Pomelo śni

Cykl: Pomelo
Wydawnictwo: Zakamarki
Pomelo rêve
jagarkar

Czy słonie mają sny? Ależ oczywiście? Gdy tylko zapada noc, Pomelo śni... A o czym? Oczywiście o dmuchawcach, ale też o tym, że potrafi latać, że warzywa mówią i że nadeszła wiosna. Śni sny błękitne, bez początku i końca, i takie, które wolałby zapomnieć. Zabawny i mądry komentarz do życia (nie tylko słoni!) – dla dzieci i dorosłych. Świetne ilustracje Benjamina Chauda, którego znamy z...

Zabawny i mądry komentarz do życia (nie tylko słoni!) – dla dzieci i dorosłych. Świetne ilustracje Benjamina Chauda, którego znamy z książek o Bincie, Lalo, Babo i Yeti.

W tym tomie: paski: 10 g, spadanie: 25 g, nieistniejące zwierzęta: 30 kg, błękit: wedle upodobań, warzywa: 3,5 t, niejasności: 15 g, Pomelo: bez ograniczeń!

W przygotowaniu: „Pomelo i przeciwieństwa” oraz „Pomelo i kolory”.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2013

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/pomelo-sni.html

gadmara | 2014-10-20
Przeczytana: 19 października 2014

Niby takie nic. Krótkie, mało treściwe. Ale ... ile uśmiechu na ustach wywołało. A najlepsze, że i u dziecka i u mamy. Idealna baza dla dziecięcej wyobraźni. U nas powstało już kilka prac z Pomelo i Ziemniakiem w roli głównej. Do tego ogromnie mi żal, że do opisu nie da się dołączyć rysunków z książeczki! Są idealnie dopasowane do opowieści. Książka nie została zwrócona do biblioteki, została pozostawiona w domu celem ponownej lektury :) Polecam innym a sama już zamówiłam chrześnicy

jagarkar | 2013-04-12
Przeczytana: 27 maja 2013

Jedno słowo: urocze!

Madlena | 2014-06-02

Jedna z ulubionych książeczek mojej 2,5 latki. Prosta a jednocześnie wyrafinowana - wyobraźnia tworców fascynuje mnie niezależnie od tego który raz sięgamy po tę oryginalną książeczkę.

Dorota Lewandowicz | 2013-11-18
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci