Róża_Bzowa

"Uśmiech dla Żabki" to historia o tym, jak wielką moc ma szczery uśmiech. Niczym serdeczne zaklęcie może przemienić smutek w radość. Uśmiech niesiony na twarzach leśnych bohaterów dotrze do małej Żabki i ociepli jej serce, rozweseli. Zaś wszystkich Czytelników tej prostej historii wzruszy oraz sprawi, że na ich twarzach pojawi się ciepły uśmiech... od ucha do ucha!

Ilustracje Emilia Dziubak.

źródło opisu: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,usmiech-dla-zabki

źródło okładki: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,usmiech-dla-zabki

bibi | 2015-03-15
Przeczytana: marzec 2015

Nastrojowe, bagienno-szare ilustracje. Smutna mała żabka kumka cicho do swojego odbicia w wodzie, tak smutno, że wszystko dookoła staje się ponure, szaro-zielone i mroczne. Cały świat najbliższych zwierząt wodnych, powietrznych i lądowych próbuje ratować żabkę od jej smutku i zatroskania. Gdyby na co dzień w świecie ludzi otaczać się taką liczbą prawdziwych przyjaciół, życie byłoby piękne. A zapracowane mamy bardziej spokojne o los swoich dzieci. Tę sferę świata zwierząt z powodzeniem możnaby przenieść przecież na sferę relacji międzyludzkich. Zatroskana mama i jej zadowoleni klienci, bliska wspierająca rodzina, przyjaciele. Polskie społeczeństwo mogłoby się uczyć praktyki uśmiechu od zielonej żaby.
Prostota i schematyczność opowiadania, wyliczanie kolejnych zwierząt, sprawia, że ciąg jest zachowany, że potrzeba wiele wysiłku tylu zwierząt, by wspólnie osiągnąć cel. Każdy ma przecież swoje obowiązki, zadania do wykonania, początkowo może się zgodzić, potem wycofać. Ważne, że...

książek: 1944
Lavenda | 2018-06-02
Przeczytana: 2018 rok

Duet Wechterowicz Dziubak to dla mnie znak dobrej jakości, więc kupując "Żabkę" nie obawiałam się wtopy. I faktycznie, opowieść jest urocza.

Na półkach: Przeczytane, Ezop

Już dawno nie zawitała do naszego domu taka książeczka... Chodzi mi o to, że jest to tylko jedna króciutka historyjka w pięknym wydaniu. Tym razem żaden to zbiór wierszy czy opowiadań, żadna książka edukacyjna... Śliczna, krótka opowieść o smutku, miłości, pomocy i współpracy gdzie głównymi bohaterami są zwierzątka, a już w szczególności mała żabka...

Pewnego dnia malutka Żabka poczuła się bardzo smutna i nikt, ani nic nie potrafiło jej rozśmieszyć. Mama Żabki, która akurat pracowała w swoim sklepie poczuła w serduszku, że coś jest nie tak, że jej córeczkę coś gnębi. Postanowiła, że przekaże jej swój wielki promienny i szczęśliwy uśmiech. Tylko jak to zrobić kiedy nie można opuścić sklepu? Oczywiście mamusia sposób znalazła. Poprosiła Bobra o przekazanie uśmiechu jej córeczce, ten oczywiście zgodził się z ochotą, jednak w drodze do domu Żabek zobaczył on wspaniałe gałązki, które bardzo by mu się przydały. Nie chciał jednak zawieść Żabki więc o przekazanie uśmiechu poprosił...

kropka75 | 2016-09-05
Przeczytana: 05 września 2016

Rozczarowała mnie ta książka.
Moje dziecko przy 6tym bohaterze, wstało z łóżka i poszło po inną książkę.
Żabka jest smutna, mama wyczuwa to telepatycznie i przekazuje jej uśmiech. W tym przekazaniu pośredniczą tłumy zwierząt, przy którymś z kolei można po prostu usnąć.

Tak to ja też mogę książki pisać.
Proponuję teraz coś o małej żyrafce, która zapomniała śniadania do szkoły i tatuś przekazał go jej za pośrednictwem borsuka, niedźwiedzia, kreta, myszy polnej, bociana i stada mrówek.
W kwadrans wymyślę pięćdziesiąt takich historii.

Była książka o przytulaniu, gdzie dwa miśki idąc przez las przytulały po kolei wszystkich napotkanych. Chyba wystarczy.
Nieudany dubel "Proszę mnie przytulić". Nie wiedzieć po co.

Na domiar złego książce brakuje zakończenia.
Obdarowana uśmiechem od mamy żabka powinna się ożywić, bawić, biegać, skakać, robić cokolwiek, co robią szczęśliwe żaby i dzieci.
Tymczasem żabka usiadła i zaczęła... czekać. Na mamę.
o_O
W domyśle - mama miała przed...

milijon | 2018-08-20
Na półkach: Dziecięce, Przeczytane

Mając w pamięci świetną pozycję "Proszę mnie przytulić" kupiłam córkom drugą książkę tego autora. Niestety, zawiodłam się. Książka, jak jej poprzedniczka bardzo ładnie wydana, ale treść... Książka jest troche bez sensu (szczególnie zakończenie), zdaje się być smutna i o niczym. 4latka powiedziała, że nie chce już jej więcej czytać.

kultur-alnie | 2014-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2014

Ciepła i pozytywna opowieść o przyjaźni, miłości oraz bezinteresownej chęci pomocy innym. Mnie urzekła. Młodsza stwierdziła, że jest za ciemno (w kwestii ilustracji), ale wysłuchała z przyjemnością.
Połączenie Wechterowicz + Dziubak jak najbardziej udane.

Abdita | 2014-03-27
Przeczytana: 26 marca 2014

Książeczka na smutniejsze i deszczowe dni. Robi się po niej słonecznie i uśmiech (nie śmiech) na twarzy zapewniony

Mamatywna | 2015-04-28

Rewelacja. Moja recenzja tutaj: http://www.mamatywna.pl/2015/04/zabi-sezon.html

łASICA | 2015-03-29
Przeczytana: 23 marca 2015

Wszystko w tej opowieści jest tak cudne, że aż boli - wspaniałe ilustracje mojej ukochanej Emilii Dziubak i tekst Przemysława Wechterowicza. Zakochałam się od pierwszego wejrzenia i ta miłość, mam nadzieję, nie przeminie.

Anais | 2016-02-28

Warto rozmawiać z dzieckiem o uczuciach, uczyć je nazywać. Pomocna książka.