Mały atlas psów i szczeniaków Ewy i Pawła Pawlaków

Okładka książki Mały atlas psów i szczeniaków Ewy i Pawła Pawlaków Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
Okładka książki Mały atlas psów i szczeniaków Ewy i Pawła Pawlaków
Ewa Kozyra-PawlakPaweł Pawlak Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Mały atlas interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
40 str. 40 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Mały atlas
Nasza Księgarnia
2023-10-11
2023-10-11
40 min.

Okładka książki Bajki nasenne Ada Augustyniak, Katarzyna Bajerowicz, Ewa Beniak-Haremska, Tomasz Broda, Iwona Chmielewska, Maria Concejo Iwankowicz, Joanna Concejo, Maria Dek, Zosia Dzierżawska, Emilia Dziubak, Nika Jaworowska-Duchlińska, Mauko Małgosia Korczak, Magda Kozieł-Nowak, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Alessandra Michalska-Szwagierczak, Marek Niwald, Marta Niwald, Paweł Pawlak, Jola Richter-Magnuszewska, Robert Romanowicz, Joanna Rusinek, Marianna Sztyma, Elżbieta Wasiuczyńska, Daniel de Latour
Bajki nasenne Ada Augustyniak, Ka...
Okładka książki Mały atlas kotów (i kociaków) Ewy i Pawła Pawlaków Ewa Pawlak, Paweł Pawlak
Mały atlas kot... Ewa Pawlak, Paweł P...
Okładka książki Wszystkie kolory świata Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Przemek Staroń, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek, Daniel de Latour
Wszystkie kolo... Mariusz Andryszczyk...

Po fantastycznych ptakach, motylach, zwierzakach i naszych ulubionych kotach, przyszedł czas na... Psy! Czy są tu miłośnicy tych uroczych czworonogów?
Przed Wami już piąta odsłona niezwykłego "Małego Atlasu..."
A cóż w nim takiego niezwykłego? Otóż poza informacjami o psach, ich budowie, przyzwyczajeniach, naturze czy wykonywanej pracy, znajdziecie tutaj osobiste historie, nierzadko zabawne anegdotki z życia tych sympatycznych stworzeń oraz ich ludzi. Oraz oczywiście niezwykłą formę artystyczną, wizja i sposób portretowania przez Ewę i Pawła Pawlaków od lat fascynuje i zachwyca. Sięgają po rozmaite formy, od miękkich obrazów, po figurki z tkaniny czy filcowe kolaże. Sztuka przez duże S, która pobudza ciekawość i otwartość na różne formy twórczej ekspresji.

Poznajemy całą plejadę uroczych kundelków, ale ale kundelek kundelkowi nierówny. Są łaciate i kudłate, biało rude, szorstkowłose, biszkoptowe czy nakrapiane, a wszystkie bez wątpienia urocze i sympatyczne. Jest Corgi, jest Retriver, Gończy Łotewski, Owczarek, Border Collie, Jamnik, a nawet Chihuahua.
Słodkich psich mordek i łapeczek tu nie zabraknie, a mali czytelnicy dowiedzą się z czego zbudowany jest pies, co robi pies ratownik, pies stróżujący, tropiący czy pies asystujący. A dla spostrzegawskich bystrzaków małe ćwiczenia umysłowe - w psim przedszkolu pomieszały się wszystkie rasy i typy, czy będziecie umieli je poprawnie wskazać?

Świetna książka, taka dogoterapia, z tym, że na papierze (książka jest całokartonowa, tak gwoli ścisłości),jedyne ryzyko jakie niesie, to jeśli jeszcze nie macie w domu czworonoga, to pytania "Mamo kiedy będziemy mieli pieska"? są nieuniknione 😂💙

Przed Wami już piąta odsłona niezwykłego "Małego Atlasu..."

Jestem wierną fanką atlasów Ewy i Pawła Pawlaków. Przeczytaliśmy wszystkie poprzednie, na zorzynku rzeżuchowcu młody uczył się artykulacji, gdy miał dwa lata ;),więc z zaciekawieniem sięgamy po nowości w tej serii. "Mały atlas psów (i szczeniaków) trzyma poziom. Formuła jest taka, jaką znamy z poprzednich książek - piękne wycinankowe ilustracje, anegdoty z życia autorów i ich przyjaciół o psach i niezbyt nachalnie przemycone parę ciekawostek o psach i psich zawodach.
Dzieci polubiły część o psach i lubią do niej zaglądać.

