Ból miłości

Dominika Smoleń Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2022-05-27
2022-05-27

'Na co dzień zajmuje się fotografią, a od czasu do czasu jest też modelką i twarzą różnych kampanii. Wspólnie z kuzynka wymyślają plan, jak się zemścić na byłym chłopaku.Dziewczyna, realizując plan zemsty, wkracza więc do świata, którego nie rozumie, ale który zaczyna ją bardzo fascynować – do świata pełnego BDSM.'

Magdalena to dwudziestopięcioletnia kobieta na co dzień zajmująca się fotografią oraz modelingiem. Jest świadoma swojej nietuzinkowej urody, co w wielu aspektach życia bardzo jej pomaga. Gdy otrzymuje telefon od zapłakanej kuzynki Zosi, niezwłocznie wyrusza jej na pomoc. Opuszcza Katowice by spędzić urlop u rodziny nad morzem i udzielić  pomocy w rozwiązaniu problemu kuzynki. Problemem tym jest Filip - były chłopak Zosi. Dziewczyna opowiada Magdzie jak to w trakcie miłosnego uniesienia została ona niemal przez niego uduszona. Na domiar złego wszystko zostało uwiecznione na nagraniu, które dziewczyna, by uniknąć kompromitacji, chce odzyskać. Plan jest prosty. Magda jedynie musi uwieść chłopaka i dostać się do jego mieszkania, by owe nagranie zdobyć. Proste? Nie zupełnie.
Wszystko komplikuje się , gdy Magda już poznaje Filipa. Jego urok osobisty sprawia, że staje się zaintrygowana, a do tego bardzo szybko domyśla się, że atak jakiego dopuścił się na jej kuzynkę to nic innego jak praktyka bdsm. Ciekawość wygrywa. Świat bdsm przedstawiony jej przez Filipa nie tylko okazuje się być ciekawy, ale też wciąga ją. Nieświadoma do tej pory dziewczyna odkrywa jak wiele czerpie z niego przyjemności.

Niestety nic nie trwa wiecznie. Tak jest i w tym przypadku. Na jaw wychodzą inne fakty.
Kto tak naprawdę jest w tej historii ofiarą? Czy z wakacyjnej przygody może coś wyniknąć? Jak zareaguje Filip, gdy dowie się o planie Zosi i Magdy?

"Ból miłości" mimo, iż porusza dość mocną tematykę jaką jest BDSM, nie okazał się ciężką lekturą. Wręcz przeciwnie. Dość ciekawa fabuła i sam pomysł na nią, oraz pikantne (nie przesadzone i nie pozbawione smaku) sceny erotyczne tworzyły spójną całość. Można by rzec, że płynie się przez te historię.

‘Ból Miłości’ romans/erotyk, który zaciekawił mnie swoją okładką oraz tym, że porusza tematykę BDSM. Dlatego już na samym wstępie informuję, iż ze względu na poruszaną tematykę jest to lektura dla czytelników 18+.
Sięgając po tę pozycję spodziewałam się kompletnie czegoś innego niż w niejznalazłam. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona jak jest to lekka i całkiem przyjemna historia. Czytelników, którzy obawiają się wątku BDSM już teraz uspokajam, nie ma czego się bać. Autorka dość delikatnie potraktowała te wątki a samych scen łóżkowych nie ma tak wiele jak by mogła sugerować okładka. To było chyba moje największe zaskoczenie, po okładce nastawiłam się na historię przesiąkniętą erotyką a znalazłam przyjemną opowieść o odkrywaniu przyjemności. Nie znajdziemy tu mocnych czy brutalnych scen, jak niektórym może kojarzyć się ta tematyka. Wręcz przeciwnie, autorka skupiła się na pokazaniu, iż lekkie urozmaicenie za pomocą gadżetów może wnieść trochę dreszczyku emocji oraz stać się powiewem świeżości w związku. Tę książkę mogłabym określić jako idealną dla czytelników, którzy z tematyką BDSM nie mieli do czynienia a chcieliby, lecz się boją. Tutaj takie osoby nie powinny doznać szoku, lecz spokojnie będą mogły zanurzyć się w nowych doświadczeniach literackich.
‘Ból Miłości’ to nie tylko sex i odkrywanie nowych doznań. W książce poznamy ciekawych bohaterów, świetnie pokazane relacje międzyludzkie oraz będziemy odkrywać intrygę, jaką ukryła w całej historii autorka. Za dużo o ostatnim Wam nie zdradzę, by nie psuć zabawy. Dodam tylko, że autorka świetnie pokazała, iż nie wszystko jest takie, jakie się wyjde. Kłamstwo, manipulacja, zdrada to tylko niektóre tematy, z jakimi główna bohaterka będzie musiała się zmierzyć.
Lekki, wciągający romans z intrygą w tle oraz szczyptą BDSM dla urozmaicenia. Ciekawa pozycja, przy której spędziłam miło czas. Polecam sięgnąć po nią i sprawdzić na własnej skórze co myślicie o takim temacie oraz czy uda Wam się odkryć ukrytą intrygę.

