dorosłego czytelnika. Przeglądanie i czytanie "Pszczół" to była czysta przyjemność! Fantastyczna książka! Piękne ilustracje Piotra Sochy i znakomite opisy, żal, że będąc małym knypem, podglądając jak wujek na wsi zajmuje się ulami nie miałem tej książki. Polecam wszystkich chcącym na chwilę znów poczuć się dziećmi. Nie dziwi fakt, że Agata Passent umieściła ją wśród książek roku 2015. Polecam.

Bravo26 | 2016-05-15
Przeczytana: 15 maja 2016

Książkę oglądamy i wspólnie omawiamy. Dzieci świetnie potrafią tłumaczyć na podstawie dużych obrazków. Wszytko dokładnie rozrysowane, logiczne i po prostu szalenie zajmujące. Lektura dla dziecka, mamy i taty.

Mary | 2015-12-23
Na półkach: Przeczytane, Chcę mieć, 2015
Przeczytana: 22 grudnia 2015

Pozycja wartościowa, gdyż zawiera wiele informacji o pszczołach, które podane zostają młodemu czytelnikowi w interesujący sposób. Szczerze polecam, książka pięknie wydana i niezwykle edukacyjna, ilustracje przepiękne :).

Anna | 2016-04-18
Przeczytana: 18 marca 2016

Rewelacja - może dla sześciolatka zbyt poważna ale dwunastolatek i dorosły człowiek świetnie się przy niej bawi a przy okazji uczy i dowiaduje wielu interesujących i ciekawych rzeczy o pszczołach. W dodatku pięknie wydana a duży format dodaje jej uroku. Może trochę droga ale w sumie warta swojej seny. U nas czyta cała rodzina!

Nieszczególny | 2016-10-07

Wspaniała książka. Piękne ilustracje i bardzo dużo wartościowej treści.

Co prawda dostrzegłem w niej błąd (na którejś z tablic widelec opisany jest numerem, który powinien być przy nożu), ale i tak nie zmienia to mojej oceny tej pozycji.
Mam egzemplarz z początku, ostatnio widziałem nowsze wydanie, już bez błędu.

asenata | 2017-10-10
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 października 2017

Wszystko o pszczołach, świetna pozycja dla małych i dużych.

Wielki Dzień Pszczół

Czy wiedzieliście, że pszczoły nie rozpoznają czerwieni? Albo że miód jest jednym z tych produktów, które nigdy się nie psują? Albo że po tym jak pszczoła użądliła Stanisławę Gierek, zdenerwowany sekretarz kazał usunąć wszystkie owady z warszawskich Łazienek? Jeśli ta garść ciekawostek przyciągnęła Waszą uwagę, to zapraszamy na nasze pachnące miodem zestawienie 8 książek o pszczołach na 8 sierpnia - czyli na Wielki Dzień Pszczół.

„Sto nóg stonogi Fruzi” Agnieszki Horubały Najlepszą Książkę dla Dzieci 2015

Agnieszka Horubała odebrała statuetką Najlepszej Książki dla Dzieci oraz nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł ufundowaną przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 w niedzielę na Gali kończącej Festiwal Literatury dla Dzieci we Wrocławiu.