Książki Ewy i Pawła Pawlaków są w naszym domu bardzo popularne, ponieważ często ich tematem są zwierzęta, ale bywają też emocje i relacje między ludźmi. Dzięki temu możemy przepracować wiele trudnych spraw, przygotować dziecko na różnorodne problematyczne sytuacje. Do tych ważnych lektur zabierających do świata ludzkich problemów, godzenia się ze stratą bliskich osób należą dwie fantastyczne książki Pawła Pawlaka „Ignatek” i „Pan Stanisław”. Z jednej strony mamy tu oswajanie dziecka ze strachem, a z drugiej przepracowywanie tematu żałoby. Z kolei w przypadku Ewy Kozyty-Pawlak fantastycznymi lekturami okazały się „Liczymy pieski” oraz „Ja, Bobik”. Wspólnym dziełem autorów był „Mały atlas kotów (i kociaków)”, „ Mały atlas zwierzaków”, „Mały atlas motyli” i „Mały atlas ptaków”, w których znaleźliśmy piękny przegląd podstawowych, najczęściej spotykanych ras i gatunków, ich środowiska naturalnego, niesamowitą różnorodność i zróżnicowanie wyglądu. Lektura wprowadziła do naszego słownika osobistego wiele pojęć. Każda rozkładówka okazała się solidną dawką wiedzy. Lektury Pawlaków są barwne, przyciągające wzrok, w większości ilustracje stworzone są z różnorodnych materiałów, dzięki czemu sprawiają wrażenie uszytych. Do tego zawsze zajdziemy w nich dużą dawkę humoru, radosnego spojrzenia na świat. Właśnie z tego powodu sięgnęłyśmy po kolejną książkę Ewy i Pawła Pawlaków. Tym razem jest to „Mały atlas psów (i szczeniaków)”, który podobnie jak wcześniejsze lektury przykuwa uwagę fantastyczną szatą graficzną. Podobnie jak w innych książkach z serii zwierzaki są tu stworzone z różnorodnych tkanin, papieru i faktur. To daje niesamowity efekt. Ilustracje zdecydowanie przyciągają wzrok młodych czytelników, a to pierwszy krok do wspólnego czytania. Później przechodzimy do zgłębiania treści.
W książce znajdziemy mały przegląd psich ras. Gośćmi są tu konkretne zwierzaki mieszkające z określonymi ludźmi. Dowiadujemy się jak wygląda ich codzienność, do jakiej rasy są zaliczane, czym się cechują, jakie mają upodobania. Kundelki są tu traktowane na równi z „rasowymi”. Poza tym sporo informacji znajdziemy tu o rolach zwierząt, wyglądzie (z wyjaśnieniem, w jaki sposób określona część ciała pomaga w funkcjonowaniu) oraz dlaczego uczenie psa jest bardzo ważne.
Między opowieściami znajdziemy informacje, w jaki sposób pielęgnować te zwierzęta, w jaki sposób komunikują się z nami, dlaczego człowiek jest ważny w życiu psów. Całe mnóstwo informacji przy niewielkiej ilości tekstu, dzięki czemu można po tę publikację sięgnąć już z rocznymi maluchami. Ułatwiają to też solidne, kartonowe strony z zaokrąglonymi brzegami. Dzięki pięknym ilustracjom, kolorowym stronom młodzi czytelnicy mają na czym skupić wzrok w czasie czytania. Będzie to też świetny materiał do oglądania, zachęcania mówienia i wskazywania części ciała zwierzaków. Zdecydowanie polecam!

Jak już najpewniej wiecie ogromnie doceniam każdy przejaw sztuki w książkach. Od finezyjnych ilustracji aż po aktywizację, która realnie zachęca do działania.😉
Gdy dowiedziałam się, że na półkach księgarni pojawi się kolejne małe arcydzieło książkowe -wiedziałam, że trafi również do nas .❤️

Przed Wami już piąta część atlasu realizowanego dzięki twórczości Ewy i Pawła Pawlaków, tym razem poruszającą tematykę niesamowicie bliską wszystkim fanom czterech lapek!
"Mały atlas psów (i szczeniaków )" odznacza się przede wszystkim niewątpliwie wyjątkową szatą graficzną. Nie potrzeba wiele czasu aby rozpoznać ją już z daleka!

To tutaj znajdziecie przecież najpiękniejsze z możliwych zestawienia różnych elementów tkanin, papierów i faktur! Ależ to cieszy oczy!
A wiecie, co jest jeszcze piękniejsze?
Własnoręcznie wykonane figurki zwierząt, które realistycznie pozują dla Was w książce oddane najwierniej jak tylko się da.

W tej części znajdziecie prawdziwy przegląd psich ras z których każda zajmuje calutką rozkładówkę i oczywiście dumnego reprezentanta wraz ze zdjęciem i plastycznym ujęciem.
Drugiej takiej książki nie znajdziecie!
Wewnątrz pojawia się odrobina opowieści, charakterystyka psów ale także ich ważna rola- bo to nie tylko nasi przyjaciele.

Jest piękna, mądra i skierowana do małych (i dużych) wrażliwców, którzy cenią obrazowość i lubią budować wiedzę o świecie nie tylko na suchych faktach ale również życiowych opowieściach.

Wykonany jest z ogromną dbałością o bezpieczeństwo. Karty są kartonowe i zaokrąglone a wszystkie postacie nadrukowane zamiast przytwierdzone- możecie więc być pewni, że książka posłuży Wam naprawdę dlugo!🤩

Dla mnie- nie istnieje piękniejsza wizualizacja niż dzieła Państwa Pawlaków, a oddanie ich w ręce nasze i naszych dzieci to wspaniały dar. 🤍

"Mały atlas psów (i szczeniaków) Ewy i Pawła Pawlaków" to kolejna ciekawa książka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Autorzy przedstawiają psich bohaterów, których się nie zapomina. Psy były od zawsze jednymi z najlepszych przyjaciół człowieka, tym bardziej warto o nich wiedzieć jak najwięcej. Czworonogi różnią się wyglądem, pomagają ludziom, mieszkają z nimi, często ratują życie albo opiekują się ludźmi. Warto podsuwać dzieciom książki na ich temat. 🙂 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/11/may-atlas-psow-i-szczeniakow-ewy-i-pawa.html

Psy od wieków były najwierniejszym przyjacielem człowieka. Są duże i małe. Mają długa i krótką sierść. Mieszkają z nami w domu. Często pomagają nam w pracy, ratują życia, opiekują się nami.
„Mały atlas psów (i szczeniaków)” to książka idealna dla małych miłośników tych czworonogów. Jej strony są kartonowe, a rogi zaokrąglone dlatego jest bezpieczna dla najmniejszych czytelników. Zawiera ona opis 17 piesków i szczeniaków. Są to zarówno opisy dotyczące wyglądu danego pieska jak również osobiste historie autorów. Tak! Autorzy znają każdego z tych pupilków.
Całość napisana jest z humorem. Ilustracje zawarte w książce są duże i kolorowe. Oprócz zdjęcia prawdziwego psa znajdują się tutaj również ilustracja maskotki przedstawiającą daną rasę. Nie brakuje rysunków wykonanych różnymi technikami jak np. akwarelami. Dzięki czemu książka może być świetnym narzędziem do tego by samemu narysować, namalować swojego ulubionego pieska.
Znajduje się tutaj również duży rysunek psa przedstawiający jego budowę. To co najbardziej przykuło naszą uwagę to psie zawody. Pies sportowiec, ratownik, tropiciel … to tylko niektóre z nich, a jeśli chcecie poznać pozostałe koniecznie sięgnijcie po tę „Małą encyklopedię psów (i szczeniaków). Jest to już piaty album autorstwa Ewy i Pawła Pawlaków.

Seria "Małych atlasów" Pawlaków to u nas totalna miłość już od wielu lat. Mamy każdy jeden tom i każdy czytany był wielokrotnie. Co więcej, teraz kiedy Iga umie już czytać, wciąż po nie sięga, by samodzielnie oddać się lekturze lub poczytać bratu. Z gorącym sercem więc przedstawiam Wam dziś najnowszy tom tej serii❤️

"Mały atlas psów (i szczeniaków) Ewy i Pawła Pawlaków" to pięknie wydana, kartonowa książka większych rozmiarów, która stanowi swojego rodzaju hołd dla czworonożnych przyjaciół człowieka.

Na kolejnych stronach poznamy różne rasy psów (rasowych i kundelków) na konkretnych przykładach psów przygarniętych w różnych okolicznościach, które zawładnęły ludzkimi sercami.

Zapoznamy się z Falą, kundelkiem biszkoptowym, złodziejką czekolady. Pomiziamy Rio, suczkę border collie, która jest wspaniałą nauczycielką i rewelacyjnie nauczyła swojego człowieka rzucania patyka. Zaprzyjaźnimy się z Latką, kundelkiem nakrapianym, który pracuje w galerii sztuki.

Poza psimi bohaterami poznamy także budowę typowego psa (wiecie np co to jest kufa albo łałok?),dowiemy się jakie zawody mogą uprawiać psy (jak pies tropiący, pies terapeuta czy pies ratownik) i wspólnie spróbujemy rozwiązać zagadkę wyglądu psich szczeniąt poszczególnych ras.

To świetna, pięknie ilustrowana pozycja, która nie tylko niesie ze sobą wiedzę o psich przyjaciołach ale także uwrażliwia na te maluchy (lub wielkoludy😉) przytaczając ich historie (niekiedy smutne) i pokazując je w warunkach domowych. Ta książka uświadamia jak wielkie są psie serca i jak różnorodne i bogate psie charaktery. Polecamy ją całą rodziną ❤️

"Mały atlas psów (i szczeniaków) Ewy i Pawła Pawlaków" to...

• Literatura dziecięca
  • Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Dziecko
  • Teoś i Lusia
  • L-owe

Dodaj cytat z książki Mały atlas psów i szczeniaków Ewy i Pawła Pawlaków