Czas przepowiedni

Cykl: Samotny Krzyżowiec (tom 3)
Wydawnictwo: Erica
Roland, Montferratu, krzyżowiec
Ciacho

Dalszy ciąg przygód Rolanda z Montferratu, zwanego Czarnym Rycerzem. Starodawna magia przeniosła go do innego, obcego mu świata. Przed Czarnym Rycerzem stają nowe wyzwania – i nowi przeciwnicy. Jakie będą jego dalsze losy? Czy zdoła powrócić do swoich czasów? Czy miłość kobiety, którą napotka na swojej drodze zatrze w jego pamięci wspomnienia z przeszłości? Wybór między uczuciem a honorem może...

Dalszy ciąg przygód Rolanda z Montferratu, zwanego Czarnym Rycerzem.
Starodawna magia przeniosła go do innego, obcego mu świata. Przed Czarnym Rycerzem stają nowe wyzwania – i nowi przeciwnicy. Jakie będą jego dalsze losy? Czy zdoła powrócić do swoich czasów? Czy miłość kobiety, którą napotka na swojej drodze zatrze w jego pamięci wspomnienia z przeszłości? Wybór między uczuciem a honorem może okazać się ponad siły samotnego krzyżowca.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoerica.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoerica.pl/

Ewa K | 2016-08-13
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 17 lipca 2016

Kocham powieści historyczne. Nie znoszę książek z gatunku fantastyki. A jednak uległam urokowi rycerza Rolanda i z ciekawością śledziłam jego pogmatwane losy w trzeciej już powieści z cyklu pt.: "Samotny krzyżowiec". Tym razem intuicja mnie nie zawiodła, a godziny spędzone na czytaniu opowieści Marka Orłowskiego z pewnością nie poszły na marne.

Po sukcesie dwóch poprzednich tomów pt.: "Miecz Salomona" i "Ścieżki przeznaczenia", autor po raz trzeci przedstawia nam przygody Czarnego Rycerza, który na drodze do Ziemi Świętej napotyka przeszkodę w postaci magicznej przepowiedni. Pod wpływem czarów trafia do obcej rzeczywistości i zupełnie przypadkowo zostaje uwikłany w konflikt i romans, które mogą zniszczyć Miasto Stu Wież. Czy naszemu bohaterowi uda się powstrzymać niecne plany wielkiego władcy Dwurzecza i odrzucić ofiarowaną mu miłość? Odpowiedź na te pytania znajdziecie na kartach "Czasu przepowiedni".

Połączenie średniowiecza z fantastyczną wersją starożytności wbrew pozorom...

Marcin | 2016-05-17
Przeczytana: 17 maja 2016

Trzeci tom przygód Czarnego Rycerza. tym razem autor funduje nam totalną magię gdyż jak pamiętamy z tomu 2 kończy się on w momencie gdy Roland wjeżdża w tajemniczy portal i znika. Okazuje się, że zostaje przeniesiony do ....... równoległego świata gdzie magia i demony to raczej codzienność a nie mit. Jak zwykle bohater ładuje się z jednej kabały w drugą gdyż jak się okazuje trafia w sam środek spisków które mają doprowadzić do wielkiej wojny i odrodzenia się demona krwi (nomen omen Azzazella). Książka dość daleko odbiega od czasów krucjat opisanych w dwóch pierwszych tomach ale czyta się ją całkiem przyjemnie. Mamy tu wszystko dobre sceny walki, miłość i zdradę przeplatane opisami świata który poznaje bohater. Teraz czekam na 4 tom tej sagi i może koniec???? tej opowieści.

Szatynka | 2016-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Jakoś tak się złożyło, że „Czas przepowiedni”, czyli kolejna część cyklu „Samotny krzyżowiec” pióra Marka Orłowskiego, czekała na swoją kolej stojąc na półce przez dobre kilka tygodni. Wciąż coś stawało mi na przeszkodzie, ale w końcu udało mi się poznać dalsze dzieje Czernego Rycerza.
Powieść wchłonęłam szybciutko, w ciągu jednego, słonecznego weekendu, siedząc na tarasie i umilając sobie czas filiżanką dobrej kawy. Myślę, że dobrze się stało, bo „Czas przepowiedni” to zdecydowanie lektura weekendowo-wakacyjna. I nie jest to, bynajmniej, określenie pejoratywne, a jedynie próba sklasyfikowania tej pozycji.
Sam autor nie ukrywa zresztą, że jego celem było stworzenie powieści przygodowej, czyli takiej, od której oczekujemy nie głębi psychologicznej, nie pożywki dla rozważań filozoficznych, nawet nie prawdy historycznej, a jedynie wartkiej akcji i dobrej rozrywki. Orłowski piesze o tym w posłowiu bez ogródek . I trzeba przyznać, że plan swój realizuje konsekwentnie.
Jako że „Czas...

eR_ | 2016-04-14
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

Marek Orłowski, a właściwie Marko Szapkarow–Orłowski, urodził się w 1958 roku w Warszawie. Jest absolwentem ASP w macedońskim Skopje. Jego zamiłowanie do historii średniowiecznej i zabytkowej broni zaowocowało książkowym debiutem. Ścieżki przeznaczenia jest drugą częścią cyklu Samotny krzyżowiec.

Roland z Montferratu, czyli Czarny Rycerz, zostaje przeniesiony do całkowicie obcego, mu świata.Nasz bohater będzie musiał niezwykle często stawać do walki, aby ratować swoje życie, bowiem nowi przeciwnicy, czyhają, czekając na jego najdrobniejsze potknięcie.Nowi przyjaciele, niezwykły świat, a nawet miłość.
Szalonych przygód ciąg dalszy.

Autor, w swojej powieści, kolejny raz zawarł niesamowitą ilość momentów, które sprawiają, że niezwykle ciężko oderwać się od lektury.Dodatkowo, ta część, jest, jak dla mnie jedną z najciekawszych z już przeczytanych.Bowiem autor, już zapowiedział tom kolejny.Nie pozostaje nic innego tylko oczekiwać z niecierpliwością na następną przygodę.