Magda to młoda i atrakcyjna kobieta, która na co dzień zajmuje się fotografią. Od czasu do czasu jest twarzą kampanii reklamowych jako modelka. Doskonale wie jak działa na mężczyzn.
Niespodziewanie dzwoni do niej kuzynka Zośka. Ten telefon wprowadzi chaos w życie Magdy. Wspólnie z kuzynką obmyślają niecny plan zemsty, by ukarać mężczyznę, który skrzywdził Zośkę. Kuzynka namawia Magdę, by rzuciła wszystko i przyjechała mnóstwo kilometrów, by uwieść Filipa i odzyskać kompromitujący filmik.
Czy Magda uwiedzie Filipa?
Jaki sekret ukrywa Filip?
Dowiecie się, jeśli sięgnięcie po tę książkę.

Autorka wymyśliła ciekawą historię z kłamstwami, tajemnicami, intrygami oraz wątkiem bdsm. Ciekawie wykreowani bohaterowie. Przyjemny styl autorki sprawił, że książkę czyta się szybko. Fabuła i akcja książki jest dynamiczna. Wszystko toczy się wokół planu zemsty Zośki, która jest bardzo irytującą osobą. Natomiast jeśli chodzi o bdsm nie liczcie na to, że będzie tu ostry seks i mocny erotyk. Oczywiście sceny erotyczne są gorące, ale dosyć subtelne. Moim zdaniem jest to lekki romans.
Przekonajcie się sami, czy ta książka przypadnie Wam do gustu.
Znam książki autorki, ale bardziej do gustu przypadła mi "Sąsiedzka miłość" . Nie znaczy to, że "Ból miłości" to zła książka.
Przeczytajcie!

,,Nasza historia nie była zbyt kolorowa, ale była nasza, a teraz mieliśmy szansę zacząć wszystko od nowa."

Magda to młoda kobieta, która pracuje jako fotograf. Niczego nieświadoma prowadzi bardzo spokojne życie. Do czasu, kiedy zadzwonił do niej telefon...

Po długiej ciszy do Magdy dzwoni jej kuzynka, która żali jej się rozstaniem z chłopakiem, ponieważ ten ją dusił. Filip rzekomo nagrał filmik z ich łóżkowymi igraszkami. Zośka chce się zemścić i odzyskać nagranie.

Ale po co tutaj Magda? A po to, aby przyjechała do Zośki, uwiodła chłopaka i odzyskała nagranie.

Akcja miała potoczyć się bardzo szybko. Plan był prosty, uwieść, zdobyć nośnik z nagraniem i zniknąć z życia Filipa. Niestety plany troszeczkę się skomplikowały...

❣Jak okropna okazała się prawda?
❣Czy Filip naprawdę chciał skrzywdzić Zośkę?
❣Czy Magda zbliży się do chłopaka?

Jeżeli chodzi o styl autorki to jak najbardziej na plus. Dzięki temu jest to bardzo przyjemna lektura. Odskocznia od mafijnych książek. Czysty powiew świeżości. Autorka przedstawia nam tutaj świat BDSM, przez co po książkę mogą sięgnąć osoby 18+ 😈
Mamy tutaj pewną intrygę... I wiecie co? Spodziewałam się tego, ale to już sami musicie przeczytać.
Książka wciąga od pierwszych stron, a autorzy mają swoje za uszami.
No i właśnie, jeżeli chodzi o autorów, to może parę słów o nich.

Zośka od samego początku jej nie polubiłam, ten jej plan i wykorzystanie do tego niczego niewinnej Magdy przerósł mnie...

Filip to wspaniały, przystojny, niczego sobie mężczyzna. Dobrze wykształcony, uczuciowy, istne marzenie każdej kobiety - IDEAŁ ! ❣

Magda to piękna kobieta, która wie jak dobrze działa na mężczyzn. Jest bardzo pomocna i niekiedy naiwna. Na początku nie dostrzegła intrygi kuzynki.

