Rozdroża

Okładka książki Rozdroża Marek Orłowski
Okładka książki Rozdroża
Marek Orłowski Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Erica Cykl: Samotny Krzyżowiec (tom 4) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Samotny Krzyżowiec (tom 4)
Instytut Wydawniczy Erica
2018-11-01
2018-11-01
krzyżowiec krucjaty miecz

Krucjaty to czas śmierci, krwi i zdrad. Krzyżowcy przegrywają wojnę z Salomonem więc sięgają po brutalne metody. Wciągają w walkę asasynów a Czarny Rycerz ma im przekazać dar by zawrzeć pakt. Jednak sama historia nie jest taka prosta jak się wydaje i kolejne powieści tylko bardziej ją rozbudowują. Polecam całą serię. Zapraszam też na swojego bloga https://okonapopkulture.blogspot.com/

Jedna z najlepszych książek przygodowych, jakie czytałem. Ze wszystkich czterech tomów tego cyklu ten uważam za najbardziej udany, zarówno pod względem dojrzałego warsztatu autora, jak i pomysłu na wciągającą akcję, zręcznie wplecioną w historyczne tło, jakim jest III krucjata. Główny bohater, tytułowy samotny krzyżowiec zmienił się, jakby pogłębił psychicznie, może trochę zgorzkniał, częściej myśli teraz jak żołnierz, a nie rycerz. Rzeczywiście, co i rusz, znajduje się na życiowych rozdrożach, co trafnie sugeruje tytuł książki. Jeśli do znakomicie, moim zdaniem, przedstawionych realiów Ziemi Świętej końca XII wieku dodamy napisane typowym dla Orłowskiego barwnym, sugestywnym językiem sceny batalistyczne, intrygi, zdrady, zamachy i pojedynki, a wszystko to przedstawione z perspektywy już to Rolanda z Montferratu, to znów Ryszarda Lwie Serce, albo Saladyna, otrzymamy znakomitą, wciągającą lekturę, od której trudno się oderwać. Polecam wszystkim miłośnikom dobrej literatury przygodowo historycznej.

Ostatnia część przygód Rolanda z Montferratu, zwanego Czarnym Rycerzem. Powrócił on z "magicznego" zesłania i teraz próbuje dostarczyć odebraną Arkę Przymierza do rycerzy Templum. Jak zwykle wpada w coraz to nowe tarapaty a sojusznicy nie zawsze okazują się twoimi przyjaciółmi. W końcu dołącza do wyprawy Ryszarda Lwie Serce i wraca odzyskać Jerozolimę.
Dostajemy naprawdę dobry kawałek literatury z potyczkami, zamachami i knowaniami władców.
I pamiętaj Templum nigdy nie zapomina.
Dobre zakończenie tej opowieści.

Dostajemy naprawdę...

• Poszukiwane