Wyspa X

Cykl: Wyspa X (tom 1)
Wydawnictwo: Edytorial
magia, wyspa, dzieci, tajemnice, fantasy,
KochamMajonez

Dwunastoletnia Summer jest jedną z najpopularniejszych młodych aktorek w Hollywood. Występuje u boku wielkich sław i zarabia miliony. Pewnego dnia wyrusza w podróż do Australii na plan kolejnej superprodukcji, jednak nie dolatuje na miejsce. Z samolotem dzieją się dziwne rzeczy - maszyna zaczyna znikać. Summer wyskakuje ze spadającego samolotu (pomaga jej w tym tajemniczy nieznajomy), nie wpada jednak do wody lecz upada na twardą powierzchnię i mdleje. Po odzyskaniu świadomości odkrywa, że wraz z dziewięcioletnią spryciulą z niespotykanie wysokim IQ oraz trzynastoletnim szalonym mechanikiem znalazła się na niewidzialnej wyspie. Kiedy zaczynają się dziać dziwne rzeczy, Summer odkrywa, że posiada moc.
Ale to dopiero początek niespodzianek...

źródło opisu: Wydawnictwo Edytorial, 2015 r.

źródło okładki: www.edytorial.com

Przeznaczenie | 2019-10-07

Baaardzo słabo napisane... Styl pisania na poziomie... (niech sięgnę pamięcią) wypracowań moich ówczesnych koleżanek z pierwszej klasy liceum. Tak, to jest ten właśnie poziom, ten styl. Podobnie też pomysły zawarte w książce, kreacja bohaterów oraz prowadzenie fabuły przez autorkę. Nie chodzi o to, że skierowana do młodszych odbiorców. Ona jest po prostu infatylnie napisana.
Rozumiem, że pozytywne opinie pochodzą od fanów kanału na youtube, ale litości! Książka naprawdę słaba.

KsiążkoholiczkaMela | 2019-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2019

Jako, że jestem wielką fanką Marysii Krasowskiej moja opinia może nie być do końca obiektywna ;) Książka jest wciągająca, klimatyczna, przemyślana. Fabuła ma ręce i nogi, nie ma oczywistych zdarzeń i rozwiązań. Miejsce idealnie wymyślone. Litery mają wielkość w sam raz, całość bardzo przyjemnie się czyta. Biorąc pod uwagę, że autorka miała 19 (?) lat, gdy napisała tą książkę; wow, wow i wielkie W o W!

Milena | 2018-09-18
Przeczytana: grudzień 2017

Świetna książka :) Ciekawa, szybko się ją czyta. Polecam :)

Milaf | 2018-09-14

Bardzo fajna książka fantasy , opowiadająca o bogatej dziewczynie z sierocińca, która jest aktorką oraz tancerką, gdy jej samolot rozpada się tragicznie poznaje ona chłopaka o różnych pomysłach i dziewczynkę z ogromną wiedzą przyrodniczą.

HanaBook | 2018-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

Od momentu, w którym dowiedziałam się o istnieniu książki Wyspa X, myślałam po opisie tej opowieści, że jest to typowa powieść o dzieciach, które mają jakieś moce itp. Jednak po przeczytaniu jej opinii zmieniłam na jej temat zdanie. Zaczęła mnie coraz bardziej ciekawić dlatego zamówiłam ją sobie i z niecierpliwością czekałam na paczkę.

Pewnego dnia około 11.00 zapukał do moich drzwi kurier z przesyłką. Podeszłam i odebrałam od niego pudełko, w którym była moja Wyspa X. Odpakowałam je i obejrzałam egzemplarz. Od razu wzięłam się za czytanie, jednak po przeczytaniu pierwszego rozdziału musiałam na tą chwilę zakończyć moje czytanie, ponieważ czekały na mnie obowiązki.

Wieczorem otworzyłam opowieść po raz kolejny, ponieważ nie mogłam doczekać się momentu, w którym trafią na wyspę. Przez to, że książka była bardzo ciekawa skończyło się to przeczytaniem jeszcze 3 rozdziałów.

Mimo luk w czytaniu tej książki nie licząc dni, w których w ogóle do niej nie zajrzałam przeczytałam ją w 9...