Serdecznie polecam Wam tę książkę. Na pewno miło spędzicie z nią czas ❤

Bądźmy szczerzy, zraniona kobieta jest najbardziej niebezpieczna dla faceta. Pewnego dnia telefon Magdy zaczyna wydzwaniać, a po drugiej stronie odpowiada jej zapłakana i roztrzęsiona kuzynka - Zośka. Okazuje się, że dziewczyna została okrutnie potraktowana przez swojego ówczesnego chłopaka, teraz już ex - Filipa. Potrzebuje pomocy Magdy, aby zemścić się na mężczyźnie. Chcę aby ta rozkochała go w sobie i po czym porzuciła, łamiąc mu przy tym serce. Magda nie jest przekonana do planu kuzynki, jednak i tak planowała krótkie wakacje, dlatego postanawia wziąć udział w tym szalonym planie Zośki. Kobieta nie spodziewała się jednak tego, że Filip jest zupełnie innym mężczyzną, niż tym za którego kreowała go kuzynki. Realizując plan zemsty wkracza do świata pełnego pożądania i bdsm. Nie przypuszcza jednak, że jej serce szybko zmieni plany odnośnie mężczyzny..

Dominika Smoleń nie zwalania tempa i w tym roku prezentuje nam swoją czwartą książkę - “Ból miłości”. Jak możecie zauważyć jest to historia pełna namiętności oraz wbrew pozorom pełna tajemnic i niewyjaśnionych sytuacji. Zośka jako zraniona kobieta chce zemścić się na swoim ex chłopaku. Magda robi sobie krótkie wakacje nad morzem, przy czym daje się wciągnąć w gierki swojej kuzynki. Filip nic nie świadomy, połyka przynętę i wpada w sidła pięknej Magdy, która zauroczyła go już podczas pierwszego spotkania.

Autorce udało się stworzyć bardzo ciekawych bohaterów, którzy potrafili przykuć uwagę czytelnika. Magda jako pani fotograf. Filip jako dyrektor marketingu i uczestnik zawodów siatkówki plażowej. To postacie bardzo rzeczywiste, takie które możemy znaleźć w swoim najbliższym otoczeniu..

Bardzo lubię gdy bohaterowie są kreowani na realistycznych. Lubię również zdrową relację, opartą na zaufaniu, trosce i odpowiedzialności. Oczywiście nie obyło się tutaj bez problemów, bo jednak ich relacja rozpoczyna się od intrygi, jednak z czasem gdy widzimy to kiełkujące uczucie w serce, aż robi się cieplej.
Myślę, że najbardziej skuszę Was pisząc, że Filip to idealny kandydat na książkowego męża. Troskliwy, opiekuńczy, szczery i nieziemsko przystojny. Potrafi zadbać o kobietę nie tylko w sypialni, ale również poza nią. Wielu może się wydawać, że temat bdsm zawsze w książkach pisany jest bardzo brutalnie, jednak muszę was uspokoić. Autorka skupiła się na przyjemnej części tych preferencji seksualnych i wszystko owiała bardzo przyjemnym stylem. Śmiało mogę powiedzieć, że ta historia została napisana “ze smakiem”. Nie znajdziecie tutaj brutalnych scen czy też przemocy.

“Ból miłości” jest to prosta historia, opisująca wloty i upadki dwójki młodych osób. Jest to z pewnością ksiażka dla każdej kobietki, która lubi świeże romanse z nutką pikanterii w tle. Wielokrotnie podkreślała, że autorka ma lekkie pióro, ponieważ jej historie czyta się bardzo szybko i z ogromną przyjemnością. Przy każdej jej książce mam to samo uczucie, iż przez jej książki się po prostu płynie. Dopiero co rozpoczęłam czytanie a tutaj koniec. Jest to jej ogromny atut i przy tej pozycji, również miałam to samo uczucie. Więc jeśli szukacie książki na jeden wieczór do winka to z pewnością warto sięgnąć po tą propozycję!

”Ból miłości”

Znacie książki Dominiki ? Dla mnie to pierwsza ale kusiła mnie już dość długo. Chciałam sprawdzić jak gorące są jej historie. Jak myślicie ? Spodobało mi się ?

