Tajemnice korony

Cykl: Chowańce (tom 2)
Wydawnictwo: Iuvi
Secrets Of The Crown
Pyciaaa_Pyśka

"Tajemnice korony” to drugi tom serii „Chowańce”, fantastyki wpływającej na rozwój wyobraźni najmłodszych czytelników. Pozycja przeznaczona zarówno do czytania przez rodziców swoim pociechom, jak i stawiania pierwszych, dziecięcych kroków czytelniczych. "Tajemnice korony" to dowcipna, pełna zabawnych dialogów powieść, w której takie wartości jak rodzina, przyjaźń, lojalność i poświęcenie...

"Tajemnice korony" to dowcipna, pełna zabawnych dialogów powieść, w której takie wartości jak rodzina, przyjaźń, lojalność i poświęcenie traktowane są jako wartości, za które warto oddać życie. Pomimo przeciwności losu, niebezpieczeństw i groźnych potworów – dobro zwycięża. Książka również uczy najmłodszych, że nie należy łatwo wierzyć i opierać się na cudzych opiniach, lecz starać się poznać prawdziwe fakty i myśleć samodzielnie, nie ulegając uprzedzeniom i manipulacjom. Nie zawsze ktoś, kto wydaje się przyjacielem, nim jest, i nie zawsze ktoś, kto wydaje się zły, jest taki
w rzeczywistości.

źródło opisu: https://www.facebook.com/WydawnictwoIUVI

źródło okładki: https://www.facebook.com/WydawnictwoIUVI

Meggie | 2016-09-14

W Bezkresji magia była na porządku dziennym. Czarodzieje przy jej pomocy bronili królestwo i wraz ze swoimi towarzyszami chowańcami pomagali ludziom. Gdy pewnego dnia okazuje się, że ludzka magia straciła swą moc, kraina i jej mieszkańcy są w obliczu wielkiego zagrożenia. Na szczęście na wysokości zadania staje po raz kolejny troje chowańców: kot Aldwyn, modrosójka Skylar, oraz rzekotka Gilbert. Aby ocalić królestwo muszą odnaleźć tajemniczą koronę śnieżnej pantery. Wyruszają więc w niebezpieczną podróż w nieznane. Okazuje się, że jakiś czas temu korony poszukiwał ojciec Aldwyna i trójka przyjaciół podąża jego śladami. Czy uda się ocalić Bezkresję? Czy ludzka magia powróci? W jakim celu ojciec Aldwyna poszukiwał korony śnieżnej pantery?

Świat wykreowany przez pisarzy poznałam podczas lektury pierwszej części serii o chowańcach i tylko kwestią czasu było sięgnięcie przeze mnie po kolejny tom. Okazał się on równie interesujący, a nawet stwierdziłabym, że pochłonęłam go znacznie...

Jak by to było, gdyby pewnego dnia nasze umiejętności po prostu zniknęły? Nasz fach w ręku zostaje pogrzebany i musimy sobie radzić okrężną drogą, aby wszystko naprawić. Czy poddamy się tej nieznanej sile czy też spróbujemy walczyć o to, co należy do nas?
Bo oni odpowiedzieli na to pytanie: tak, będziemy walczyć.
W Bezkresji znika ludzka magia, przez co wybucha zamieszanie. Na początku nikt nie wie, co się stało, lecz po pewnej naradzie jest już pewne: w tym wszystkim maczała swoje palce (a raczej łapki) nienawidząca człowieczy świat istota, która wcześniej odegrała potworną scenę z porwaniem niewinnych adeptów. Chowańce ponownie muszą stawić czoła niebezpieczeństwom, aby przywrócić magię w królestwie oraz zapobiec nikczemnym planom złodziejowi zamierzającemu stworzyć swoją armię umarłych. Mają na to niewiele czasu, gdyż wyznaczono im na to parę dni, zanim księżyc nie nabierze swoich pełnych kształtów.
Aldwyn, Skylar oraz Gilbert zaczynają poszukiwanie starożytnej korony śnieżnej...

Na półkach: Przeczytane, Iuvi

Niedawno pisałam Wam o pierwszym tomie z serii o Chowańcach. Opowiadałam Wam wtedy o tym, że od dziecka lubię książki o magii, że byłam, zresztą nadal jestem fanką Harrego Pottera i że wzięłam teraz te książki z myślą o Nikodemie. To wszystko prawda, nic się w tym temacie nie zmieniło, więc nie będę drugi raz rozpisywała się na ten temat. Może po prostu skoczcie do recenzji "Chowańce. Gwiazdy przeznaczenia" :)

Nie chciałabym zdradzać Wam za wiele, bo jeśli ktoś nie czytał pierwszej części to może co nieco dowiedzieć się na jej temat z tej recenzji. Postaram się nie zdradzać za wiele ;) Dla przypomnienia napiszę kim są główni bohaterowie. Aldwyn jest kotem, który dotychczas był zwykłym dachowcem, przez nieporozumienie wkroczył do świata pełnego magii i od razu został rzucony na głęboką wodę. Wraz z modrosójką i żabą dostał za zadanie ocalić trójkę młodych czarowników...

Niestety to nie koniec problemów. Nasi trzej zwierzęcy bohaterowie okazali się wybrańcami i tylko oni będą...

Na samym początku muszę napisać, że ta seria idealnie ze sobą współgra na półce i ślicznie wygląda! Okładka każdej części ma cechy wspólne co też pozytywnie wpływa na ocenę :3 Bardzo mi się to podoba i zasługiwało na to by o tym wspomnieć.

Od samego początku coś się dzieje,a mianowicie, wszyscy czarodzieje w Bezkresji tracą swoją moc. Jedynie zwierzęta magiczne zachowały swoją magię. Przepowiedziana trójka musi wyruszyć, by nie dopuścić do zagłady ludzkości i przywrócić magię dla ludzi. Sama podróż nie jest najtrudniejszą częścią, trudniej jest dowiedzieć się gdzie muszą się wybrać.

Podczas podróży zwierzaki natrafiają na różne przeciwności, ale i nie tylko, zyskują nowych sojuszników, a Aldwyn dowiaduje się coraz więcej o swojej przeszłości i mocach. Odnajduje wskazówki i powoli zbliża się do poznania całej prawdy o sobie.

Trójka chowańców podczas tej wyprawy nie jest pewna komu może ufać, ponieważ Paksahara zbiera sojuszników do wojny. W tym momencie już nie wiadomo kto jest...

aga | 2015-09-19

Przed trójką zwierzęcych bohaterów znów czeka bardzo ważne zadanie. Po dokończeniu pierwszej misji cała trójka szkoli się pod okiem czarodziejki Edny lecz sielanka nie trwa długo. Podczas ćwiczeń nagle wszyscy czarodzieje tracą swoją moc jedynie Chowańce zachowują swoje magiczne moce. Cała Bezkresja zostaje pozbawiona ludzkiej mocy co zaburza bezpieczeństwo i aurę całej krainy. Okazuje się, że za wszystkim stoi ich wróg Paksahara były chowaniec królowej.Jedynym sposobem na powstrzymanie Paksahary jest odnalezienie Korony Śnieżnej Pantery, tajemniczego starożytnego przedmiotu, który może odwrócić klątwę i przywrócić magię ludziom. By dotrzeć do korony, Aldwyn będzie musiał podążać śladami zaginionego ojca, który kilka lat wcześniej wyruszył w tą samą drogę. Aldwyn pozna również losy swoich rodziców i nie będą to zbyt miłe wiadomości.

zapraszam na ciąg dalszy http://www.misiaitosiaczytaja.pl/2015/09/przedpremierowo-tajemnice-korony.html

Niebanalna książka, oj nie. Tajemnica mrok, i... zdrada. Czy Aldwyn to p o p r o s t u kot z Maidennmeru? Jaką tajemnice kryje obrączka na nodze Skylar? Czy Gilbert potrafi korzystać ze swoich wizji? I czy ktoś może się powstrzymać od przeczytania następnej części?!

zaczytanywksiazkach | 2015-09-15

A jeśli niebezpieczna misja nie zakończy się sukcesem?

Adam Jay Epstein spędził dzieciństwo w Nowym Jorku, Andrew Jacobson dorastał zaś w Milwaukee w Wisconsin. Poznali się na parkingu w Los Angeles. Od tamtej chwili piszą razem scenariusze filmowe i telewizyjne. "Gwiazdy przeznaczenia" były ich pierwszą wspólną książką.

Pewnego dnia Adam zapytał Andrew: "Czy wiesz, gdzie chowają się chowańce?". I z tego prostego pytania zrodziła się Bezkresja, fantastyczny świat wypełniony miłością obu autorów do zwierząt i magii. Każde słowo, zdanie i stronę napisali wspólnie.

Adam Mieszka w Los Angeles z żoną Jane, ich córką Penny i biało-czarnym dachowcem, który polubił podwórko. Andrew, jego żona Ashley i pies Elvis – cztery przecznice dalej.

Książka została napisana prostym i lekkim językiem.Autorzy napisali bardzo ciekawą historię, która wciąga od początku. Zwroty akcji oraz krótkie zdania nadają tempa. To nie jest zwykły utwór dla dzieci/młodzieży – to dzieło, które w nieszablonowy...

Domena | 2016-05-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016 rok
Przeczytana: 02 maja 2016

Co prawda pan Roderick Gordon nie cieszy się u mnie zbyt dużym autorytetem, przez "Tunele" właśnie, muszę przyznać mu rację. Działo się sporo.

Duże litery, obrazki... To wszystko kierowane jest do młodszych czytelników. Ale wszystkie "szokujące wiadomości", jak to określa opis, są zdecydowanie dla nieco... starszych dzieci. Niczym telenowela w wersji zwierzęcej! O ile pierwszą część można było czytać nawet z sześcioletnim dzieckiem, o tyle teraz jest mało prawdopodobne, że taki przedział wiekowy ją zrozumie. Bardziej polecałabym do przedziału 10-13, wtedy młodzi czytelnicy będą mogli przeżywać wszystko razem z Aldwynem rozumiejąc jego wewnętrzne rozterki.

Tym wywodem wcale nie stwierdzam, że książka była zła! Wręcz przeciwnie. Ciężko mi było się oderwać.

Za duży plus należy policzyć autorom to, że pomijają zbędne opisy. Dzieci, do których książka jest kierowana, zwyczajnie znudziłyby się samymi opisami. Tutaj jest dialog i krótki opis, dzięki czemu mamy wrażenie,...

Kosz_z_Książkami | 2015-09-07
Przeczytana: 07 września 2015

Przedpremierowo: Chowańce. Tajemnice Korony – ciąg dalszy przygód trójki magicznych pupili

Do premiery drugiego tomu przygód magicznych, zwierzęcych pomocników czarodziejów pozostało jeszcze trochę czasu, ale gdy tylko pojawiła się okazja nie mogłam się oprzeć by z niej nie skorzystać. Poprzednie przygody kota Aldwyna, modro sojki Skylar i rzekotki Gilberta wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie, jako interesująca książka, która bez namysłu poleciłabym młodszym czytelnikom. Czy „Tajemnice Korony” okazały się równie ciekawe? Zapraszam do lektury przedpremierowej recenzji.

Aldwyn i jego przyjaciele, zarówno Ci zwierzęcy jak i ludzcy, szlifują swoje talenty pod okiem czarodziejki Edny, nie spodziewając się, że sielanka nie potrwa długo, ani tym bardziej, że podniebny lot młodych czarodziejów zostanie brutalnie przerwany przez nagły zanik ludzkiej magii. Szybko okazuje się, że problem nie jest tymczasowy, a do tej katastrofy, która dotknęła całą Bezkresję przyczyniła...

Kiti | 2015-09-20

Adam Jay Epstein i Andrew Jacobson to autorzy serii ,,Chowańce". Niedawno prezentowałam Wam pierwszą część, dziś zapraszam Was na jej kontynuację. Seria ma liczyć 4 tomy.

Trójka przyjaciół wraz ze swoimi chowańcami ćwiczyła swoje moce pod opieką bardziej doświadczonej osoby. Podczas ćwiczeń nagle ich czary przestały działać. Nie wiedzieli, co się stało. Mogli się tylko domyślać, że za tym wszystkim stoi chowaniec, który chciał przechytrzyć ich w zeszłym tomie. Na Aldwyna, Gilberta i Skular czekało nowe wyzwanie.

Początek tej historii był mało wciągający. Dopiero po kilkudziesięciu stronach akcja nabrała tempa i zaczęły pojawiać się bardziej interesujące fakty. Po wydarzeniach z pierwszej części wiemy już, kto jest trójką przeznaczoną do wypełniania zadań. W ,,Tajemnicach korony" możemy także poznać więcej faktów o rodzicach Aldwyna. Choć początkowo mogą nam się wydawać oburzające, powinniśmy zmienić zdanie, gdy dobrniemy do końca opowieści.

Styl pisarzy jest prosty, młodzieżowy....