Drzewa

Okładka książki Drzewa
Wojciech GrajkowskiPiotr Socha Wydawnictwo: Dwie Siostry popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Dwie Siostry
2018-06-20
2018-06-20

Patronaty LC

Okładka książki Brud. Cuchnąca historia higieny Piotr Socha, Monika Utnik
Ocena 8,1
Brud. Cuchnąca... Piotr Socha, Monika...
Okładka książki Wszystkie kolory świata Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Przemek Staroń, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek, Daniel de Latour
Ocena 7,5
Wszystkie kolo... Mariusz Andryszczyk...
Okładka książki Pszczoły Wojciech Grajkowski, Piotr Socha
Ocena 8,3
Pszczoły Wojciech Grajkowski...
Okładka książki Potwór Grzegorz Kasdepke, Piotr Socha
Ocena 6,4
Potwór Grzegorz Kasdepke, ...

Mogą Ciebie zainteresować

Piękne ilustracje.
Mądre teksty.
Nie tylko o drzewach ale także o drewnie, lasach, puszczach, faunie, kulturze itd.
Dla całej rodziny do wspólnego czytania i omawiania.

Piękne ilustracje.
Mądre teksty.
Dla całej rodziny do wspólnego czytania i omawiania.

Miałam już przyjemność przeczytać książkę "Pszczoły" tych samych autorów. "Drzewa" są równie genialne, obfitują w ciekawostki, a ilustracje zachwycają. Wspaniała książka.

W książce znajdują się piękne ilustracje i ogrom wiedzy o drzewach. Idealnie nada się na prezent dla dziecka do lat 10, ale i dorosły czytelnik doceni tę pozycję. To książka do której z chęcią się wraca i taka, która łączy pokolenia. Dwie Siostry jak zawsze wydały bardzo wartościową książkę, która powinna znaleźć się w każdej domowej biblioteczce.

Wielkoformatowy i urzekająco zilustrowany kolorowy album o drzewach to jak wędrówka w czasie i przestrzeni. Dobrze się do niego wraca. 34 wielkie tablice. A ile ciekawostek i zachwytów!

Bardzo przyjemna i wartościowa lektura zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, szczególnie tych zainteresowanych polską ilustracją. Książka jest napisana lekkim, zrozumiałym językiem, przedstawia nam wiele ciekawostek ze świata drzew, chociaż samego tekstu nie ma w niej dużo. W książce nie ma też tradycyjnej numeracji stron, dwie sąsiednie strony składają się na tablicę z ilustracjami, obok których znajduje się tekst. Głównym atutem tej pozycji są przepiękne ilustracje, każdą tablicę aż chce się analizować do najdrobniejszego szczegółu.

Wspaniała książka; te ilustracje - mega ciekawe. Wspólnie z córką się nią zachwycamy, to dowód na to, że wiele grup wiekowych będzie pod wrażeniem :) To jedna z tych książek, które warto kupić i oglądać, czytać, podziwiać przez długi czas. Nie znudzi się, ponieważ jest w niej masa informacji, ciekawostek... a te ilustracje! cudo.
Książka o drzewach, jak sam tytuł mówi, opowiada czym jest drzewo, co z niego może powstać, jakie funkcje pełni w życiu, sztuce, kulturze - i co dla mnie istotne - książka subtelnie zwraca uwagę na problem ekologii, kartka nie zostanie w twoim domu już tak szybko zmarnowana :)

Książka o drzewach, jak sam tytuł mówi,...

Równie świetnie wydana, kolorowa, z mnóstwem informacji i ciekawostek, co książka o Pszczołach, ale więcej dowiecie się z książki O czym szumią drzewa Wallenberga. Niemniej bardzo polecam

Od razu przykuwa uwagę ogromny format książki, bo 28 cm x 38 cm. Brak spisu treści. Po otworzeniu książki dwie strony stanowią zawsze całość i na tej całości jest zamieszczona tablica z rysunkami, a tekst z opisem znajduje się w wąskiej kolumnie przy brzegu strony (z prawej lub z lewej – bywa różnie). Książka składa się tylko z tablic i jest ich 34 (podpisywane są liczbami rzymskimi). Ilustracje są rysowane, niektóre bardzo precyzyjne. Jednak wolę fotografie, które najlepiej oddają stan rzeczywisty.

Na początku jest bardzo zbieżne z tytułem książki meritum. Znajduje się mały zbiór drzew z ziemskiego globu, niestety tylko niewielki ich wybór. Są rysunki liści drzew, jakie możemy spotkać w polskich parkach i lasach. Jest trochę ciekawostek z całego świata dotyczących drzew i zwierząt, które z nich korzystają. Jest ukazana praca drwala i wytworzone budowle z drewna, a za przykład służą świątynie przeróżnych religii (ale dlaczego nie ma dworów, zamków, lektyk, powozów, tylko akurat wybór padł na świątynie świata???). Jest odniesienie do okresu starożytności: drewnianego konia trojańskiego, statków wodnych, projektów machin, instrumentów. Jednak późniejsze rysunki i opisy zawierają w wielu miejscach dużo odniesień do filozofii, religii, równouprawnienia, między innymi darwinowskiego podejścia, wierzeń afrykańskich, narodzin Buddy, Mahometa, mitologii skandynawskiej, mormonów. Tych treści jest stanowczo za dużo! Przypominam, że to jest książka dla dzieci.

Przepiękne ilustracje i mnóstwo ciekawostek, które zaciekawią nie tylko kilkuletnie dziecko, ale i dorosłego. Bardzo polecam na prezent

Fantastycznie zrobiona! Temat wyczerpany, nawet nie wiedziałam, że drzewa mają tyle odsłon!

Piotr Socha Drzewa Zobacz więcej