Macie przyjaciółkę lub kogoś dla kogo skłonni byście byli jechać na drugi koniec kraju dokonać zemsty ? Magda uważała za wartą takiego poświęcenia osobę, swoją kuzynkę - Zosię. Miała wyjechać na urlop np do Hiszpanii ale po telefonie zapłakanej kuzynki, którą jej chłopak zaczął dusić w trakcie łóżkowych igraszek, postanowiła jechać nad morze.

W sumie sądziłam, że książka będzie przewidywalna. W sensie skoro oczywiste jest, że mamy w niej wątek BDSM, wyjaśnią sobie, że Filip nie jest dusicielem - psychopatą tylko to taki fetysz i niedopowiedzenie z jego strony 😅 a później z Magdą rozwinie się gorący romans i będzie standardowe - żyli długo, szczęśliwie i namiętnie.

Ale otóż nie. Dominika fajnie wg mnie to skomplikowała , dodała elementów kompletnie zaskakujących i momentami napędza strachu i bohaterom i czytelnikom. Nie daje się nudzić. A w większość atmosfera jest wyjątkowo gorąca.

Słyszymy BDSM i większość z nas ma przed oczami kobietę w czarnym lateksie , z pejczem, może jakąś obrożą z ćwiekami na szyi. Będzie seks, gorący, dziki i szalony. Ale czy to tak naprawdę jest BDSM ?

Sama miałam tak stereotypowe skojarzenia. Lepiej zapoznałam się z tematem dzięki książce Katarzyny Bondy z serii z Hubertem Meyerem. Fachowo zapoznała się z tematem i Dominika też nie zrobiła tego amatorsko choć lżej do niego podeszła.

Filip jest osobą dominującą, szuka swojej uległej. I to nie jest jak w Greyu, tu nie ma czerwonego pokoju. Jednak da się dostrzec podobieństwa. Są też fachowe terminy , które wyjaśnia nam w sumie Filip, zapoznając Magdę ze swoimi upodobaniami. Spodziewałam się co prawda czegoś ostrzejszego ale i tak było całkiem fajnie .

Podsumowując - po pierwszym spotkaniu z twórczością autorki jestem mile zaskoczona i chętnie poznam więcej jej książek. Są idealne dla fanek erotyków. Bohaterowie też , przynajmniej ci główni, nie są płytcy czy bez wyrazu. Filip irytował mnie tym "kwiatuszkiem" ale Magda potrafi go zarówno docenić jak i wyśmiać czy skrytykować. Nie jest kobietą, która idealizuje mężczyznę bo zwrócił na nią uwagę i jest dobry w łóżku. Jest świadoma własnej wartości i ciekawa tego co może go spotkać u jego boku. Nie wstydzi się własnej seksualności i chce ją poznać lepiej. Warto brać z niej przykład , czyż nie kobietki ? 😊

Tak więc dziękuję bardzo Dominice za zaufanie i egzemplarz do recenzji i polecam Wam serdecznie jej książkę. A może Wy macie już ulubioną książkę tej autorki ? Co polecacie ?

”Ból miłości”

Magda jest atrakcyjną osobą, pracuje jako fotograf a także czasami jako modelka i występuję w kampaniach reklamowych. Jej rodzice przeprowadzili się do Berlina by tam otworzyć restaurację. Od tego czasu dziewczyna nie ma zbytnio dobry relacji z rodzicami, być może przez to czuję się trochę samotna. W pewnym momencie dzwoni do niej roztrzęsiona kuzynka z prośbą o pomoc. Okazuje się że były chłopak Zosi próbował ją udusić podczas seksu i na dodatek ma zamiar szantażować ją nagraniem. Zosia wymyśla wspaniały plan odegrania się na chłopaku i w tym celu potrzebna jej Magda. Nasza bohaterka rzuca wszystko i wyrusza nad Bałtyk. Na miejscu prawda okazuje się inna niż przedstawiła jej kuzynka. Na dodatek między nią a byłym chłopakiem Zosi zaczyna iskrzyć. Co zrobi dziewczyna ? Wybierze rodzinę czy miłość ? Jak zakończy się jej przygoda nad polskim morzem ? Będzie to wakacyjny romans czy coś więcej ?
To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i szczerze nie było żadnego wielkiego „woow”. Historia sama w sobie jest ciekawa jednak trochę przewidywalna. Od samego początku domyślałam się o co chodzi, więc nie było momentu zaskoczenia. Podobał mi się za to przedstawiony wątek BDSM w książce, który został opisany w moim odczuciu delikatnie. Dla kogoś nie znającego tego tematu jest bardzo fajnym wprowadzeniem. Historia idealna na jeden wieczór. Chętnie dam szansę autorce i zapoznam się z innymi jej dziełami. Być może Wam historia Magdy i Filipa bardziej przypadnie do gustu. Dziękuję autorce oraz wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

