Wielki śpiewnik Agnieszki Osieckiej T.2

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
muzyka

Czas współpracy Agnieszki Osieckiej z STS-em był w Jej życiu czasem szczególnie ważnym. Kształtował Jej światopogląd, wpływał na rozwój rzemiosła poetyckiego, uczył współdziałania w grupie. Autorka licznych wierszy i tekstów piosenek tworzyła wówczas słynne dramatyczne songi zwane przez jednego z liderów STS-u, Ziemowita Fedeckiego liryką obywatelską. W roku 2004 minęło 50 lat od pierwszej premiery STS-u. Aby odnotować ten fakt, wybraliśmy do II tomu śpiewnika piosenki Agnieszki do muzyki czołowych twórców teatrzyku. [A. Passent, J. Borkowski] Wielki śpiewnik Agnieszki Osieckiej jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Okularnicy i Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

| 2013-10-30
Olga | 2011-07-06