Plan Be

Anna Tymko Wydawnictwo: Amber literatura obyczajowa, romans
Amber
2016-12-06
2015-07-16

Tragedia i kicz w jednym wydaniu.
Na przykład strona 155: ..." zadrżała i i mało nie odeszła od zmysłów"...
Każda strona roi się od cudaków, przy których "Trędowata" staje się dziełem sztuki.
Olbrzymim wysiłkiem woli przeczytałem ten chlam aby dotrzeć do głębin tego dna, amen...

Tragedia i kicz w jednym wydaniu.
Na przykład strona 155: ..." zadrżała i i mało nie odeszła od zmysłów"...

Mam mieszane odczucia po przeczytaniu tej książki.
Zdradzający mąż Krzysztof, żona która mimo tego robi wszystko, by zatrzymać go przy sobie i kochanka Agata, świata nie widząca poza swoim facetem.
Denerwował mnie Krzysztof, który sądził,że zdrada ujdzie mu na sucho,zachowywał się wobec żony jak glista, kłamiąc i matacząc, nie potrafił stanąć na wysokości zadania i wyznać prawdy.
Takie sobie ,czytadełko.

Mam mieszane odczucia po przeczytaniu tej książki.

Pamiętam, że podczas czytania tej książki w głowie kotłowało mi się tysiące myśli. Niestety wszystkie one były do bólu negatywne. Byłem wściekły na siebie, że brnę i brnę i łudzę się, że na następnej stronie jednak coś się wydarzy, że autorka jakimś cudem nagle odbije się od dna, że może jednak się opamięta. Nic bardziej mylnego. Każde słowo raniło moją inteligencję. Ryło mi psychikę. Wywoływało nieodwracalne zmiany w moim umyśle. Nie - nie jestem masochistą. Zwyczajnie jestem naiwny. Oto jedyna korzyść, jaką wyniosłem z przeczytania tej opowieści: nauczyłem się czegoś nowego o sobie. Właściwie to nie! Jest jeszcze jedna pozytywna strona tego, że poświęciłem jej swój czas. Natrafiłem na najgorszą książkę, jaką kiedykolwiek przeczytałem! Totalne apogeum kiczu i braku polotu!
Dlaczego jednak dałem dwie gwiazdki? Ta druga jest dla mnie - za wytrwałość.

Agata, rozwódka, której właśnie stuknęła 40, chciałaby znaleźć prawdziwą miłość. W dniu swoich urodzin ma mały wypadek samochodowy. Sprawcą okazuje się przystojny mężczyzna, który w ramach przeprosin proponuje kawę. Jedno spotkanie, późnej kolejne i Agata uważa, że to ten jedyny. Jednak sielanka nie może trwać wiecznie. Okazuje się, że Krzysztof jest żonaty. Tkwi w małżeństwie, które według niego nie ma szans na przetrwanie. Jego żona niedługo po ślubie zrezygnowała ze swojej kariery i stała się zwyczajną kurą domową, do tego bardzo zazdrosną. Gdy żona odkrywa, że Krzysztof ma kochankę, ma ochotę rozszarpać i swojego ślubnego i jego zdzirę. Jednak detektyw, który pomógł udowodnić zdradę Krzysztofa, podpowiada jej inne rozwiązanie na zniszczenie związku Agaty i Krzysztofa.

Anita i Krzysztof małżeństwo z dziesięcioletnim stażem ma sławę, pieniądze, społeczne uznanie.
Można temu przypuszczać, że oni osiągnęli już wszystko, to czego ludziom potrzeba do pełni szczęścia.Na domiar tego cieniem na ich małżeństwie kładzie się obsesyjna zazdrość Anity.Pewnego dnia Krzysztof poznaje, piękną, mądrą i wyjątkową rudowłosą kobietę o imieniu Agata, która jest na rozdrożach własnego życia. Ma najlepszą przyjaciółkę Hankę na, którą zawsze może liczyć, polegać na niej, która jej we wszystkim pomoże, wesprze ją. Dowiedziawszy się o Krzysztofa Kochance Agacie jego żona planuje odwet,chęć zemsty obmyśla intrygę, która ma na zawsze wyeliminować jej rywalkę z życia jej męża.
Lecz Krzysztof bardzo zabiega o ukochaną swoją Agatę, adoruje ją kwiatami, często się spotykają jest między nimi prawdziwe, silne uczucie chemia między tym dwojgiem, która łączy głęboka, piękna miłość.
Bardzo mnie irytowała Anita swym zachowaniem i kontrolą nad swym mężem, którą chciała za wszelką cenę mieć, chorobliwie była zazdrosna o tą drugą kobietę, którą wybrał jej mąż. Irytująca, denerwująca ona była nie polubiłam Anity ani trochę.
Natomiast Agata to ciepła, spokojna,inteligentna kobieta, która ułożyła swoje życie od nowa z kochanym mężczyzną Krzysztofem z, którym bardzo szczęśliwa jest. Od samego początku kibicowałam tej parze.

Historia bardzo dobra, jednocześnie życiowa powieść, w której może rozpoznać się wiele kobiet.
Zaskakująca, pełna dozy humoru wartko napisana książka, w lekkim, przyjemnym stylu.
"Plan Be" to świetna, niesamowita powieść wciąga całkowicie od pierwszych stron warto było przeczytać!!!

Książka rewelacja. Czyta się ją niemal jednym tchem. Osobiscie nie mogłam się od niej oderwać i pewnie gdyby nie moje dziecko, które potrzebowalo uwagi skonczylabym szybciej. Ksiazka o miłości, zdradzie niezrozumieniu siebie nawzajem oraz chęci zemsty.

lekka książeczka na weekend

lekka książeczka na weekend

Świetna, zabawna, dosłownie na jeden wieczór dla relaksu:)
Polecam.

Świetna, zabawna, dosłownie na jeden wieczór dla relaksu:)
Polecam.

Świetna! Napisana z dystansem i humorem, bardzo szybko się ją czyta i chętnie sięgnęłabym po nią kolejny raz.

Mnie się nie podobała. Nie znalazłam tu nic zabawnego, nie polubiłam żadnego bohatera. Dialogi były denerwujące, puste.

• 2016
  • Prawdziwe Historie