„Ból miłości” to książka, przy której nie zatrzymałabym się w księgarni. Tego typu okładki mają to do siebie, że zazwyczaj uciekam od nich jak najdalej, bo nie wróżą niczego dobrego. Po tę pozycję sięgnęłam z czystej ciekawości no i niestety tak, jak początkowo zakładałam, to nie jest moja ulubiona lektura. Ba! Myślę nawet, że już nigdy do niej nie wrócę, bo świat wykreowany przez autorkę pozostawia dużo do życzenia…

Książkę czyta się bardzo szybko – pochłonęłam ją w niecałe 3 godziny, głównie ze względu na dużą czcionkę oraz bardzo lekki i przyjemny styl autorki. Chociaż decydując się na tę pozycję, spodziewałam się tego, co może czekać mnie w środku i tak odnoszę nieodparte wrażenie, że to jedna z tych lektur, w których wszystko pędzi szybko, niczym pociąg pendolino, a przez to relacje między bohaterami są nierealne i płytkie. Od romansu, w którym występuje wątek +18 i to dość specyficzny, oczekuję, że autorka poprowadzi go w satysfakcjonujący sposób, a przede wszystkim tak, bym uwierzyła, że ma niezbędną wiedzę w konkretnym temacie.

Ja niestety się z tą książką nie polubię – chociaż główna bohaterka wydała mi się całkiem sympatyczna, to reszta kompletnie mnie nie kupiła. Z doświadczenia wiem jednak, że to TA pozycja, która może podobać się innym i w zupełności to rozumiem. Ja jednak wymagam trochę więcej od romansu z wątkiem erotycznym, bo przedstawiona fabuła nie do końca do mnie przemawia.

Recenzja

"Ból miłości "
Autorka
@dominika.smolen_autorka

Wydawnictwo
@waspos

"Ból miłości " to lekki romans z wątkiem BDMS.

Świat BDSM potrafi być kuszący...
Magda jest atrakcyjną kobietą, świadomą tego, jakie wrażenie wywołuje na mężczyznach. Na co dzień zajmuje się fotografią, a od czasu do czasu jest też modelką i twarzą różnych kampanii. Pewnego dnia jej kuzynka dzwoni do niej z płaczem, że jej - były już - chłopak okrutnie ją potraktował: dosłownie zrobił jej fizyczną krzywdę. Wspólnie wymyślają plan, jak ukarać mężczyznę i sprawić, że nie skrzywdzi już żadnej kobiety.
Problem jednak w tym, że okazuje się, iż Filip nie jest do końca tym, za kogo na początku brała go Magda, szczególnie że opierała ona swój osąd tylko na opowieściach kuzynki. Dziewczyna, realizując plan zemsty, wkracza więc do świata, którego nie rozumie, ale który zaczyna ją bardzo fascynować - do świata pełnego BDSM.

Ta książka autorki jest całkiem inna niż te które dotychczas czytałam
Ma w sobie coś co przyciąga nie tylko, okładkę ale wątek BDMS .
Lekkie sceny erotyczne nie zrażą czytelnika tylko podsyca wyobraźnię .
Znajdziecie w niej też intrygę, codziennie sytuacje .
świetni wykreowani bohaterzy.
A to wszystko dzieje się w nadmorskiej miejscowości .
Książka na jeden wieczór.
Bardzo polecam 💖

Dziękuje za możliwość zrecenzowania książki autorce @dominika.smolen_autorka
I za egzemplarz do recenzji wydawnictwu @waspos 😍😍

Recenzja

"Ból miłości "
Autorka
@dominika.smolen_autorka

Wydawnictwo
@waspos

"Ból miłości " to lekki romans z wątkiem BDMS.

Świat BDSM potrafi być kuszący...

• Rezygnacja
  • 2I- Wątek (Trochę) PIKANTNEGO Romansu?
  • 1D-Pozostałe CIEKAWE
  • 2A-Wątek "Strefy Tęczowej" (cyt. filmik Bestselerek)

Dodaj cytat z książki Ból miłości