Magdalena_S 
status: Czytelnik, dodał: 7 książek, ostatnio widziany 6 dni temu
Teraz czytam
 • Królowa Margot
  Królowa Margot
  Autor:
  "Królowa Margot" - powieść wydana w 1845 r. (wydanie polskie 1848) wiąże się z okresem długotrwałych wojen religijnych we Francji w drugiej połowie XVI wieku. Małgorzata de Valois, zwana Kr...
  czytelników: 1460 | opinie: 34 | ocena: 7,14 (517 głosów)
 • Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa
  Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa
  Autor:
  Jedyne w Polsce wydanie zawierające wszystkie opowiadania i nowele Arthura Conan Doyle’a o detektywie wszech czasów. „Od dawna powtarzam, że kiedy wykluczy się niemożliwe, wówczas to, co pozostaje, c...
  czytelników: 10399 | opinie: 255 | ocena: 8,71 (2486 głosów) | inne wydania: 14
 • Lolita
  czytelników: 12890 | opinie: 427 | ocena: 7,13 (6033 głosy)
 • Mała księżniczka
  Mała księżniczka
  Autor:
  Uniwersalna opowieść o zmaganiu się z życiowymi trudnościami. Wzruszająca i pouczająca historia dziewczynki, która w obliczu dramatycznych wydarzeń musiała bardzo szybko dojrzeć. Nie tylko dla dziewcz...
  czytelników: 12888 | opinie: 507 | ocena: 7,52 (7684 głosy) | inne wydania: 31
 • O czym szumią drzewa
  O czym szumią drzewa
  Autor:
  Wszystko to brzmi jak bajka, ale jest prawdą. Hej, leśny odkrywco! Jeśli kochasz las i fascynują cię jego tajemnice, wejdź tam ze mną i nadstaw uszu, a liściaści przyjaciele odpowiedzą ci na wiele ci...
  czytelników: 237 | opinie: 16 | ocena: 9 (31 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-06-07 15:22:09
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-05-21 23:31:29
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Obca (tom 3)
 
2019-05-21 04:59:37
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019
Seria: Portrety

Podobało mi się takie dociekanie dziecka kim tak naprawdę jest jego przybrany ojciec. Chłopak ma dużo charyzmy i wie czego chce. Do tego umie inteligentnie prowadzić rozmowę. Po przeprowadzeniu śledztwa potrafi sam wyciągnąć wnioski i jak się okazuje z dobrym skutkiem. Fajna przygodówka młodzieżowa.

 
2019-05-18 09:03:52
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-05-14 22:55:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019

Powiem szczerze, że książka jest pełna dobrych wartości, ale przy tym trochę nudna i z daleka czuć od niej propagandę. Autor opisuje losy harcerzy, którzy dokonują leśnych naprawach, a także pomagają i usprawniają życie ludzi na wsiach. Przy okazji przez swoją działalność i wykonywane koncerty pragną nakłonić ludzi do pozostania w kraju i nie wyjeżdżanie masowe do Niemiec. Dodatkowo pewien pół... Powiem szczerze, że książka jest pełna dobrych wartości, ale przy tym trochę nudna i z daleka czuć od niej propagandę. Autor opisuje losy harcerzy, którzy dokonują leśnych naprawach, a także pomagają i usprawniają życie ludzi na wsiach. Przy okazji przez swoją działalność i wykonywane koncerty pragną nakłonić ludzi do pozostania w kraju i nie wyjeżdżanie masowe do Niemiec. Dodatkowo pewien pół Niemiec i pół Polak został przedstawiony, jako ten zły, chociaż powody, dla których miał taki być, były bardzo naciągane i słabe, po prostu nikt się tak nie zachowuje. Generalnie ta część harcerska podobała mi się, ale ta, że Niemcy to taki "okropny naród", to już trochę mniej.

pokaż więcej

 
2019-05-14 22:41:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019

Przyjemnie czyta się te wszystkie przygody Ani. Bardzo lubię, gdy są one napisane z osoby narratora, jednak już trochę mniej mi się podobają, gdy są w formie listów. Taka "bieżąca" akcja jest bardziej ekscytująca, niż jak jest opisana z perspektywy czasu w listach do Gilberta. W kazdym razie książka dalej jest interesująca i pełna Aninego humoru, dzięki któremu będziemy "wybuchać... Przyjemnie czyta się te wszystkie przygody Ani. Bardzo lubię, gdy są one napisane z osoby narratora, jednak już trochę mniej mi się podobają, gdy są w formie listów. Taka "bieżąca" akcja jest bardziej ekscytująca, niż jak jest opisana z perspektywy czasu w listach do Gilberta. W kazdym razie książka dalej jest interesująca i pełna Aninego humoru, dzięki któremu będziemy "wybuchać śmiechem".

pokaż więcej

 
2019-05-14 22:34:13
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019
Cykl: Martin Servaz (tom 1)