Sandra | 2018-04-04
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, * 2018 *
Przeczytana: 04 kwietnia 2018

Bardzo sceptycznie podchodziłam do tej książki ale już od pierwszych stron bardzo mnie zaciekawiła. Mimo że bohaterami są dzieci w wieku 9(choć może już 10), 12 i 13 lat.W trakcie czytania nie mogłam przewidzieć co będzie w następnym rozdziale.
"Wyspa X" według mnie jest warta przeczytania i mam nadzieję na przeczytanie następnej części.

xLaurax | 2017-10-04

Marysię, autorkę książki znam z jej kilku kanałów na Youtubie, więc gdy dowiedziałam się, że wydała książkę postanowiłam ją zakupić. Przyszła ona do mnie w przeciągu kilku dni. Od razu wzięłam się za czytanie i nie zawiodłam się. Książka napisana prostym językiem, nieskomplikowanym, dość młodzieżowym (bo w sumie autorka na dzień dzisiejszy ma 21 lat). Opowiada ona o dwunastoletniej Summer, pasjonatce tańca i młodej aktorce, która lecąc na kolejny plan filmowy rozbija się na bezludnej wyspie wraz z Jackiem, czternastoletnim chłopakiem z samolotu. Wędrując po wyspie, napotykają piękną willę, spotykają dziewięcioletnią dziewczynkę Lily i odkrywają swoje magiczne zdolności i cel bycia na wyspie.

Książka dość ciekawa, warta uwagi. Dość mocno podkoloryzowana. Dużo wątków i zdarzeń niemożliwych w życiu codziennym ale cóż się dziwić - książka z gatunku Fantasy. Jednak starszym osobom nie polecam - mogą się zawieść.

shinedown2001 | 2017-03-25
Przeczytana: 25 marca 2017

Po przeczytaniu tej książki stwierdziłam, że autorka próbowała upodobnić swój styl pisania do stylu autora Ricka Riordana, jednak skutek był całkowicie odwrotny od zamierzanego. Czułam się jakbym czytała plagiat i to kiepski.

Ta książka ma bardzo dużo negatywów:

1. Główna bohaterka Summer jest tak wspaniała, że zdobywa wszystkie role na castingach i zajmuje pierwsze miejsca w konkursach tanecznych i rzekomo wcale się tym nie chwali wręcz zaprzecza że jest wspaniała ale zaraz na drugiej stronie kartki pyszni się jaka to ona jest cudowna i przewyższa wszystkich swoimi umiejętnościami i mądrością ( która jest tylko pozorna). Oraz przez cały ciąg książki zmieniają się jej humorki niczym przy okresie.

2. Postać 9-letniej Lilly jest stanowczo ale to stanowczo podkoloryzowana. Jakie dziecko w tym wieku używa słów których nawet nie używają dorośli?! Przynajmniej nie denerwuje jak Summer przy której każdej jej wypowiedzi wywracałam oczami z poirytowania.

3. Nie mogłam znieść jak te...

luna | 2017-02-19
Przeczytana: 25 lutego 2017

arcydzielo 101/100%

Agusia__ | 2016-11-02
Na półkach: Przeczytane, 2016, Recenzje
Przeczytana: 29 października 2016

Jednym z moich największych lęków jest udział w katastrofie lotniczej. Wyobraź sobie, że lecisz na wakacje w jakieś cudowne miejsce, nie możesz się doczekać, aż w końcu tam będziesz i co? Giniesz podczas podróży. Przed dostaniem się na to cudowne miejsce, coś w samolocie się psuje i wszystko się kończy. Summer – głównej bohaterce „Wyspy X” udało się uciec. Wydostała się z samolotu i przeżyła. Jakimś cudem dostała się na bezludną wyspę i tam zaczęła się jej przygoda.

Summer ma 12 lat i jest znaną młodą aktorką. Leciała na plan filmowy w Australii, gdy samolot rozpadł się na kawałeczki. Trafiła na bezludną wyspę, na której nie ma zasięgu i nie ma jak powiadomić bliskich o tym, że żyje. Musi się nauczyć jak ma sobie radzić w tej trudnej sytuacji. Na szczęście okazuje się, że jeszcze dwójka dzieci z samolotu przeżyła, 9 letnia Lily oraz 13 letni Jack. Zaczynają się dziać dziwne rzeczy a Summer odkrywa, że posiada pewną moc.

Propozycję przeczytania tej książki dostałam od samej...