Pod ziemią, pod wodą

Okładka książki Pod ziemią, pod wodą Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Okładka książki Pod ziemią, pod wodą
Aleksandra MizielińskaDaniel Mizieliński Wydawnictwo: Dwie Siostry interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Dwie Siostry
2015-05-14
2015-05-14

Okładka książki Wilki. Historie prawdziwe Michał Figura, Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Wilki. Histori... Michał Figura, Alek...
Okładka książki Wielka podróż dziadka Eustachego Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Wielka podróż ... Aleksandra Mizieliń...
Okładka książki Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu Natalia Baranowska, Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Daj gryza. Sma... Natalia Baranowska,...
Okładka książki Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Którędy do Yel... Aleksandra Mizieliń...

Znajdź się w swoim żywiole!

To ciekawa wyprawa do wnętrza ziemi i w głębiny mórz i oceanów na kartach tej właśnie książki. Książka zawiera dwie części, a obie można czytać odwracając album do góry nogami. Poszczególne części zaczynają się po przeciwnych stronach książki, aby spotkać się w środku. Czy to nie jest pomysłowe? To pełna ciekawostek i ważnych informacji przyrodniczych książka ze szczegółowymi ilustracjami i przekrojami. Czytelnicy poznają głąb planety odkrywając co kryje się pod powierzchnią lądów i wód, od gleby do gorącego jądra Ziemi, od raf koralowych aż po najgłębsze dna oceanów poznając żyjące pod ziemią lub oceaniczne zwierzęta, wykopaliska, skamieniałe kości dinozaurów, jaskinie, dna kopalni, okręty podwodne, a nawet wrak Titanica. Wszystkie sekrety podziemnego i podwodnego świata są znakomicie przedstawione graficznie przez autorów. 👏 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/06/pod-ziemia-pod-woda.html

Ah jaka to pasjonująca lektura!

"Pod ziemią, pod wodą" to niesamowity album wiedzy o tym co dzieje się i znajduje w obszarach podwodnych i podziemnych, stworzony przez mistrzowski duet Mizielińskich.

Książka zawiera dwie części, których lekturę można rozpocząć odwracając album do góry nogami.

Dowiemy się z niej m.in.:
🪨 jak zbudowane jest wnętrze naszej planety, jakie warunki panują w kolejnych warstwach Ziemi i jak najgłębiej udało się ludziom dostać,
🪨 jakie organizmy żywe mieszkają pod ziemią i jak budują swoje domy,
🪨 jak złoża i minerały znajdziemy pod ziemią, jak można je łączyć i do czego są wykorzystywane,
🌊 jak wygląda rys historyczny technologii łodzi podwodnych i podwodnych skafandrów, a także jak najgłębiej do tej pory przy ich pomocy zszedł człowiek,
🌊 jakie stworzenia żyją pod wodą i czym wyróżniają się ryby głębinowe,
🌊 jak odnaleziono wrak Titanica i co z niego zostało.

To genialny album, pełen informacji mistrzowsko zilustrowanych i podzielonych tematycznie. Ta skarbnica wiedzy zapewni Wam rozrywkę na wiele godzin oraz zaspokoi nawet najbardziej dociekliwych młodych odkrywców.

Dowiedziałam się z niego niesamowitych rzeczy i mam poczucie, że ogromnie poszerzył moje horyzonty. To fenomenalna lektura. Prawdziwy skarb w naszej domowej bibliotece ❤️

Ah jaka to pasjonująca lektura!

Dowiemy się z niej m.in.:
🪨 jak zbudowane jest wnętrze naszej planety, jakie...

To jest po prostu geniusz sam w sobie! Piękna, wyczerpująca, niesamowita podróż wgłąb Ziemi. Dzieci 4 i 6 lat nie rozstają się z tą książką, sama jestem zachwycona wszystkim: treścią, obrazkami, formatem, ilością wiadomości, jakością wiadomości. Niezaprzeczalny must have każdego przedszkolaka!

Fantastyczna! Piękne rysunki i dodane do nich opisy w jasny sposób wyjaśniające dzieciom (a czasem i dorosłym) wiele aspektów otaczającego nas świata. Po czytaniu tej książki mój 3latek zaczął wyjaśniać ciociom w przedszkolu jak działa kanalizacja i skąd sie bierze woda w kranie 😂 polecam!

Interesujący pomysł na książkę, choć widać, że w "wodnej" części autorzy musieli się zdrowo wysilić, by zachować objętość ciekawostek i informacji ;) Pozycja może działać na wyobraźnię młodego odkrywcy i może być czymś do czego się wraca, by coś sprawdzić lub jeszcze raz obejrzeć ilustracje.

Książka ma dość duży format - A3, jest uciążliwy do przechowywania, ale ogląda się bardzo dobrze. Pozycja obowiązkowa dla małego odkrywcy. Piękne ilustracje, można czytać z dwóch stron. Kolejna dobra pozycja od wydawnictwa Dwie Siostry. Będzie idealna dla małych i dużych, bo każdy się z niej czegoś nauczy.

Fajna!

Fajna!

Pod wodą czy pod ziemią? Oto kolejna niezwykła pozycja Oli i Daniela Mizielińskich i wydawnictwa Dwie Siostry.

Tym razem autorzy zabierają nas w podróż pełną niesamowitych stworzeń, podwodnych kominów, rekordzistów nurkowania, roślin i jaskiń.

Książka przypomina zbiór wielkich, przepięknych infografik, które są szczegółowe, interesujące, a ich intensywne kolory - zdumiewające.
Autorzy pozwalają nam zgłębić tajemnice podziemnego i podwodnego świata. Książka oferuje odpowiedzi na te z dziecięcych pytań, które z pozoru wydają się mieć oczywiste wyjaśnienia, gdy po chwili okazuje się, że wcale takie proste nie są.

Dowiemy się zatem, jakie stworzenia żyją w podziemnych norkach, a jakie w głębiach wód, jak wyglądają korzenie i które z nich są jadalne, skąd bierze się gaz albo woda, czym są płyty tektoniczne i czym zajmują się paleontolodzy. Sprawdzimy też, co sprawia, że statki pływają na wodzie, a łodzie podwodne – pod jej taflą, jakimi prawami rządzi się nurkowanie, dlaczego niektóre oceaniczne zwierzęta świecą i ile osób było w Rowie Mariańskim.

Ponad 100 stron wrażeń – ogromu wiedzy i niesamowitych obrazów, które niesamowicie działają na wyobraźnie i niewątpliwie ułatwiają zapamiętywanie informacji.

Bardzo dobra książka dla małego odkrywcy. Odkrywamy świat POD wodą i ziemią. Jest kolorowa. Można czytać z dwóch stron. Format książki trochę za duży (A3) - dobry do oglądania , zły w przechowywaniu.

Ciekawy album dla dzieci. I dla tych starszych też. Dowiedzieć się można między innymi o tym jak nazywa się największa naturalna dziura w ziemi i w jaki sposób powstała, a także jak wygląda praca w kopalni. Poczytać można o nurkach, o tym jak zmieniał się ich sprzęt, dowiedzieć się na jaką głębokość aktualnie się zanurzają. Poznamy też sporo informacji o faunie żyjącej w morzach i oceanach. Dowiemy się z jakich warstw składa się skorupa ziemska. Dużo, ciekawie i różnorodnie. A to wszystko okraszone charakterystycznymi dla państwa Mizielińskich rysunkami. Polecam.

• Dla dzieci
  • Dzieci
  • Książki dla dzieci
  • 2015
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Pod ziemią, pod wodą