Tę serię zaczęłam trochę od innej strony, bo ruszyłam od drugiej części i muszę przyznać, że tamta była lepsza. Ta też nie jest słaba, ale zdecydowanie wolałam drugi tom. Prawdopodobnie dlatego, że to było takie wprowadzenie do serii i było to mało zaskakujące. Główny bohater da się lubić. Rzetelnie wykonuje swoją pracę, ale przez zaufanie do złej osoby, zawodzi jego intuicja. W takiej pracy... Tę serię zaczęłam trochę od innej strony, bo ruszyłam od drugiej części i muszę przyznać, że tamta była lepsza. Ta też nie jest słaba, ale zdecydowanie wolałam drugi tom. Prawdopodobnie dlatego, że to było takie wprowadzenie do serii i było to mało zaskakujące. Główny bohater da się lubić. Rzetelnie wykonuje swoją pracę, ale przez zaufanie do złej osoby, zawodzi jego intuicja. W takiej pracy nie można popełniać takich błędów, bo mogą się bardzo źle skończyć. W każdym razie nie miałam jakichś wielkich pretensji do niego, bo w końcu każdy jest człowiekiem i popełniamy błędy, na których na pewno później wyciągamy wnioski. Polecam się zapoznać i jeśli pierwszy tom komuś nie przypadnie do gustu, to drugi tom jest jeszcze lepszy.

pokaż więcej

 
2019-04-02 01:58:11
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019
Cykl: Ewa wzywa 07... (tom 103)

Jakieś takie słabe to było.

 
2019-03-31 05:41:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019
Seria: Kicia Kocia

Kicia razem z Packiem, przyglądają się przez okno na ludzi i zauważają, że wszyscy są smutni. Postanawiają to zmienić, poprzez uśmiechanie się do nich i radosne mówienie "Dzień dobry". Ku ich zadowoleniu ich plan się bardzo dobrze powiódł, a nawet zauważają, że dostają z powrotem tyle samo serdeczności.

 
2019-03-31 05:33:39
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019

Kicia zna już swoje domowe książeczki i razem z mamą, postanawiają udać się do biblioteki, żeby tam poszukać nowych. Na miejscu Kicia dowiaduje się, że w bibliotece nie tylko wypożycza się książki, można robić także wiele innych rzeczy, a nawet przychodzą autorzy na spotkania z czytelnikami. Podczas tej wizyty nawet udaje jej się poznać autorkę książeczki o smoku, którą razem czytają później z... Kicia zna już swoje domowe książeczki i razem z mamą, postanawiają udać się do biblioteki, żeby tam poszukać nowych. Na miejscu Kicia dowiaduje się, że w bibliotece nie tylko wypożycza się książki, można robić także wiele innych rzeczy, a nawet przychodzą autorzy na spotkania z czytelnikami. Podczas tej wizyty nawet udaje jej się poznać autorkę książeczki o smoku, którą razem czytają później z mamą w domu.

pokaż więcej

 
2019-03-31 05:19:06
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Kicia Kocia

Kicia ma problem ze zdobywaniem nowym znajomości. Nie lubi się bawić z obcymi rówieśnikami, ale podczas zabawy nie zauważa nieznajomego dziecka i już nie może się wycofać. Dzięki temu zobaczyła, że zabawa z innymi dziećmi wcale nie jest taka straszna, jak jej się wydawało na początku.

 
2019-03-31 05:09:36
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019
Seria: Kicia Kocia

Moja dziewczynka też chce polecieć w kosmos, tak jak Kicia Kocia. Dzięki tej książeczce rozbudziła swoją ciekawość i zadawała wiele pytań. Na początek bardzo fajna, ale co z tym zrobimy dalej, czy rozwiniemy temat, to już od nas zależy.

 
2019-03-31 05:02:36
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019
Seria: Kicia Kocia

Kicia Kocia nie lubi pożyczać zabawek, ale niestety przez to przyjaciele nie chcą się z nią bawić. Kici jest smutno z tego powodu i wpada na genialny plan, jak to rozwiązać. Ta książeczka jest dobra do pokazania dziecku, że fajnie jest się dzielić zabawkami z innymi.

 
2019-03-30 15:42:05
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019
Cykl: Niezgodna (tom 2)

Faktycznie jest trochę lepiej, zarówno pod względem treści, jak i pod względem korekty i logiczności zdań. Oczywiście nie tak lepiej, żebym jakoś specjalnie pokochała tę serię, ale przynajmniej, już tak się nie męczyłam podczas czytania 😂

 
2019-03-28 17:46:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019
Cykl: Niezgodna (tom 1)

Powiem szczerze, że tragiczna jest ta książka. Dialogi, nawet nie wiem, jak je opisać, żeby nie używać niecenzuralnych słów. Sam pomysł na książkę jest ok, ale jego wykonanie przez autorkę powinno być zabite w zarodku. Nie wspomnę nawet o samym wydawnictwu, że korekty nie potrafi porządnie zrobić. Literówka na literówce, dziewczyna raz mówi o sobie 'on', a raz 'ona' i te nielogiczne zdania, aż... Powiem szczerze, że tragiczna jest ta książka. Dialogi, nawet nie wiem, jak je opisać, żeby nie używać niecenzuralnych słów. Sam pomysł na książkę jest ok, ale jego wykonanie przez autorkę powinno być zabite w zarodku. Nie wspomnę nawet o samym wydawnictwu, że korekty nie potrafi porządnie zrobić. Literówka na literówce, dziewczyna raz mówi o sobie 'on', a raz 'ona' i te nielogiczne zdania, aż mózg eksploduje, że czyta takie brednie. Kupiłam dwie części od razu i teraz żałuję, ale koniec końców przeczytam, bo może jest chociaż odrobinkę lepiej.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
218 207 889
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (3)

Ulubieni autorzy (13)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd