Róża_Bzowa

Potęga dziecięcej wyobraźni, spotkanie oko w oko z dziką przyrodą i Tatry, jakich nie znacie w nowej, przezabawnie zilustrowanej książce Grzegorza Kasdepke. Życie jest pełne niespodzianek. Pomyślcie tylko: w jednej chwili człowiek jedzie z rodzicami i bratem na wakacje w góry, a w następnej - ni z tego, ni z owego budzi się we wnętrzu ogromnego potwora... Niemożliwe? Gdy ma się sześć lat i...

Życie jest pełne niespodzianek. Pomyślcie tylko: w jednej chwili człowiek jedzie z rodzicami i bratem na wakacje w góry, a w następnej - ni z tego, ni z owego budzi się we wnętrzu ogromnego potwora... Niemożliwe? Gdy ma się sześć lat i bujną wyobraźnię, wszystko jest możliwe!
W dowcipnym opowiadaniu Grzegorza Kasdepke Tatry okazują się czymś zupełnie innym, niż nam się zwykle wydaje. A dzieje się to za sprawą nieokiełznanej fantazji pewnej rezolutnej dziewczynki...

Książka powstała z inicjatywy Tatrzańskiego Parku Narodowego, który jest również jej współwydawcą.

Ilustracje: Piotr Socha

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2012

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

casia | 2016-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2016

Szczerze?
No taka sobie.
Zaczyna się bardzo frapująco i niemal jak w horrorze! Oto mała dziewczynka jedzie z rodzicami w góry i cóż to? Kiedy budzi się po drzemce w samochodzie wokół widać ZĘBY POTWORA!
Po chwili orientujemy się co to za zęby, ale dla młodszych dzieciaków nie musi to być oczywiste. Myślę, że moje pociechy mogły być troszkę za małe na te wszystkie dywagacje o bakteriach w buzi potwora, chociaż muszę przyznać że jest to dobrze ujęte: bo jak dzieci coś sobie wymyślą to idą na całość w swoich fantazjach.
Ilustracje są zabawne, ale jakoś mi nie pasują do klimatu, ale de gustibus...

Podsumowując pomysł jest ciekawy, raczej dla starszaków albo dzieci szkolnych. Duży plus, że polskie.

ewika83 | 2013-08-04
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Wybierając w bibliotece z synem kolejne poczytanki, ta książka przykuła moją uwagę ilustracjami. Synowi też się spodobała i tym sposobem do naszego mieszkania trafił POTWÓR. Cudowna opowieść i jeszcze bardziej cudowne ilustracje. Wydawnictwo Dwie Siostry mówi samo za siebie. Polecam!!!

kamyila | 2013-02-19
Przeczytana: grudzień 2012

Dla wszystkich dzieciaków co lubią potwory :)

Syl_wina | 2017-04-21
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane