Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Beata Haniec
Wydawnictwo: Tako
No hace falta la voz
Dominika

Dotyk jako wyraz czułości ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju emocjonalnego: daje poczucie bezpieczeństwa, jest fundamentem tworzenia zaufania do siebie i innych, wspiera poczucie własnej wartości. Autorzy książki `Nie trzeba słów` skupiają się na tym aspekcie więzi rodzinnej. Ukazują bohaterów podczas codziennych zabaw. Wszyscy komunikują się za pomocą głosu: ludzie mówią, koty miauczą, psy...

Wszyscy komunikują się za pomocą głosu: ludzie mówią, koty miauczą, psy szczekają, ptaki śpiewają . I tylko żyrafa oraz jej dziecko nie porozumiewają się werbalnie. Potrafią za to wyrażać emocje w inny sposób: gestem i dotykiem. Mała żyrafa, która bardzo lubi ten rodzaj czułości, postanawia nauczyć przyjaciół przytulania. Wkrótce wszyscy jej znajomi przekonują się, że nie trzeba słów, by powiedzieć `kocham cię`.

źródło opisu: Tako, 2015

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

_fantasquemagorie_ | 2017-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Urocza, ciepła, wzruszająca, optymistyczna nanohistoryjka o przytulaskach, czułości, dotyku, okazywaniu uczuć. Wśród tylu dźwięków dookoła czasem rzeczywiście "nie trzeba słów". W dodatku można się tego nauczyć...

Fajna kolorystyka, porządne wydanie, sztywna oprawa.
Minimum słów, maksimum treści.
Cacuszko.

PolishPopkulturę | 2016-09-23
Przeczytana: 23 września 2016

Uczy, wzrusza i uwrażliwia. Bardzo mądra pozycja dla najmłodszych; najlepiej do czytania z rodzicem. Polecam z całego serduszka :D!

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Izabela Straszewska | 2017-03-16
Przeczytana: 14 marca 2017
FiKa | 2015-10-09

Piękna książka o uczuciach. Podpowiada Nam jak w prosty sposób uczucie miłości można okazać i wyrazić. Historia zwierzątek, historia która przeobraża sie w wyznanie miłości. Polecam.

Abdita | 2015-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2015

Moja recenzja na:

angeszka | 2016-06-08
Przeczytana: 28 maja 2016

Tekst prosty, przemawiający do wyobraźni dziecka; ilustracje prześliczne.

Kiti | 2016-05-02

,,Nie trzeba słów" kupiłam już dawno temu i byłam pewna, że już tę książeczkę Wam pokazywałam. Okazało się, że jednak nie, więc postanowiłam to nadrobić.

Wszystkie zwierzęta w jakiś sposób potrafią mówić. Psy szczekają, koty miauczą, słonie trąbią, tylko żyrafa nie ma słów, by wyrazić swoją miłość do bliskich. Ma za to bardzo długą szyję, którą owinęła swoją córeczkę. Małej żyrafce tak się to spodobało, że postanowiła podzielić się tym sposobem z innymi zwierzętami. Dzięki temu wszyscy wiedzą, że niepotrzebne są słowa by wyrazić miłość.

Książeczka jest wydana w dużym kwadratowym formacie. Nie ma w niej dużo tekstu - zazwyczaj dwie krótkie linijki tekstu na stronę. Bardzo podoba mi się jej proste przesłanie oraz kolorowe, barwne, naturalne ilustracje, które świetnie dopełniają całości. Bardzo lubię książeczki stworzone w ten sposób, dlatego mogę polecić Wam także ,,Jak wysoko jest niebo?", ,,Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham", ,,Magiczny księżyc niedźwiadka", czy...

Ankaszklanka | 2016-05-05

Cudowna książka o tym, że nie trzeba nic mówić, by wyrazić to co najważniejsze. Mnie osobiście bardzo wzruszyła.

"Odtąd wszystkie zwierzęta wiedzą,
że nie trzeba słów, by powiedzieć"
-Kocham cię, mamo!
- Kocham cię, tato..."

Mój 7-latek sam przeczytał (bo niewiele tu tekstu), ale podobało mu się bardzo ;-)

alicyjka090 | 2018-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2018