Dziewczyna znad Rio Paraíso

Świat Książki
literatura piękna
Magdalena Jatowska
piękna nieznajoma znaleziona na brzegu

Jeżeli chcesz poczuć ciepło brazylijskiego słońca to ta książka jest dla Ciebie! Uwielbiam powieści, które oddają klimatem miejsca akcji, ta zdecydowanie do nich należy. Wspaniałe opisy miejsc, zwykłych czynności. Dla osób zafascynowanych Brazylią pozycja obowiązkowa. Co ciekawe nie jest to typowy romans, jest tu pewien wątek kryminalny i tajemnica, co powoduje, że czyta...

Na półkach: , , , ,

Akcja powieści dzieje się dwutorowo,opowiada o kobiecie z nad Rio Paradiso,która cierpi na amnezje nie wie kim jest i skąd pochodzi.
Wciągająca fabuła,wartka akcja i doskonale trzymająca w napięciu książka.
Życiowa i wzruszająca wzruszyła mnie.

Jak dla mnie, w powieści dominuje klimat "Niewolnicy Isaury" w wersji romantic light ;)
Słońce, Brazylia, Señor Raul i różne dramatyczne perypetie...
Takie sobie czytadełko, jednym słowem.

Lekka wciągająca historia.

Książka, która nie zostaje w pamięci po jej przeczytaniu. Zwykłe romansidło bez pikanterii.

Zacznijmy od tego, że tej książki nawet nie miałam w planach, ba, nawet nie czytałam o czym jest. Trafiłam szukając innej powieści i jakoś tak wyszło, że przeczytałam całą, mimo, że raczej unikam pozycji tego typu.

Dużo wspominek, prawie dwieście lat wstecz.. Ale mimo to nawet mi czytało się naprawdę dobrze. I przede wszystkim chciałam wiedzieć jakie będzie rozwiązanie...

Oj słabiutka książka, słabiutka. Zapowiada łatwo się ciekawie, a wyszedł nędzny Harlequin.

Przeczytałam prawie wszystkie książki tej autorki i z przykrością muszę stwiedzić że ta jest najsłabsza. Wspomnienia bohaterki nadają jej jakiegoś tempa choć nadal nie jest to wystarczające żeby uratować całość. Niektóre wątki są niepotrzebne lub nie dokończone a całość raczej się wlecze na siłę niż rzeczywiście wciąga.

Za dużo harlequina i wątków erotycznych, aby uznać to za wysokiej klasy literaturę. Ale plusy za przybliżanie kompletnie nieznanej mi historii Ameryki Południowej.

Ana Veloso to specjalistka od tworzenia niebanalnych powieści obyczajowych rozgrywających się najczęściej w egzotycznej scenerii. Tym razem wraz z jej bohaterami przenosimy się do XIX-wiecznej Brazylii.

Znalezienie na brzegu rzeki młodej i pięknej dziewczyny nie mówiącej po portugalsku otwiera powieść. Klara w wyniku tajemniczego wypadku straciła również pamięć. Stopniowo...

• Audiobooki
  • 2013