Ignatek szuka przyjaciela

Nasza Księgarnia
2015-10-14
2015-10-14
40 min.

Okładka książki Bajki nasenne Ada Augustyniak, Katarzyna Bajerowicz, Ewa Beniak-Haremska, Tomasz Broda, Iwona Chmielewska, Maria Concejo Iwankowicz, Joanna Concejo, Maria Dek, Zosia Dzierżawska, Emilia Dziubak, Nika Jaworowska-Duchlińska, Mauko Małgosia Korczak, Magda Kozieł-Nowak, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Alessandra Michalska-Szwagierczak, Marek Niwald, Marta Niwald, Paweł Pawlak, Jola Richter-Magnuszewska, Robert Romanowicz, Joanna Rusinek, Marianna Sztyma, Elżbieta Wasiuczyńska, Daniel de Latour
Ocena 7,2
Bajki nasenne Ada Augustyniak, Ka...
Okładka książki Mały atlas kotów (i kociaków) Ewy i Pawła Pawlaków Ewa Pawlak, Paweł Pawlak
Ocena 7,6
Mały atlas kot... Ewa Pawlak, Paweł P...
Okładka książki Wszystkie kolory świata Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Przemek Staroń, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek, Daniel de Latour
Ocena 7,4
Wszystkie kolo... Mariusz Andryszczyk...

Na samym początku chciałam zwrócić uwagę na te przecudowne ilustracje stworzone w całości z mozolnego wycinania i układania kawałek po kawałku. Moje dziecko było nimi zachwycone i nie muszę mówić, że ja też.
Książka opisuje chęć bycia czyimś przyjacielem, dzielenia się z inną osobą swoim życiem i po prostu przebywania z kimś kogo się lubi. Ignatek to kościotrup i jest bardzo samotny. Pewnego dnia spotyka dziewczynkę, której wypadł ząb, a jemu takiego właśnie zęba brakuje. Proponuje jej, żeby oddała mu swój ząb, bo myśli, że dzięki niemu może znaleźć prawdziwego przyjaciela. W trakcie ich przygód przekonuje się, że jednak nie jest on mu potrzebny, bo to co robimy bardziej się liczy, niż to jak wyglądamy. Czy znalazł kogoś do zabawy, swojego wymarzonego przyjaciela? Musicie się sami przekonać.

książka do nas nie przemówiła. historia jest bardzo krótka i chociaż tematycznie ciekawa, to napisana w sposób, który nie porywa i nie zachwyca. nie podobały mi się również znajdujące się w środku szkice. być może mam zbyt wymagającego młodego czytelnika w domu (;

"Ignatek" to kolejna książka, która trafiła do mojej biblioteczki i czeka, aż syn podrośnie na tyle, by móc mu ją przeczytać. Autor ma u mnie plus już za samego bohatera, rzadko zdarza się, że kościotrup jest bohaterem bajek dla dzieci i to bohaterem pozytywnym, a w dodatku to świetne imię :) Mnie przede wszystkim urzekają w tej książce ilustracje, bardzo ciekawe i stworzone z użyciem nietypowej techniki.

Ignatek reprezentuje typ przyjaciela, którego warto mieć. Bezsprzecznie towarzyszy człowiekowi przez całe życie. Mało tego, towarzyszy nie tylko do zgonu, ale przede wszystkim jest obecny po tym całym bałaganie związanym z różnymi stylami zejść. Hulaj dusza!

Na półkach: , , , ,

„Ignatek szuka przyjaciela” to opowiedziana w prosty sposób, ciepła i przede wszystkim mądra historia o tym, jak ważni w naszym życiu (nawet tym poza grobowym) są przyjaciele. Warto, naprawdę warto kupić tę książkę dla swojego dziecka, a potem wspólnie z nim wyruszyć w podróż, w której spełniają się marzenia.

Cała recenzja na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/ignatek-szuka-przyjaciela-pawel-pawlak/

Cała recenzja na moim blogu:...

2018

Oryginalna, piękna opowieść o przyjaźni. I o inności.
Przyciąga wzrok strona graficzna, a ciepła i mądra opowieść sprawia, że można tę książeczkę czytać "na okrągło".

Oryginalna, piękna opowieść o przyjaźni. I o inności.

Ta książka jest cudowna - szata graficzna zachwycająca, fabuła prosta, ale uniwersalna. Musiałam ją przeczytać 3x pod rząd, bo córeczka się domagała, ale nieszczególnie mi to przeszkadzało :) Bardzo polecam.

Taka prosta i ładna historia o przyjaźni. Mojemu 7-latkowi najbardziej podobały sie ilustracje.

Duże litery, mało tekstu.

Duże litery, mało tekstu.

Bardzo dobra książka. Ciepła, mądra opowieść z przepięknymi (!) ilustracjami.

Bardzo dobra książka. Ciepła, mądra opowieść z przepięknymi (!) ilustracjami.

rewelacyjne ilustracje

rewelacyjne ilustracje

Dodaj cytat z książki Ignatek szuka przyjaciela