Cena naszych pragnień

Wydawnictwo: Lucky
Iwisia

Bo miłość jest przecież najbardziej szalonym uczuciem, które może zawładnąć człowiekiem. Nie ma od niego ucieczki. Głupotą jest więc sądzić, że nigdy nas nie dopadnie – zrobi to, wcześniej lub później. A wtedy będziesz błagać, żeby jak najdłużej z tobą pozostała. Ale ona nie jest łaskawa. Nigdy nie była. I nigdy nie będzie. Nastoletnia Oliwia przenosi się razem z mamą i bratem bliźniakiem...

Ale ona nie jest łaskawa.

Nigdy nie była. I nigdy nie będzie.

Nastoletnia Oliwia przenosi się razem z mamą i bratem bliźniakiem do innego miasta. Zaczyna naukę w szkole z internatem i musi zdobywać pozycję w nowym środowisku. Jak każda nastolatka czeka także na pierwsze zakochanie. Oliwia odnajduje swoją miłość na lekcji angielskiego, ale… to nie jest szczęśliwa miłość.

Poruszająca, wstrząsająca powieść młodej autorki o wzajemnej fascynacji uczennicy i nauczycielki. Odważny głos o poszukiwaniu tożsamości. Także seksualnej.

źródło opisu: http://www.wydawnictwolucky.pl/cena-naszych-pragnien

źródło okładki: http://www.wydawnictwolucky.pl/cena-naszych-pragnien

diff86 | 2015-10-08
Przeczytana: 08 października 2015

Sięgnęłam po tę książkę z bardzo pozytywnym nastawieniem. W końcu autorka dużo czyta, pisze recenzje, prowadzi fajny blog, więc powinna wiedzieć, co się podoba, jak wywołać emocje, jak sprostać oczekiwaniom czytelników. Niestety, chyba dla Dominiki jeszcze za wcześnie na ogarnięcie takiej wiedzy i wydanie książki.
Dużo spraw irytowało mnie w "Cenie naszych pragnień". Na przykład imiona bohaterów. Są zbyt oryginalne - Anika, Oliwia, Gracjan, Melania - a nawet jak trafi się zwykła Marta to trzeba udziwnić i nazywać ją "Mar". Dialogi są bardzo sztuczne, tworzone na siłę, niewiarygodne. Także relacje bliźniąt - Oliwii i Dawida (żeby nie było, nazywanego Dave)- nie mają nic z normalnych relacji rodzeństwa. Zachowują się jak para zakochanych nastolatków, tęskniąc za sobą i obejmując się na korytarzu. No nie wierzę, że tak to może wyglądać faktycznie!
Główny temat miłości dziewczyny do nauczycielki w ogóle do mnie nie przemówił. Miał budzić kontrowersje? Po co tak komplikować? Gdyby...

Kiedy widzę na okładce młodzieżówki imię i nazwisko autora książki i okazuje się ono polskie, zaczynam mieć wątpliwości czy warto sięgać po takową powieść. Jednak gdy wydaje mi się, że znam styl pisania autorki(w tym wypadku), czemu by po tę historię nie sięgnąć? Przecież warsztat ma dobry, więc tak samo dobra powinna być i opowieść. Jednak niestety, polskie nazwisko na okładce powieści młodzieżowej i młoda autorka wciąż oznaczają dla mnie to samo – rozczarowanie.

Ale ona nie jest łaskawa.
Nigdy nie była. I nigdy nie będzie.

Czasem zdarza się, że poznajemy powieść, która - choć ma sporo wad - jednym, jedynym elementem przekonuje nas na tyle, by całkowicie oddać jej serce. Czasem zdarza się jednak i tak, że choć książka nie była katastrofalna i miała sporo zalet, coś w niej sprawia, że nie możemy się do niej przekonać, a lektura nie pozostawi po sobie miłych wspomnień. Tak właśnie było ze mną i debiutem Dominiki Smoleń, który pojawił się w księgarniach w sierpniu tego roku - a gdy tylko się o tym dowiedziałam, wiedziałam, że będę musiała poznać Cenę naszych pragnień. Większość z Was pewnie zna dobrze Dominikę pewnie z jej działalności na blogu "Nasz książkowir", który współtworzy jako Iwi. Ponieważ darzę NK wielką sympatią, od razu postanowiłam przeczytać jej powieść, a opis i pierwsze recenzje jeszcze bardziej mnie do tego zachęciły. Wszystko to sprawiło, że nakręciłam się ogromnie na tę książkę. I tym boleśniej zniosłam rozczorowanie.

Tuż po przeprowadzce razem z mamą i bratem bliźniakiem do innej...

Zakładka | 2015-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2015

O takiej relacji jeszcze nie czytałam. Jeśli chcecie wiedzieć, jaka dokładnie jest to relacja, musicie to przeczytać! Książka zdecydowanie porywa i pozwala zatopić się w historii. Czyta się ją bardzo szybko i sprawnie, także czas mija przy niej jak przy najlepszym filmie.

A co jeśli chodzi o samą fabułę to muszę przyznać, że nie jest idealna. Nie podobał mi się fakt iż autorka cały czas pędziła, opierając się jedynie na głównym wątku. Z chęcią poznałabym lepiej innych bohaterów, co jednak nie było mi dane. Podobała mi się sama fabuła, która pomimo sporej przewidywalności, wciągała i chciałam więcej. Pomysł na przedstawienie tak kontrowersyjnej zażyłości, okazało się świetnym pomysłem, zwłaszcza, że jak już pisałam, nie spotkałam się z takim dotychczas. Dodatkowo jest to idealna lekka książka, która powinna spodobać się większości czytelników.

Już wspomniałam, że nie miałam możliwości poznać ich wystarczająco, oprócz Oliwii. Co do niej mam jednak mieszane uczucia. Jednocześnie jej...

KobieceRecenzje365 | 2015-10-19

„Cena naszych pragnień” Dominiki Smoleń, to kolejny debiut który miałam okazję czytać. Mam wrażenie, że ta książka była bardzo wyczekiwana ponieważ, autorka to jedna z blogerek współtworzących blog Nasz Książkowir. Czy tym razem także jestem usatysfakcjonowana? Zapraszam na recenzję.

Oliwia wraz z bratem bliźniakiem oraz swoją mamą przeprowadza się do Katowic. Nowa szkoła, nowi przyjaciele oraz mieszkanie w internacie, to rewolucja w nastoletnim życiu naszej bohaterki. Oliwia ma również nadzieję, że wreszcie spotka na swojej drodze pierwszą miłość. I znajduje ją, ale… myślę, że osoba w której Oliwia zakochuje się jest bardzo nieodpowiednia, a taka „pierwsza miłość” nie jest uczuciem o jakim marzyła nasza bohaterka.

„Cena naszych pragnień”, to książka mająca zaledwie dwieście stron. Książka opowiada nam o nastolatce, która zaczyna darzyć uczuciem swoją nauczycielkę języka angielskiego. Po przeczytaniu blurba wiedziałam, że muszę ją przeczytać, gdyż porusza bardzo kontrowersyjny...

Paulinah | 2015-09-07

"Przerost formy nad treścią"
Zachęcona opisem, miałam wielkie nadzieje dla tej pozycji, przeczytałam jednym tchem, bo krótka ale i temat interesujący. Ale rozczarowałam się, temat poważny, głęboki a tutaj wyszło coś uładzonego, opisanego poważnymi słowami nastoletnie zachowanie, marne wykorzystanie tematu. Może nastolatki będą książkę zachwalać, czytać z wypiekami na twarzy, może dla nich takie zachowania bohaterki będzie satysfakcjonujące, może. No cóż, ja nastolatka już nie jestem więc mnie nie poruszyło i być może z tego właśnie powodu nie zachwyciła mnie podana w taki sposób owa historia.

Alexandra | 2015-10-15
Przeczytana: 15 października 2015

„Cena naszych pragnień” Dominiki Smoleń to książka zaskakująca, wciągająca i zniewalająca. Mogłabym tak wymieniać bez końca jaka ona jest. Ale nie o to w pełni chodzi. Poznajemy nastolatkę, Oliwię, która musi przeprowadzić się na drugi koniec Polski. Przeprowadzka oznacza nie tylko zmianę miejsca zamieszkania ale także nową szkołę i nowe znajomości. Ma jednak to szczęście,że towarzyszy jej w tym wszystkim brat bliźniak – Dawid. Łączy ich wielka i mocna więź. Są dla siebie oparciem w trudnych sytuacjach i lekiem na wszelkie zło. Tylko Dawid zostaję w domu wraz z matką, a Oliwia jest skazana na zamieszkanie w akademiku. Uczęszczają do bogatej,prywatnej szkoły. Pozostaję tylko się zadomowić co dla dziewczyny jest największym problemem. Po kilku dniach poznaję nauczycielkę angielskiego i.. tu zaczyna się największe zaskoczenie całej książki. Nie będę zdradzała co się wydarzy,każdy czytelnik zrobi to sam i będzie miał tak jak ja wielkie oczy ze zdziwienia. Oliwia poznaję co to wolność,...

angelika | 2015-09-03

Oliwia wraz z matką i swoim bratem bliźniakiem starszym o 3 minuty przeprowadzają się z Gdyni do Katowic.Nowe miasto nowe życie pociągnęło za sobą zmianę otoczenia i szkoły. Główna bohaterka zaczyna naukę w nowej szkole. Bohaterka jest zupełnie inną osobowością niż je brat bliźniak.Oliwia jest zdolną uczennicą jej zdolności językowe są wysoko dalekie niż ich rówieśników.Jej talent to angielskiego docenia nauczycielka. Między dziewczyną a pedagogiem nawiązuję się bliższa więź. Więź, która jest zakazana i nie ma racji bytu w społeczeństwie.
Cena naszych pragnień to trudna powieść o miłości,która nie miała prawa nigdy się wydarzyć.Pomimo,że każdy człowiek zasługuję na wyjątkową miłość. Nie zawsze takie związki są zrozumiałe dla innych. Inna orientacja seksualna to niewybaczona odmienność, którą trzeba sabotować, lecz wyjątkowy dar. Miłości nie warto idealizować tylko dać szansę by trwała.

Gosiarella | 2015-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

"Nie znajdziecie tu lukru ani waty cukrowej. Nie będzie rozwiązań, które przypominają bajkowy happy end, ani scen z pierwszych stron brukowców. Będzie jak to w życiu jest, czyli bardzo realnie, bo schematy poszły w kąt! Bohaterowie nie zostaną Waszymi najlepszymi przyjaciółmi. Do wrogów też im trochę brakuje. Mają wady i zalety jak każdy żywy człowiek. Może Wy ich polubicie, bo ja nie poczułam wyjątkowej sympatii ani antypatii, choć ciekawiły mnie ich losy. Największy problem miałam z odpowiednim zaszufladkowaniem "Ceny naszych pragnień"."

Maja | 2015-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2015

Do przeczytania tej książki zachęcił mnie jej opis. Poza tym kojarzę bloga recenzenckiego Nasz Książkowir, na którym udziela się autorka. Lubię czytać jej recenzje i byłam ciekawa tego, jakie wrażenia czekają na mnie w trakcie lektury Ceny naszych marzeń.

Nastoletnia Oliwia wraz z mamą i bratem bliźniakiem przeprowadza się do innego miasta. Rozpoczyna naukę w szkole z internatem. Musi od nowa walczyć o swoją pozycję wśród innych uczniów. Nie zna tu nikogo. Dziewczyna jednak w miarę szybko przystosowuje się do nowej rzeczywistości. Wkrótce odnajduje także miłość. Obiektem jej westchnień okazuje się nauczycielka języka angielskiego. Czy to zakazane uczucie ma szansę na przetrwanie?

Przyznam szczerze, że byłam bardzo ciekawa tej książki. Obiecywano mi mocną lekturę o romansie uczennicy i nauczycielki, który łamie wszelkie zasady moralne. Nie macie pojęcia, jak bardzo jestem rozczarowana. Myślałam, że autorka skoncentruje się na wątku dotyczącym miłości Oliwii i Melanii. Tak jednak...