Pod gwiazdami Rio

Cykl: Zapach kwiatów kawy (tom 2)
Wydawnictwo: Świat Książki
Unter den Sternen von Rio
literatura piękna
Ag2S

Płomienna jak słońce Brazylii – zmysłowa, słodko-gorzka i pełna namiętności – kontynuacja powieści „Zapach kwiatów kawy” Rio de Janeiro złotych lat dwudziestych. Ana Carolina jest piękna, bogata i w pełni cieszy się życiem. Z okazji dwudziestych pierwszych urodzin rodzice wysyłają ją w wielką podróż po Europie. Z dala od rodziny niepokorna piękność pozwala sobie na małe eskapady, jakie w jej...

Z dala od rodziny niepokorna piękność pozwala sobie na małe eskapady, jakie w jej rodzinnej Brazylii byłyby niemożliwe. Pewnego wieczoru trafia do paryskiego kabaretu, gdzie flirtuje z mężczyzną, którego widok zapiera jej dech w piersi. Nieznajomy przedstawia się jako Antoine, ona zaś jako Caro – żadne nie zdradza drugiemu nic więcej na swój temat. Mijają trzy lata i kiedy Ana Carolina szykuje się w Rio do ślubu ze swoją młodzieńczą miłością Luízem, poznaje Antónia, kolegę narzeczonego. W kobiecie budzi się wielka namiętność, gdy okazuje się, że António to w istocie jej Antoine…

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Chitatel | 2018-07-04
Przeczytana: 09 lipca 2018

Nudna!!!

Monika | 2018-07-02
Przeczytana: 30 czerwca 2018

Ana Veloso należy do moich ulubionych Autorów. Niestety, "Pod gwiazdami..." to chyba najsłabsza Jej powieść. Ledwo przebrnęłam przez te ponad 500 stron. Początek i końcówka wciągające, ale cały środek nudny jak flaki z olejem.

amanda_law21 | 2017-05-05

Książka rewelacyjna ... Przeczytałam ją jednym tchem

Monika | 2016-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2016

"Płomienna jak słońce Brazylii - zmysłowa, słodko-gorzka i pełna namiętności - kontynuacja powieści: Zapach kwiatów kawy".

"-Poza tym zawsze may siebie.
-Nieważne, co się stanie.
-Na dobre i na złe...
-Na ziemi...
-...i w niebie.
popatrzyli po sobie, uśmiechnięci.
- I w niebie - powtórzył Alfredinho, na co roześmiali się wszyscy czworo".

DreamFly | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Co za wspaniała lektura! Przenosi nas w czasy wielkich zmian, odkryć, nowych wynalazków, a także świata bogaczy, wykwintnych w swych bałwochwalczych zachowaniach, pozorach, intrygach i pokazach swych wspaniałości, począwszy od dobytku, na idealnych dzieciach skończywszy. Świat biedy, mulatów oraz czarnuchów - jak opisywani są w owej książce - także zachwyca. Ukazana jest ich pracowitość, czasami zajadliwość i chęć wzbicia się po szczeblach do sławy, a także odmienna postawa, pogodzenia się z losem i smutne szare, wypełnione pracą życie. Wątek miłosny jest tak dramatyczny, że nie sposób go opisać, ponadto szalenie i to wielokrotnie zaskakujący, wielotorowy, ujmujący i ściskający za serce. Do tego liczne przeszkody i intrygi rodzinne, jak w dobrej telenoweli. Puls może Państwu nie jeden raz podskoczyć, a oczekiwanie, co będzie dalej nie pozwala na odłożenie powieści. Przyznam, że nie przeczytałam pierwszej części, ale to nie utrudniło mi w zagłębienie się w historię, podejrzewam, że...

Maggie | 2016-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Pierwsza część wyraźnie ciekawsza. Dwa równoległe wątki tylko nieznacznie się przenikające mogłyby stanowić dwie osobne powieści. Bohaterowie nakreśleni jednowymiarowo.
Zaletą dla mnie była sceneria Rio, które miałam okazje osobiście odwiedzić kilka miesięcy przed przeczytaniem "Pod gwiazdami Rio".

Romantic Rose | 2016-06-01

Podróż w przyszłość. Lektura pełna emocji. Nie jest to moja ulubiona książka, ale jedna z lepszych, jakie zdarzyło mi się czytać w życiu.

Wiesława | 2016-03-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam EBOOK
Przeczytana: 16 marca 2016

Tak jak kocham sagi i z jakim zainteresowaniem przeczytałam pierwszą część tej książki, druga mnie nieco rozczarowała... Trochę się z nią męczyłam. Nie można powiedzieć, że nie jest ciekawa. Fabuła i owszem, ale... Jest zbyt rozwlekła i pachnie dłużyzną. Cały temat można byłoby zmieścić w połowie objętości. W epilogu można wyczytać o zbieżności losów dwóch głównych bohaterek, a ja tego podobieństwa nie dostrzegam i w zasadzie przez cały czas dziwiło mnie, czemu te tak różne wątki ciągnięte są równolegle. No, ale to moja ocena, z którą nie musicie się zgadzać. Ogólnie - chyba muszę odpocząć od takiego gatunku...

gos_goz | 2016-02-27
Przeczytana: 24 lutego 2016

Piękna okładka, romantyczny tytuł i bardzo dobre wspomnienie poprzedniej części powieści –„Zapach kwiatów kawy” wiele nam obiecują.
Najmłodsza córka Vity i Leona –Ana Carolina zabiera nas głównie w podróż po Rio, ale towarzyszymy jej także podczas wycieczki do Europy. Młoda kobieta ma pozycję, urodę i przystojnego narzeczonego. Zaledwie kilka miesięcy przed długo oczekiwanym ślubem, w jej poukładane życie wkracza paryski nieznajomy.
Poza wątkiem miłosnym Caro i Antonia śledzimy losy Bell – upartej i utalentowanej przedstawicielki nieco uboższej klasy.

I czas na podsumowanie.
Książka jest przewidywalna i mało ciekawa. Wątek miłosny momentami jest żenująco –śmieszny. Postacie są powierzchowne i brak im wyrazu. Bohaterowie z pierwszej części pojawiają się ale ich charaktery są zupełnie zmienione. Tłumaczyłam sobie, że może wiek ich tak pozmieniał bo nie mogłam doszukać się w nich Vity i Leona. Brakowało mi ich przekornych rozmówek.
Spodziewałam się dużo lepszej powieści, jestem...

asia_35 | 2016-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2016

Kontynuacja "Zapachu kwiatów kawy",główną bohaterką jest Ana Carolina córka Vity.Bohaterkę polubiłam od razu,podobała mi się jej zadziorność,niezależność i sprzeciw wobec konwenansów.Podczas podróży po Europie Caro poznaje Antonia,pech chce że chłopak jest synem wroga jej matki.Wskutek intryg młodzi zostają rozdzieleni.Czy ich miłość wygra?
Powieść wciąga od samego początku,autorka ciekawie oddaje obraz Rio de Janeiro z lat 20 ubiegłego wieku.Polecam gorąco!